Kalkulačka povinného ručení pro nejlevnější pojistku

Také vás rok od roku štvou rostoucí ceny všeho možného? Nejinak je tomu u povinného ručení. Není však důvod platit více.

V současnosti není problém si porovnat výhodnější nabídky na trhu, a to díky kalkulačkám. Dříve jste museli zjišťovat ceny a nabídky u jednotlivých pojišťoven zvlášť, což byl zdlouhavý, a ne příliš záživný proces. Díky současným srovnávacím portálům však ušetříte spoustu času, peněz a nervů.

SNADNÉ A PŘEHLEDNÉ POROVNÁNÍ NABÍDEK

Vaše stávající pojišťovna vám každoročně posílá nový předpis pro následující období. Vrásky na čele většině motoristů tvoří skutečnost, že tato částka se zpravidla každoročně navyšuje. To pochopitelně nepotěší nikoho. Stále si ale řada lidí řekne, že se jim nic nechce řešit a částku zaplatí. V dnešní době přitom není zase tak složité si najít výhodné povinné ručení na internetu, a to díky srovnávačům, či chcete-li kalkulačkám. Ty vám spočítají a najdou:

 
  • Pojišťovnu s nejvýhodnější nabídkou
  • Výši případné úspory

To vše samozřejmě na základě vámi zadaných údajů. Největší výhodou těchto kalkulaček je skutečnost, že máte všechny nabídky na jednom místě. Díky tomu je možno si je přehledně zobrazit vedle sebe a porovnat. To v dnešní uspěchané době přináší výraznou úsporu času, protože už nemusíte procházet weby jednotlivých pojišťoven nebo do jednotlivých pojišťoven telefonovat.

DÍKY KALKULAČCE UŠETŘÍ KAŽDÝ

Využít kalkulaček se skutečně vyplatí, protože úspora může být v mnoha ohledech opravdu vysoká. Klidně můžete ušetřit až skoro polovinu z vaší stávající ceny za pojistku. Obecně se dá říci, že většina motoristů je schopna ušetřit, protože většina motoristů také najde díky kalkulačkám výhodnější nabídku. Do značné míry je to dáno také konkurenčním prostředím, ve kterém se pojišťovny pohybují. Proto se tak každý rok vždy najde někdo, kdo vám nabídne pojistku levněji. Pojišťovny přinášejí třeba různé akce pro specifické kategorie řidičů, třeba s nižším kilometrovým nájezdem. Zde je samozřejmě nižší pravděpodobnost pojistné události, a tak můžete získat lepší cenu.

KALKULAČKY JSOU NEZÁVAZNÉ

Pokud byste si mysleli, že porovnáním nabídek v rámci online kalkulačky se k něčemu zavazujete, tak tomu tak rozhodně není. Nabídky si můžete nechat porovnat a nikdo neříká, že některé z nich musíte využít. A právě proto není důvod se službám kalkulaček vyhýbat. Jednoduše si porovnáte vaši stávající smlouvu a aktuální nabídky pro povinné ručení 2020. Najdete-li výhodnější nabídku, můžete ji využít. Pokud výhodnější nabídku nenajdete, můžete zůstat spokojeně u stávající pojišťovny. Jak jsme si však již řekli na předchozích řádcích, ve většině případů se dostanete k výhodnějším nabídkám. A právě to je důvod, proč tyto kalkulačky či srovnávače využívá rok od roku stále více lidí.

VŠE VYŘÍDÍTE Z DOMU

Mezi další z výhod, které vám kalkulačky nabízejí, patří bezpochyby maximální pohodlí. Vše vyřídíte na pár kliknutí od stolu u vašeho počítače. Nejde přitom pouze o samotné srovnání nabídek, protože díky internetovým srovnávačům jednoduše také vyřídíte celé povinné ručení online. Našli jste výhodnější nabídku? Ani v tomto případě tedy nemusíte nikam chodit. Při vyřízení přes internet navíc můžete získat:

  • Slevu za online sjednání
  • Rychlé vyřízení během několika minut

Mnoho pojišťoven je vám schopno nabídnout výhodnější cenu, protože jste se rozhodli pro sjednání přes internet. To je totiž pro pojišťovnu administrativně méně náročné, a tak vám může nabídnout také lepší cenu za pojistnou smlouvu.

Obecně je celkový proces velice rychlý. Velice snadno třeba také obdržíte dočasnou zelenou kartu, která obvykle chodí na e-mail. Po zaplacení pojištění potom bývá doručen originál, který už můžete využívat klasicky celoročně.

 

Autor: autoweb

Zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.