Na dovolenou autem s kvalitním pojištěním

Mnoho lidí stále preferuje cestování autem. Při cestách po Evropě postačí české povinné ručení, jehož platnost se obvykle dokládá zelenou kartou.

Cestování autem má své výhody. Nemusíte dlouho dopředu plánovat termín cesty, nemusíte řešit, zda se vám všechny věci vejdou do jednoho zavazadla a zda se vaše zavazadlo vejde do váhového limitu na letišti. Navíc dovolenou nemusíte trávit jen v cílovém místě, ale po cestě se můžete zastavit na dalších zajímavých místech. Pokud se vydáváte na dovolenou vlastním autem, nezapomeňte před odjezdem zkontrolovat, že mezi sbalenými věcmi nechybí zelená karta, která dokládá platné povinné ručení. Samozřejmostí by mělo být také sjednání cestovního pojištění, které vás ochrání před nečekanými výdaji v případě zdravotních komplikací a jiných nepříjemností.

S povinným ručením po celé Evropě

Povinné ručení je zákonem dané pojištění, které kryje škody způsobené provozem vozidla třetí straně. Jako vlastník vozidla musíte mít toto pojištění sjednané, ať už používáte auto jen na cestování, nebo s ním na silnice vyjíždíte denně.

Chystáte-li se cestovat autem do zahraničí, uvítáte, že povinné ručení platí i v rámci Evropy. V běžných destinacích, jako jsou Chorvatsko, Itálie, Slovensko nebo Rakousko, si bez problémů vystačíte s českým povinným ručením. Nemusíte se obávat ani jazykové bariéry – i v zahraničí budete mít k dispozici asistenční službu s telefonními operátory hovořícími vaším rodným jazykem.

Územní platnost povinného ručení si v případě pochybností můžete ověřit v zelené kartě. Ta je zároveň jediným mezinárodně uznávaným dokladem o sjednaném povinném ručení. Před odjezdem tedy zkontrolujte, že jste si platnou zelenou kartu nezapomněli sbalit s sebou.

Povinné ručení jednoduše, rychle a levně

Přestože je povinné ručení dané zákonem, každý si může vybrat pojišťovnu a variantu pojištění, která mu bude vyhovovat nejvíce. Na výběr jsou různé limity pojistného plnění, různý rozsah asistenčních služeb a různá doplňková připojištění. Povinné ručení se dá sjednat jednoduše během několika minut z pohodlí domova. Srovnátor.cz porovnává na jednom místě nabídky 12 pojišťoven a pomáhá řidičům na povinném ručení ušetřit. Jakých úspor se dá na povinném ručení dosáhnout, uvádí následující tabulka:

Ještě bezpečněji se na cestách budete cítit, pokud si kromě povinného ručení sjednáte také havarijní pojištění. To vám – na rozdíl od povinného ručení – uhradí škody na vašem vozidle způsobené vlastním zaviněním, řáděním živlů nebo odcizením. S havarijním pojištěním vám také poradí Srovnátor.cz.

Do zahraničí jedině s cestovním pojištěním

Před cestou do zahraničí nezapomeňte pro celou posádku sjednat také cestovní pojištění. A to nejen v případech, kdy cestujete autem. Cestovní pojištění, které vás obvykle přijde na několik set korun, oceníte ve chvíli, kdy vás v zahraničí překvapí nemoc, úraz či jiná zdravotní komplikace. Náklady na běžné lékařské zákroky dosahují v ostatních zemích nemalých částek. Bez sjednaného cestovního pojištění byste museli sáhnout hluboko do své peněženky.

Cestovní pojištění nekryje jen zdravotní rizika. Jeho součástí může být i pojištění zavazadel nebo připojištění odpovědnosti za škodu na zdraví nebo na majetku, kterou neopatrností či nešťastnou náhodou způsobíte jiné osobě.

Pro příklad si uveďme, na kolik korun může vyjít cestovní pojištění sjednané přes Srovnátor.cz. V případě, že uvažujeme čtyřčlennou rodinu a týdenní cestu v rámci Evropy, jsou ceny následující:

  • Základní pojištění léčebných výloh s limitem pojistného plnění 3.500.000 Kč: 288 – 317 Kč

  • Pojištění rozšířené o připojištění zavazadel, úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu; s limitem pojistného plnění léčebných výloh 5.000.000 Kč: 538 – 576 Kč

Cestovní pojištění si můžete sjednat i těsně před cestou. Srovnátor.cz vám nejen porovná nabídky různých pojišťoven, ale umožňuje také online sjednání, a to třeba i o víkendu. Pojištění je platné ihned po sjednání, takže můžete rovnou vyrazit na cestu.

Zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.