Nejdřív dají řidiči "dárek", pak ho okradou. Lupiči mají nový trik

Jihomoravští policisté varují především řidiče před novým fíglem podvodníků a lupičů. Ti čekají na parkovištích a než nastupující řidič stihne zavřít dveře, vhodí mu do vozu "dárek", například parfém. Jejich cílem je vylákat od šoférů peníze, často při vydírání používají i zbraň.

 


Podobnou zkušenost má i jednadvacetiletý řidič, který v pondělí nasedal do auta v brněnských Řečkovicích. O dva roky starší cizinec ho zastavil a žádal o radu, jak se dostat na dálnici.

"Když mu mladík, který zrovna nasedl do svého vozu, poradil cestu, hodil mu cizinec do klína dva parfémy. Údajně jako dárek za nasměrování na dálnici," popsala jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová.

I když se řidič nechtěným darům bránil, v klíně mu ještě skončil dalekohled a dvoje hodinky. "Vystoupit a vrátit nečekané dary už však muž nestihl, protože cizinec bryskně tasil nůž a žádost o vydání peněz," sdělila Vedrová.

Šofér tak dal cizinci tisíc korun, ten poděkoval a odešel. "Poškozený se hned obrátil na policii s popisem pachatele a už za několik hodin skončil cizinec v poutech brněnských policistů," podotkla mluvčí.

Po vyslechnutí obvinění z vydírání teď podvodník v policejní cele čeká na rozhodnutí o vazbě a policisté apelují, aby se při podobných případech řidiči okamžitě ve svém autě zamkli a zavolali na linku 158.

Zdroj: idnes.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.