CNG pohon a jeho hlavní přednosti

V okamžiku, kdy si vybíráte nový vůz, je dobré si všímat toho, jaký využívá pohon, respektive na jaký druh paliva jezdí. Klasické benzínové a naftové motory jsou dnes na velkém ústupu, neboť začínají být nevyhovující především z hlediska ekologie. Jednu z možných alternativ představují auta na CNG.

Životní prostředí díky CNG nedostává na frak

CNG, tedy stlačený zemní plyn, se jako pohon hodí do osobních i užitkových vozidel. Jde o ekologičtější palivo než nafta a benzín, neboť při jeho spotřebě v autě vzniká výrazně menší množství oxidu uhelnatého a dalších škodlivých látek, které zatěžují životní prostředí.

Levný provoz

Jako budoucí uživatelé auta na CNG oceníte příznivou cenu, za niž CNG stanice toto palivo nabízejí. Provoz vozidla je tak finančně výhodný, což do značné míry vynahrazuje vyšší pořizovací náklady. Také v tomto směru lze ale vidět pozitivní trend, protože auta na CNG se dají pořídit už jen o něco málo dráž než vozidla s tradičními spalovacími motory. Zároveň prvotní náklady zdaleka nedosahují hodnot elektromobilů, které jsou další možnou alternativou. Auto na CNG je spolehlivé, motor při provozu není tolik zatěžovaný, takže vydrží spoustu let bez nutnosti zásadních oprav.

Tichý provoz

Auta na CNG oceníte zejména v městském provozu. Mají totiž velmi tichý chod, motor při běhu takřka neuslyšíte. To je samozřejmě vynikající zpráva jen pro lidi, kteří nevyznávají rachot aut a nepotřebují slyšet koňskou sílu motoru.

Snadné doplnění paliva

CNG pohon je v současnosti stále oblíbenější ještě z jednoho důvodu. V tuzemsku se v posledních letech hojně objevují CNG stanice, takže už není nutné řešit potíže s případným tankováním. V zásadě platí, že doplnění CNG paliva se brzy stane stejnou samozřejmostí jako u ostatních, běžných druhů paliv, tedy zejména benzínu a nafty.

 

Autor: admin autodesire

Zdroj: autodesire.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.