Lovci nehod jsou jako supové nenechte se ulovit!

Tak pozor, protože to zaplatíte vy ve chvíli, kdy podepíšete dokumentaci. Jak to tedy je? Samozřejmě, že nikdo nevolal, tyhle „služby“ hledají nehody sami. Tedy pokud zrovna nevykrádají auta – jak se stalo nedávno v Praze.

Nicméně autonehoda, „pomoc“ od asistence je tady. Účastníci nehody už drží v ruce papíry s nabídkou pomoci. Jednání s pojišťovnou, zabezpečení odtahu, oprava vozidel, poskytnutí náhradního a všechno další vyřeší asistence za vás. A hlavně, vše se platí z pojištění, služby jsou přirozeně zdarma. Je to opravdu tak jednoduché?

Ne, ne, ne! Pokud se stanete součástí dopravní nehody, je třeba zachovat klid a chladnou mysl. Ideální je sebou vozit kontakt na číslo asistence pojišťovny nebo vlastního servisu. Často se ale stane, že dříve, než se vzpamatujete, jsou na místě lovci nehod, kteří vám začnou nabízet své „supervýhodné“ služby.

Hlavní problém je v tom, že člověk se ocitá pod tlakem emocí a tak si neuvědomí, co v danou chvíli podepisuje. Nevýhodou je zejména to, že vůbec nevíte, co se s autem bude skutečně dělat. „Udělíte plnou moc a dál je vše v režii lovce nehod. Ten rozhoduje, kam se vozidlo poveze, jak dlouho potrvá oprava, na jak dlouho budete mít náhradní vozidlo, co bude uplatňovat po pojišťovně, v jaké výši a tak dále,“ varuje Lukáš Fládr ze sdružení Pomoc poškozeným. Na místě nehody budete přesvědčováni, že je vše zdarma. Ovšem pozor, ve smlouvě jsou za jednotlivé služby uvedeny velmi vysoké částky a další háčky.

Lovci pozůstalých a zraněných své služby nabízejí za provizi, která často dosahuje až poloviny peněz vymožených od pojišťovny,“ dodává Fládr. „Další problém je v tom, že „Smlouva například uvádí povinnost využívat vozidlo po celou dobu opravy a také povinnost doplatit to, co nezaplatí pojišťovna.“

Mnohem horší situace ale vznikají, pokud dojde ke škodám na zdraví. Lovci nehod už neloví jen u havárií samotných, ale i v nemocnicích, kam byl zraněný převezen. „Jsou známi i případy, kdy obtěžují pozůstalé těsně po smrti jejich příbuzného. Nabízejí různé druhy pomoci a zastoupení v jednání s pojišťovnou. Takové případy jsou už skutečný hyenismus.“

Takže jak se bránit? Znovu (i když jste ve stresu) a to, bez urážky, platí zejména na dámy, které mohou emocím podlehnout snadněji, obzvlášť pokud například vezou děti – zachovejte klid a nic nepodepisujte. Obzvlášť ne v případě, kdy se mne snaží někdo přesvědčit o tom, že „sám nic nezmůžu, ale on vymůže miliony.“ Při škodě na zdraví si aspoň rámcově zjistit své nároky a zvážit, zda jejich uplatňování a prokazování zvládnu sám. Chtějte po asistenci písemné potvrzení, že nic platit nebudu, a to ani v případě, že pojišťovna vše neproplatí. Uvidíte, jak se začne cukat…

Takže závěrem jde dobré vozit sebou kontakt na asistenční služby  nebo kontakt na solidní nehodovou službu nebo kontakt na svůj autoservis.

Zdroj: Autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.