Povinné ručení: Přehled letošních novinek z pojišťoven

Zatímco vloni ceny povinného ručení rekordně padaly, v letošním roce nastal obrat. Pojišťovny začínají válčit o řidiče s novou taktikou. Povinné ručení rozšiřují o zcela nové služby a vypovědět smlouvu lze již dokonce okamžitě.

Pokud zvažujete změnit pojišťovnu a přejít k jiné, přinášíme přehled letošních novinek.

Allianz

K povinnému ručení nově nabízí doplňkové pojištění vozidla. Pojistit si můžete i starší auto (nesmí mu však být víc než třicet let), pro které se nevyplatí uzavírat havarijní pojistku. Maximální pojistná částka je 100 tisíc korun, cena se pohybuje od 300 do 500 korun za rok podle typu vozu. Pojišťovna také poskytuje základní asistenční služby (příjezd a odjezd asistenční služby, náklady na opravu vozu na místě, náklady na odtah) automaticky.

Česká pojišťovna

Uvádí variantu povinného ručení Premium, která spojuje povinné ručení a havarijní pojištění (odcizení, živelní pohroma). Garance ceny na tři roky.

Česká podnikatelská pojišťovna

Těm, kdo si sjednají povinné ručení do konce roku, nabízí k tarifům Speciálpov a Superpov na jeden rok zdarma připojištění proti záplavě a povodni. Zavádí aplikaci pro chytré telefony.

ČSOB Pojišťovna

Ve variantě Premiant zavedli takzvanou přímou likvidaci bez amortizace, tedy bez započtení opotřebení poškozených dílů (navýšení ceny se liší o osm procent od základní varianty).

Generali

Klienti, kteří si u pojišťovny uzavřou do konce roku 2012 povinné ručení na dobu neurčitou, získají Grand kartu Benzina v hodnotě 500 korun. Za 333 korun lze připojistit škody zaviněné přírodními živly a za 89 korun škody způsobené zvířetem na zaparkovaném vozidle (například poškození kabelových rozvodů kunami).

Koooperativa

Službu přímé likvidace nabízí i řidičům, kteří u ní nemají sjednané povinné ručení. Služba v tom případě stojí 1 440 korun za rok a klienti díky ní mohou využít nejen přímé likvidace, ale i toho, že plnění bude bez amortizace, vůz bude pojištěn proti živlům a v případě nehody budou mít po celou dobu opravy k dispozici náhradní vůz.

Slavia pojišťovna

Nově pojištění srážky se zvířetem. Roční pojistné je 365 korun, spoluúčast 10 procent, minimálně však tisícikoruna. Limit pojistné částky je 100 000 korun.

Triglav

Rozdělila své povinné ručení na dvě varianty, Basic a Exklusiv. Levnější verze je na pojistné limity 35/35 milionů a i ona obsahuje základní asistenční služby.

Uniqa pojišťovna

Vylepšená asistenční služba Uniqa SafeLine, která aktivně pomáhá v krizových situacích. Například nehodu nemusí řidič ani hlásit. Díky signálu z nárazového čidla ji asistenční centrum začne řešit hned po nárazu, snaží se kontaktovat řidiče, když to není možné, tak policii.

Wüstenrot

Umožňuje okamžitou výpověď. Klient nemusí čekat na výroční termín ani vypovídat smlouvu šest týdnů předem.

Zdroj:idnes.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.