Pozor na podvodníky, varuje ÚAMK při cestě do zahraničí

Zvýšená frekvence cest autem do zahraničí spojená s prázdninami má i své stinné stránky, třeba zvýšený výskyt podvodníků na silnicích. Nejenom těch tuzemských.

Fenomén známe i českých silnic, tentokrát ale ÚAMK varuje při cestě k našim západním sousedům. Motoristé na německých silnicích musí být v letní turistické sezóně ostražitější. V současné době se tam pohybuje skupina podvodníků, která se snaží zneužít ochoty motoristů.

„Podvodníci simulují na dálnici poruchu vozidla nebo nedostatek paliva a když jim motorista zastaví, aby jim pomohl, tak se ho zeptají jestli by jim mohl finančně vypomoci. Dle informací od německé policie vám na oplátku nabídnou hodnotné zlaté šperky nebo smartphone či tablet. Bohužel až po jejich odjezdu zjistíte, že šperky jsou jen levné napodobeniny a telefon s tabletem maketa nebo je zcela nefunkční“, říká Petr Vomáčka z ÚAMK.

Policie proto důrazně doporučuje nezastavovat za žádných okolností. Poruchy totiž řeší tamní autoklub ADAC. Motoristé, kteří již byli požádáni o peníze podobným způsobem a mají podezření, že byli podvedeni, by se měli ihned ozvat německé polici k prošetření celé události. Podle informací ze státního oddělení policie Braniborsko, byli podvodníci naposledy spatřeni v úterý 22. července na dálnici A2 u měst Magdeburg, Berlín a Lehnin.

 

zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.