Snižujte provozní náklady pomocí jednoduchých tipů a triků

Nejenom, že něco stojí už samotné auto. Často není levný ani jeho provoz. Když sečteme všechny částky, které jsme museli měsíčně vydat v souvislosti s naším vozem, zjistíme, že jde o nemalou sumu. Jak ji výrazně ponížit? Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí několik osvědčených tipů a triků.

Šetřete palivo

Zdá se to jako úsměvný tip, ale realita je taková, že palivo je obvykle tou nejvýraznější položkou, pokud mluvíme o provozu auta. Uspořit palivo není zase až tak složité. Stačí jezdit s rozvahou, plynule, předvídat, správně řadit a také z vozu vyházet vše, co ho dělá těžším. Dále nezapomínejte ani na tankování za nižší cenu, což může na několika nádržích přinést také celkem zajímavou úsporu.

Kupujte správné díly

Čas od času je třeba na voze něco vyměnit, nebo opravit. Pokud je k tomu potřeba i náhradní díl, je vhodné přemýšlet, o jaký se bude jednat. Ne vždy je nutné kupovat pouze originální náhradní díly, které jsou o desítky procent dražší jenom proto, že je na nich logo daného výrobce. Kupujte ty neoriginální a budete překvapeni, kolik peněz ušetříte. A to i na drobnostech, jako jsou různé druhy filtrů, nebo stěrače.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Drobnosti zvládnete opravit sami

Pokud jste alespoň trochu zruční a máte zkušenosti, tak drobné opravy vozu zvládnete sami. Jde třeba o jednoduché a rychlé výměny. Například filtrů, žárovek, nebo oleje. Práce na pár desítek minut by byla v servise účtována vyššími stokorunami, za započatou hodinu. Nehledě na to, že by částku na faktuře navýšily ještě originální díly.

Auto myjte doma

Návštěva myčky, to není nic levného. Navíc velké kartáče nejsou s ohledem na účinnost zcela dokonalé, a zmínit je třeba i to, že někdy mohou dokonce poškrábat lak. Proto své auto myjte doma. Pokud si zakládáte na jeho vzhledu a myjete ho pravidelně, budete překvapeni, kolik se dá měsíčně ulehčit, když použijete vodu, houbu a autošampon.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ne vše musí být nové

U starších ojetin není vždy nutné konkrétní díly měnit za zcela nové. Ty jsou zbytečně drahé. Přitom díly použité, mnohdy i repasované vyjdou na zlomek ceny. Toto je cesta, která se týká především nutných oprav, na které jsou díly potřeba. Pořídit to potřebné lze už i online, nebo klasicky na vrakovištích.

Autor: Daniel Hamžík

Zdroj: autozive.cz

 

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.