Nejvýraznější rozdíly mezi střešními nosiči?

Nabídka střešních nosičů je natolik široká, že je snadné se v sortimentu snadno ztratit. Podle čeho při koupi vybírat?

MATERIÁL A KOMPATIBILITA

Cena příčníků se zpravidla pohybuje v rozmezí od 1 200 Kč do 10 000 Kč. Čím je tak velký rozptyl způsoben?

Hlavním důvodem rozdílné ceny je samozřejmě použitý materiál.

Levnější nosiče totiž bývají vyrobeny z plastu. Na tom není nic špatného, je však potřeba mít na paměti, že takový nosič neunese o moc více než 50 kg. Pokud tedy plánujete převážet plně naloženou rakev s objemem 450 litrů, může nastat problém.

Hliníkové a ocelové nosiče toho logicky vydrží výrazně více, jsou však dražší. V tomto případě tedy zpravidla platí, že dražší příčníky jsou zárukou vyšší nosnosti a s ní spojené větší bezpečnosti.

 

Nosiče vybírejte i podle toho, jak půjdou na auto nasadit. Je proto potřeba vědět, zda hledáte kousky pro vozidlo s hagusy (klasické nebo integrované), nebo se nosiče musí připevnit pod lem střechy.

Kompatibilitu nosičů s vaším vozem zkontrolujete na stránkách kvalitních prodejců – například v kategorii střešních nosičů u Autodoplňky-obchod.cz.

ŘÍZENÍ A ESTETIKA

Vizuální krása asi nepatří k hlavním důvodům, pro které si střešní nosiče pořídit. Na druhou stranu aerodynamicky navržené nosiče zlepší jízdní vlastnosti auta.

Pro esteticky založené jedince se na trhu nabízí výrobky v různém barevném provedení.

BRAŇTE SE ZLODĚJŮM

Mnoho modelů je vybaveno proti zlodějům díky uzamykacím systémům, dodávaným spolu se samotnými příčníky, tzn. k nosiči dostanete zámek s klíčem. Navíc lze dokoupit i náhradní klíče pro ty, kteří své nosiče sdílejí.

PRAKTICKÝ PARŤÁK

Pravda, pokud uvažujete nad koupí střešních nosičů, máte před sebou hned několik rozhodnutí spojené s cenou, materiálem i dalšími vlastnostmi. Stojí to ale za to – s nosiči se otevřou široké možnosti převozu kol, lyží, snowboardů i čehokoli dalšího v praktických střešních boxech.

Autor: autoweb.cz

Zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.