Pozor na rychlost a alkohol! Policisté dnes ve velkém začínají svůj boj s piráty silnic

Dva měsíce letních prázdnin uplynuly jako voda a česká policie s posledním prázdninovým víkendem zahajuje už tradiční dopravně-bezpečnostní akci s cílem dohlížet na bezpečnost a plynulost zvýšeného provozu. I letos bude měřit rychlost, hladinu alkoholu v krvi a dohlížet na další zásady bezpečnosti na našich silnicích.

Řidiči, pozor! Česká policie na poslední víkend letošních letních prázdnin připravuje už tradiční manévry zacílené na bezpečnost silničního provozu. Ve dnech, kdy se Češi vrací z posledních prázdninových výletů před návratem dětí do školních lavic, si nachystala celorepublikovou dopravně-bezpečnostní akci. Cílí hlavně na porušování rychlostních omezení a dalších dopravních předpisů v celém Česku.

I v letošním roce policisté ve snaze o zachování bezpečnosti a plynulosti výrazně zvýšeného silničního provozu na našich silnicích a dálnicích nasadí všechny dostupné zbraně. Vedle silničních pirátů porušujících povolenou rychlost si posvítí i na užívání alkoholu za volantem, nepoužívání bezpečnostních pásů i stále častější nepovolené držení mobilních telefonů v ruce při řízení. Policejní akce o posledním prázdninovém víkendu je přitom už tradicí.

 
Foto: Jakub Deml

Dopravní policisté budou rozmístění hlavně na místech se zvýšeným provozem, rizikových místech i turisticky významných lokalitách

 

Už běžně se dopravní policisté zaměřují na lokality a místa s vysokým dopravním vytížením, turisticky významné oblasti i riziková místa, kde řidiči nejčastěji porušují pravidla silničního provozu. Velkým rizikem na našich silnicích v letních dnech jsou i motorkáři, cyklisté a chodci.

Policie navíc pravidelně připomíná, aby řidiči byli za volantem předvídaví, opatrní a nepřeceňovali své síly a řidičské schopnosti. Udělat si kratičkou přestávku na dlouhých cestách není ostuda, stejně jako doporučená výměna se spolujezdcem při silnější únavě, pokud je k dispozici a má oprávnění usednout za volant.

Policejní dopravně-bezpečnostní akce začíná dnešním dnem a policisté mají vytipovány desítky stanovišť, která budou průběžně měnit. Policie vychází ze skutečnosti loňských prázdnin, kdy se na českých silnicích stalo přes 17 700 dopravních nehod, při nichž zemřelo 100 lidí a 380 osob utrpělo těžké zranění. Podle statik však počet prázdninových obětí dopravních nehod klesá.

I my vám často doporučujeme, abyste při řízení byli ostražití. A pokud vás za volantem někdo vytočí, snažte se zmírnit své emoce podle našich rad a tipů. Přejeme vám šťastnou cestu.

Autor: Lukáš Volšický

Zdroj: garaz.cz

 

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.