Chcete platit méně za povinné ručení? Přejděte i s bonusem k levnější konkurenci

Povinnému ručení se nevyhnete. Jak už název pojistky napovídá, jedná se o povinné pojištění. Na jeho výši lze ale výrazně ušetřit, a rozhodně nemusíte mít slabý automobil, být ve věku 50 let a bydlet v obci s nízkou nehodovostí. Jak na levné povinné ručení?

Výše povinného ručení se odvíjí od typu vozidla a věku a bydliště majitele automobilu. Málokdo si však vybírá automobil podle nízkého pojistného. Co se věku a bydliště týká, pak ani s těmito faktory nelze ve většině případů nic dělat. Zlevnit povinné ručení může pouze starší pojistník, což znamená, že majitelem či provozovatel je jedna osoba a pojistníkem je jiná osoba. V tomto ohledu se vyplatí vsadit na staršího pojistníka nad 50 let s místem bydliště v malém městě nebo obci a s maximálním bonusem.

Co ale dělat, když nikoho takového kolem sebe nemáte? Nebo chcete mít automobil pojištěný sami na sebe, abyste si mohli vyjíždět takzvaně bonusy za bezeškodná období do budoucna?

 

POROVNEJTE DESÍTKY NABÍDEK NA INTERNETU

V prvé řadě je zapotřebí mít přehled o aktuálních nabídkách na trhu. V žádném případě neberte první, co se vám namane. Sami se piďte po portfoliu jednotlivých pojišťoven, na jejich stránkách se zajímejte o akce, slevy a nejrůznější benefity. Využijete-li k porovnání online srovnávače a jednoduché kalkulačky, pak ušetříte nejen peníze, ale i čas.

Poohlédnout se po konkurenčních nabídkách se vyplatí i tehdy, máte-li již povinné ručení sjednané. Jestliže každoročně jen pojistku obnovujete, pak možná ani nevíte, že platíte zbytečně moc. Výhodnější nabídka vám může ušetřit i 1 500 Kč ročně, a to rozhodně nemusíte slevovat ze svých podmínek.

Změnu pojištění ale v žádném případě nenechávejte na poslední chvíli, výpověď je nutné stávajícímu poskytovateli dodat nejpozději šest týdnů před koncem ročního pojistného období.

SJEDNEJTE SI POVINNÉ RUČENÍ ONLINE

Kromě porovnání nabídek můžete ušetřit také díky sjednání online pojištění. Za vyřízení přes internet pojišťovny odměňují své klienty až 10% slevou. Dalších 5 až 10 % pak lze ušetřit za roční frekvenci platby.

JEZDĚTE BEZ NEHOD A ZÍSKEJTE 5% BONUS

V neposlední řadě ušetříte, pokud budete jezdit bez nehod. Za každé bezeškodné období pojišťovny obvykle dávají klientům 5% slevu na povinném ručení. Na druhou stranu kvůli úspoře někteří řidiči nechtějí hlásit pojistnou událost, což se ale nemusí vyplatit. Především pak tehdy nejste-li viníkem nehody. Pojistka vám pokryje náklady spojené se škodní událostí.

Jestliže ale jezdíte bez nehod a bonus se vám za bezeškodná léta stále navyšuje, nemusíte mít obavy, že byste kvůli přechodu k levnější konkurenci o něj přišli. Bonus stejně jako malus je přenosný, a tak slevu za něj získáte i u jiné pojišťovny.

 

Zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.