Autem na Slovensko: Kontroly a povolené hraniční přechody

Pozor na aktuální kontroly na hranicích se Slovenskem, počítejte se zdržením a kolonami.

Dnešním dnem počínajetedy od půlnoci na čtvrtek 29. září, Česko na základě rozhodnutí vlády dočasně zavádí kontroly na hranicích se Slovenskem. Mohou se proto tvořit delší kolony. Toto opatření bude trvat minimálně do 8. 10. 2022 a jeho trvání lze na základě dalšího vyhodnocení prodloužit. Důvodem je současná migrační vlna. Současně s Českou republikou se i Rakousko rozhodlo k přísnějším kontrolám na hranicích se Slovenskem. 

Kde mohu aktuálně překročit česko-slovenské hranice?

Dokud platí uvedené opatření, automobilem bude možné překročit státní hranice mezi Českou republikou a Slovenskem pouze na níže uvedených hraničních přechodech. Potřebovat budete své cestovní doklady (občanský průkaz nebo pas), případně pobytové doklady. 

Seznam silničních hraničních přechodů, kde je aktuálně povoleno přejít hranice se Slovenskem
Mosty u Jablunkova - Svrčinovec Starý Hrozenkov - Drietoma
Šance - Čadca-Milošová Březová - Nová Bošáca
Bílá - Klokočov Strání - Moravské Lieskové
Bílá – Bumbálka - Makov Velká n./Veličkou - Vrbovce
Velké Karlovice - Makov Sudoměřice - Skalica
Střelná - Lysá pod Makytou Hodonín - Holíč
Nedašova Lhota - Červený Kameň Lanžhot - Brodské
Brumov-Bylnice - Horné Srnie Břeclav (D2) - Brodské

Kontrolováni budou i cestující přes železniční a říční hraniční přechody. Výjimku z tohoto opatření mají pouze složky integrovaného záchranného systému (IZS) a zemědělci, myslivci a další pracovníci, kteří vykonávají svou činnost v příhraničí.

Cena slovenské dálniční známky 2022

Když už se chystáte na Slovensko autem, není na škodu uvést ceny dálničních známek. I na Slovensku jsou výhradně elektronické. Zakoupíte je na webu eznamka.sk nebo v mobilní aplikaci eznamka. V roce 2022 nijak nezdražily, na výběr je tak roční za 50 eur30denní za 14 eur a 10denní za 10 eur. Platnost se počítá ode dne, který si sami vyplníte při online registraci.

 

Autor: redakce Auto.cz

Zdroj: auto.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.