Co nezapomenout při cestě na dovolenou s dětmi

Plánujete dovolenou pro celou rodinu? Pokud máte malé děti, je pár důležitých věcí, na které byste neměli zapomenout. I takové cestovní pojištění vypadá trochu jinak, než když ho zařizujete sami pro sebe jako dospěláka. A co teprve některé vybavení, bez kterého se neobejdete. Pojďme se na to podívat.

Cestovní pojištění uzavřete včas

Cestovní pojištění je naprostý základ, bez kterého byste rozhodně nikam jezdit neměli. V případě úrazu, ale i obyčejné prohlídky u lékaře, by se vám to mohlo pěkně prodražit. Bohužel to rozhodně nefunguje tak, že vás jakékoliv pojištění automaticky pokryje na jakoukoliv situaci.

Proto je dobré se pečlivě seznámit s tím, co která pojišťovna nabízí. Prohlédněte si velký srovnávač na serveru 5nej.cz – Nejlepší cestovní pojištění. A jelikož vyrážíte na cesty s dětmi, podívejte se po rodinném pojištění se slevami na nezletilé. To se ve finále vyplatí nejvíc. Samotné sjednání je záležitost několika minut. Dnes už se totiž vše dá vyřešit online, a tak ani nemusíte chodit na pobočku.

Vybavte se spolehlivými autosedačkami

Na internetu i v obchodech narazíte na různé autosedačky. Pravděpodobně už nějakou máte i vy sami. Jenže je vůbec na dlouhé cesty vhodná? Přejezd ze školky domů je přeci jen trochu něco jiného než výlet k moři nebo na hory.

U dětské autosedačky se zaměřte nejen na bezpečí, ale i komfort. Sedačka by měla splňovat normu ECE R129 i-Size. Což znamená, že úspěšně prošla crash testy a byla vyrobena v souladu s bezpečnostními standardy evropské unie.

Co se pohodlí týče, měla by být dostatečně polstrovaná, aby dítě nemělo otlaky. Pokud navíc pořídíte polohovatelný model, máte vyhráno. Ratolest bude moct spát pěkně vleže a vydrží i dlouhý přejezd bez větších protestů.

Golfový kočárek na výlety

Golfové kočárky jsou geniální vynález. Jsou lehké, takže je zvládne přenášet i drobnější maminka. Jsou skladné – jednoduše je složíte a strčíte do kufru. A navíc jsou vhodné pro děti od 6 do 36 měsíců, takže je užijete dlouhá léta.

Na dovolenou se vyplatí vybavit se golfovým kočárkem s odpruženými kolečky. Pokud se totiž chystáte vyrazit mimo dokonale rovné asfaltky, nerovnosti by vám mohly způsobovat problémy při řízení. Určitě si ověřte i rozměry ve složeném stavu. Opravdu se vám vejde do kufru?

V neposlední řadě ověřte, že se golfky dají polohovat a bezpečnostní pásy vašeho drobečka nijak netlačí. Z pohledu snadné údržby je vždy lepší, když se dá potah sundat, ale to už je jen na vašich preferencích.

Připravte se na špatné počasí

Na dovolenou si jedeme užívat. Ale pokud cestujeme s dětmi, vždy je lepší počítat i s náhlou změnou počasí. Dospěláci se snadno přizpůsobí, s ratolestmi už je to horší. Proto s sebou vezměte i dostatek teplého oblečení, nepromokavé bundy či pláštěnky. Pláštěnku pořiďte i ke golfkám. Náhlý slejvák umí zkazit i ten nejhezčí den, pokud na něj nejsme připravení. Raději se vybavte i gumáky, kdybyste si náhodou chtěli po dešti vyrazit ven.

Vybavte se hračkami

Nejen na samotnou jízdu, která může být se znuděným dítětem hotový očistec, ale i na volnočasové aktivity. Bez hraček to zkrátka nejde. Dejte dětem dostatek času na to, aby si sbalili své favority. A raději přibalte i nějaké navíc. Na dlouhé chvíle, když se zkazí počasí, nebo uvíznete v koloně, dobijte tablet. Ať může ratolest sledovat oblíbené pohádky. Vezměte i nějaké stolní hry, do kterých se zapojíte celá rodina.

Nezapomeňte nočník nebo dětské prkénko

Naprostá většina ubytovacích zařízení nočníky ani dětská prkénka z hygienických důvodů nepůjčuje. Pokud tedy nechcete být po příjezdu nepříjemně překvapení, přivezte si svoje. Pokud jste na štíru s místem v kufru, zkuste do hotelu zavolat a ověřit si to. Ale pravděpodobně vám řeknou, že si musíte dovézt vlastní.

 

Autor: Komerční prezentace Autoweb

Zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.