Devadesát procent českých řidičů se snaží jezdit úsporně

Jen každý desátý řidič neřeší u svého automobilu spotřebu, vyplývá z ankety společnosti Benzina mezi tuzemskými řidiči. Devět řidičů z deseti naopak při jízdě bere v potaz spotřebu a snaží se jezdit úsporně.

Polovina řidičů spotřebu snižuje častým řazením, 31 procent při delším stání vypíná motor a 27 procent věří dražším prémiovým palivům. Každý čtvrtý řidič se snaží snížit spotřebu paliva častějším kontrolováním nahuštění pneumatik. Vyplývá to z ankety společnosti Benzina, které se zúčastnilo 650 řidičů.

Pro devět řidičů z deseti je spotřeba paliva důležitá. Zajímavé ale je, že v případě služebního automobilu se pětina dotázaných jezdit úsporně nesnaží.

Spotřeba nafty či benzínu hraje důležitou roli i při koupi nového automobilu. Celkem 19 procent oslovených potvrdilo, že je pro ně spotřeba nejdůležitějším parametrem při výběru vozidla. Zhruba polovina respondentů porovnává množství natankovaného paliva s počtem ujetých kilometrů, případně navíc pravidelně sleduje spotřebu na palubním počítači.

Zdroj: novinky.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.