Co s poškozeným autoklíčem? Oprava Vám ušetří peníze

I při běžném používání klíče od Vašeho auta může dojít k jeho poškození. Nejčastějším problémem je promáčknutí plastové hlavy klíče s tlačítky. Hlava také může prasknout při pádu klíče, nebo se zlomí planžeta.

Většina řidičů pak začne používat svůj druhý klíč. Situaci byste ale měli řešit co nejdříve a nečekat, až se i rezervní klíč poškodí nebo ztratí. Nejen, že pak své auto možná nenastartujete, nemusíte se do něj vůbec dostat. Taková situace s sebou přináší komplikace i nemalé náklady.

Nejdražší součást každého klíče je elektronická, tedy čip s imobilizérem umístěný v plastové hlavě. Ten často zůstane funkční a klíč je pak možné opravit pouze jednoduchou výměnou zničené hlavy nebo planžety. Takováto oprava je obvykle rychlá a především několikanásobně levnější než výroba kompletně nového klíče.
Pokud i Vy máte doma poškozený autoklíč, doneste ho do specializované prodejny klíčů nebo autoservisu. Vyberte si ale zkušeného klíčaře, který má s autoklíči zkušenosti.
Výrobou i opravami autoklíčů se zabývá například KLÍČOVÉ CENTRUM. S klíči pro vozy všech typů i značek má více než 25 let zkušeností. Na jejich výrobu jsou používány pouze kvalitní polotovary a profesionální stroje a zařízení. Příprava autoklíče přitom není časově náročná, obvykle jej lze zhotovit na počkání.

Zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.