Půjčujete mobil svým dětem? Ohrožujete jejich zdraví

Které dítě současnosti by neznalo mobilní telefon? Také jej půjčujete svým ratolestem a jste rádi za chvíli klidu? Pak musíte vědět, jak moc je to nebezpečné! Co všechno se může stát?

Není to nic neobvyklého. Sedíte v restauraci a chcete se v klidu najíst. Nebo doma uklízíte a dali byste cokoli, aby se vaše dítě na pár minut zabavilo. Proto mu do ruky dáte svůj mobil. Děti ho milují. Hrají hry, a pokud jsou starší, komunikují se svými vrstevníky. Však taky podle statistik téměř 50 % všech dospívajících vlastní mobilní telefon již na základní škole – mnohokrát již na prvním stupni. A to je špatně…

Mobilní telefony a elektromagnetická pole

S vědomím, že používání mobilních telefonů mezi dětmi vzrůstá, a to alarmujícím tempem, je ještě více znepokojivé dozvědět se, že studie nyní začínají prokazovat některé mimořádně nepříznivé účinky elektromagnetických polí a radiofrekvenčního záření na tělo.

Jistá mezinárodní skupina vědců dokonce naléhá na vlády, aby zavedly přísnější předpisy pro používání mobilních telefonů, zejména kvůli nejnovějšímu výsledku jejich vyšetřování: Mladí lidé, kteří používají mobilní telefony před dosažením věku 20 let, jsou pětkrát častěji ohroženi maligními nádory mozku! (Pochopitelně, že se jedná o porovnání s dětmi, které mobily nepoužívají.) Uvádí se, že pokud nebudou přijata žádná opatření, můžeme skončit s epidemií rakoviny mozku u mladších generací.

Na, pohraj si, zlato!

Jistě, že je dobře, že vědci konečně zkoumají, jak celosvětová expanze bezdrátových technologií, jako jsou mobilní telefony, bezdrátový internet a jiné formy buněčného záření, ovlivňují naši lidskou biologii. Dokonce i vedoucí Institutu Cancer Institute v Pittsburghu, doktor Ronald B. Herberman, nedávno uvedl, že existuje jasná možnost přímého vztahu mezi užíváním mobilních telefonů a rizikem rakoviny. V konečném důsledku to aktuálně vypadá následovně.

Proč děti nespí a jsou podrážděné?

Podle studií se nedá popřít, že děti jsou nejvíce ohroženy radiačním poškozením, protože jejich mozky se stále vyvíjejí a jejich lebka je velmi tenká. Navíc extrémní nízkofrekvenční (ELF) vlny mohou nejen souviset s rakovinou, ale také přímo urychlují proces stárnutí, zvyšují úzkost, depresi, hněv a podrážděnost.

A zase ty hormony…

Doktor Neil Cherry z Lincolnské univerzity na Novém Zélandu naznačuje, že negativní účinky expozice vlnám ELF jsou způsobeny mechanismy, kterými vlny mění vápenaté ionty v našich buňkách. Podle něj používání mobilních telefonů může změnit jemnou rovnováhu melatoninu a serotoninu, čímž se vysvětlují poruchy nálad a problémy se spánkem a chronickou únavou. V podstatě vysoké množství radiofrekvenčního záření ohřívá tkáně v těle, což může mít negativní vliv na tkáň centrálního nervového systému. Tak co, ještě máte chuť půjčovat svůj mobil dětem, nebo jim předčasně pořizovat vlastní?

Zdroj: bety.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.