Pravidelnou technickou prohlídku neodkládejte, STK jsou bez omezení

Řidiči, kteří využili prodloužené platnosti pravidelných technických kontrol kvůli pandemii, by měli zbystřit. Největší koronavirová vlna pominula, ministerstvo dopravy proto doporučuje STK neodkládat. STK fungují v běžném režimu, není důvod čekat.

Provozovatelé stanic dlouhodobě varují, že v létě, kdy celoevropský pardon pomine, nebudou stíhat.Evropské nařízení Omnibus II sice kvůli pandemii covid-19 prodloužilo lhůty pravidelných technických prohlídek o deset měsíců u těch vozů, kterým skončila či skončí lhůta a platnost technické způsobilosti mezi 1. zářím 2020 a 30. červnem 2021, ministerstvo dopravy však upozorňuje řidiče, že aktuální epidemiologická situace už nebrání návštěvám stanic technických kontrol. Proto by řidiči měli svá vozidla k prohlídkám přivézt a s plánováním STK neotálet.

„Stanice technických kontrol fungují v běžném režimu a je možné je bez problémů navštívit. Proto již doporučujeme všem majitelům vozidel, aby nečekali na konec prodloužené platnosti technické prohlídky a vyrazili na ni už teď, pokud jim v tom nebrání zdravotní důvody,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček s tím, že prioritou je bezpečnost na silnicích.

Nejbližší Stanici technické kontroly si můžete najít na interaktivní mapě Ministerstva dopravy ZDE.

V České republice nebyla během probíhající pandemie covid-19 zastavena nebo nějak omezena činnost stanic technických kontrol a stanic měření emisí.

„Od 12. dubna navíc došlo k rozvolnění zakázaného pohybu lidí mezi okresy, tudíž nic nebrání tomu, aby provozovatelé vozidel, u nichž to nevyžaduje nepříznivá situace vyplývající z omezení například karanténou nebo izolací, jeli na pravidelnou technickou prohlídku,“ doplnil mluvčí resortu František Jemelka.

Ministerstvo se tak snaží předejít případným frontám a delšímu čekání na termín po skončení období prodloužených lhůt. „Prodloužení lhůty a platnosti osvědčení o technické způsobilosti se týká výhradně administrativního prodloužení. Vozidlo jinak musí být technicky způsobilé k provozu na pozemních komunikacích,“ upozorňuje resort.

 

Autor: taj, idnes.cz

Zdroj:idnes.cz

 

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.