Jaké jsou nejhorší pneumatiky střední třídy? Možná je máte na vozidle právě vy

Na výběru zimních pneumatik je třeba dát si záležet, protože na nich závisí bezpečnost cestujících. Není tedy dobré volit nejlevnější možnost se špatným hodnocením.

Při výběru zimních pneumatik je třeba myslet na celou řadu věcí. Ze všeho nejdůležitější je si uvědomit, že budou použity při nízkých teplotách na zmrzlých nebo zasněžených cestách. Proto by měly být jejich vlastnosti možná co nejlepší, aby vás nedostaly do pořádného problému. Společnost Auto Bild anonymně nakoupila 50 různých modelů pneumatik a provedla s nimi testy. Jen tak pro zajímavost, mezi těmi nejlepšími a nejhoršími byl rozdíl v délce brzdné dráhy 13 metrů.

První kolo testů se provádí na mokré vozovce

Testy jsou ze všeho nejdříve prováděny pouze na mokré vozovce. Následně se vyřadí 15 nejhorších modelů a pokračuje testování na sněhu. Pro 20 nejlepších modelů se následně vybralo více testů, jako například opotřebení, aquaplaning, brzdná dráha na ledě a podobně.


i

Nižší cena často představuje i nižší kvalitu

Testované pneumatiky, které dopadly během jednotlivých zkoušek, nepředstavují dobrou volbu. Přestože je jejich cena proti těm lepším lákavější, v konečné fázi by se nemusela vyplatit. V krizových situacích totiž hrají roli každé centimetry brzdné dráhy. Proto je lepší si něco málo připlatit, a mít jistotu, že váš automobil jezdí na gumách s těmi nejlepšími vlastnostmi. Budete se tak cítit bezpečněji.

 

 


i

Žebříček pneumatik s nejhoršími výsledky v testech

Mezi pneumatiky střední třídy s nejhoršími výsledky patří těchto 15 modelů. Seřazeno od nejlepších po nejhorší, účastnily se testu s nechvalnými výsledky.

 1. Kormoran Snow
 2. Toyo Abserve S944
 3. GooDrive SW608
 4. Syron Everest 1 X
 5. Zeetex WH 1000
 6. Tourador Winter Pro TS1
 7. Imperial Snowdragon HP
 8. Hifly Win-Turi 212
 9. Nordexx Wintersafe
 10. Platin RP60 Winter
 11. Tristar Snowpower HP
 12. Sunny Winter-Max A1 NW211
 13. Premiorri via Magiorre Z Plus
 14. Superia Bluewin UHP
 15. Petlas Snowmaster W651

Máte některé z nich na voze?

 

Autor: Daniel Hamžík 

Zdroj: TyreReviews, AutoBild, autozive.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.