Pojišťovny zdražují povinné ručení

Povinné ručení dnes musí mít uzavřené každý řidič. Nabízí ho téměř všechny pojišťovny, a právě z toho důvodu je mezi nimi velký konkurenční boj. Jak se mění výše ručení a je důvod bát se vyššího pojistného?

Do výše pojistného se promítne i to, kde bydlíte

To, kolik na povinném ručení zaplatíte, záleží obecně na několika faktorech. Důležité je například místo vašeho bydliště. Dražší je povinné ručení pro ty, kteří bydlí ve větším městě. Záleží na parametrech auta jako je stáří, účel nebo motor. V neposlední řadě se do ceny promítne také vaše předchozí chování za volantem. Pokud jste nebourali, máte výhodu v podobě různých bonusů a slev na povinné ručení.

Rostou ceny aut, náhradních dílů i lékařské péče

Pojistné se už od začátku roku 2018 průměrně mírně zvyšuje, což je dané především celkovou ekonomickou situací. Navyšuje se cena aut, zdražují i náhradní díly, roste průměrná mzda. To vše má za následek, že vyplácení pojistného je pro pojišťovny čím dál finančně nákladnější. Už na začátku roku 2018 bylo jasné, že pojištění je až příliš levné a pojišťovny tratí. Od té doby se výše pojistného stále mírně zvedá. Oproti minulým rokům je to v roce 2019 zhruba o 200 Kč.

Nejvíc zvýšení povinného ručení pocítí rizikoví řidiči

Nejvíce ovšem tratí a nadále budou tratit řidiči, kteří patří mezi rizikovou skupinu. Pokud spadáte mezi řidiče, kteří bourají poměrně často, zaplatíte na povinném ručení dokonce až o 80 % víc. Do ztrátovosti pojišťoven se totiž započítávají také vyšší náklady na lékařskou péči v případě odškodnění újmy na zdraví. Pojišťovny nemohou nechat celkový vzrůst cen napříč trhem bez povšimnutí a být dlouhodobě ve ztrátě.

Online srovnávače vám najdou nejlevnější povinné ručení

Jelikož je ale konkurence pojišťoven stále velmi vysoká, pro nerizikové řidiče se toho příliš nezmění ani v následujícím roce. Pro porovnání pojištění jsou stále velmi oblíbeným nástrojem online srovnávače. Právě ty mají s jednotlivými pojišťovnami exkluzivní smlouvy, díky kterým získáte opravdu nejlevnější povinné ručení na trhu. Z kalkulačky dostanete výsledky během několika vteřin a je pak už na vás, pro jakou pojišťovnu se nakonec rozhodnete. Díky online srovnávačům budete mít stále nejvýhodnější povinné ručení na trhu, a to v roce 2019 i 2020.

 

Autor: novinky

Zdroj: autojournal.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.