Obsah autolékárničky povinně doplní dvě roušky

Obsah autolékárničky byl ještě nedávno velmi horkým tématem. Zdá se však, že téma autolékárniček se opět dostává do popředí. Tentokrát však ne v Česku, ale v Německu.

Místní ministerstvo dopravy totiž oznámilo záměr povinně doplnit obsah autolékárniček dvojicí roušek. Změna by se týkala osobních vozidel, nákladních aut i autobusů.

Téma koronaviru je na celém světě stále aktuální a jednotlivé vlády, ve snaze zabránit jeho šíření, přijímají mnoho logických, ale často i nesmyslných opatření. Do které skupiny patří nejnovější výmysl německého ministerstva dopravy, necháme na zvážení, faktem však je, že v Německu se s velkou pravděpodobností bude doplňovat povinný obsah autolékárniček o dvě roušky. “Řídíme se doporučeními odborníků, kteří radí přidat do autolékárniček dvojici roušek,” řekl stroze mluvčí resortu dopravy v Německu. Pokud se vše podaří, změna začne platit v průběhu roku 2022.

Pod hrozbou pokuty

Německé vládní orgány si od opatření slibují více bezpečnosti a prevence před šířením onemocnění, jedním dechem však nezapomínají dodat, že pokud přijde nařízení v platnost, policie začne vyžadovat jeho dodržování a chybějící roušky bude “odměňovat” pokutou. Bude to však platit jen pro auta evidované v Německu, turisté se obávat nemusí.

Zajímavé je, že původně mělo pro roušky platit stejné pravidlo jako pro bezpečnostní vesty, tedy že musí být po ruce (například v dveřích) a ne vzadu v kufru v lékárničce, nakonec však od svého záměru upustili.

“Odborníci doporučují roušky bezpečně integrovat do autolékárničky, aby každý hned věděl, kde je má hledat,” odůvodnilo své rozhodnutí ministerstvo.

 

Autor: Vojtěch Koval, Foto: Shutterstock

Zdroj: autojournal.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.