4 rychlé tipy co dělat, když silničáři nevyjedou

Podle předpovědi to přijde, teď, dnes, tam, kam to ještě nepřišlo. Řeč je samozřejmě o sněžení, republiku podle předpovědí kompletně zahalí sníh.


Víme to všichni, takže nenadávejme na silničáře, jejich kapacity nejsou neomezené. Takže ještě jednou i pro ty , co tomu nerozuměli – pokud u vás ještě nesněží, tak pravděpodobně opravdu bude sněžit! Čili podmínky na silnicích se rapidně změní a je třeba se připravit a přizpůsobit.

Už jsme (mnohokrát) řešili, jak připravit auto na zimu, průběžně řešíme jak se na limitní a nečekané podmínky připravit po řidičské stránce a teď tedy rada poslední, co dělat, když nasněží a silničáři nevyjedou/vyjedou, ale nedojedou k vám, bydlíte mimo hlavní tahy a silničáři k vám nejezdí.

Poznámka redakce: následující rady se netýkají majitelů Mitsubishi Lancer Evo, Subaru Impreza a všech dalších aut podobného typu.

Nevyjíždějte

Vážně, je to tak a to není jen z naší hlavy, ale říkají to také provozovatelé kurzů bezpečné jízdy. Pokud nemusíte, nevyjíždějte. Nejde o to, že vy to máte v ruce, ale ten, koho potkáte na silnici třeba ne, třeba nejede na zimních pneumatikách a tím, že cestu na nákup odložíte o den, třeba předejdete možnému karambolu.

Připomeňte si základní pravidla pro jízdu na sněhu

Když už musíte vyjet, pokud máte zimní gumy, rychle si projděte základní pravidla řidičských pravidel, třeba tím, že se vrátíte k našemu seriálu Jak být lepším řidičem.

Sundejte nohu z plynu

Všechno, co za volantem umíte na okruhu, na silnici, prostě za sucha, se na sněhu musí odehrávat za nižších rychlostí. Zpomalte. Tak moc, jak je to nutné. Lepší přijet do cíle o deset minut později, než nedojet nikdy.

Nevyjíždějte. Vážně...

Pamatujete si na někdejší kalamitu, kdy na D1 stály v mrazu, bez jídla, pití a paliva (ještě že pražští taxikáři byli tak milosrdní, že jezdili v protisměru a prodávali účastníkům nehody benzín v kanystrech) desítky aut? Nemusíte-li, tak tak nechte auto v garáži.

Jasně, žádná moudra, nic světoborného, přesto ale staré a jednoduché pravdy, které mají stále svou hodnotu a vyplatí se je jimi řídit. A z naší strany poslední rady před tím, než zima v plné síle definitivně udeří. Jezděte opatrně, ať se v klidu a pohodě na jaře, třeba někde na okruhu, zase potkáme. A užijte si sníh!

zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.