Průzkum: Děti se učí zlozvyky řízení od svých rodičů

Všechno, co teď děláte za volantem svého auta, přenášíte na své děti. Průzkum ukázal, že děti jezdí na silnicích prakticky stejně jako jejich rodiče.

Vozíte s sebou v autě děti? Možná by to chtělo trošku přepnout a upravit své chování, protože to, co děláte vy, prý budou prakticky do puntíku dělat i vaše děti. Poslední průzkum, který provedla organizace SADD spolu s pojišťovnou, ukazuje, že na děti přechází všechny nestandardní věci, které v autě děláte.

Nejčastěji jde prý o telefonování, psaní textových zpráv, nadávání a nepoužívání blinkrů. Ono toho ale určitě bude víc, protože je jasné, že děti v rodičích vidí vzor a když matka neustále telefonuje a nepoužívá blinkr, zatímco otec na všechny nadává a leží v autě jak po lobotomii, bude jejich potomek s čerstvým řidičákem dělat prakticky to samé.

V pozdějším věku si děti uvědomují i základní dopravní předpisy jako je přednost v jízdě nebo co znamená červená a zelená. Pokud rodič ale často jezdí na červenou, nezastavuje na stopce nebo jezdí agresivně, jeho ratolest si všechno tohle s sebou nese a pak se v autě chová stejně. Z průzkumu žádná hluboká myšlenka nevyvstala, spíše by měl sloužit jako vodítko pro rodiče, aby se za volantem chovali trošku zodpovědněji. Děti jednoduše vnímají všechna naše rozhodnutí, která za volantem uděláme.

Zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.