Tekuté stěrače dovedou nahradit ty klasické – a skutečně fungují

Kvalitní a funkční stěrače bývají na automobilu jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků během deště či sněžení.

Bez nich není jízda téměř možná, což poznáme již ve chvíli, kdy ty naše zestárnou, včas jsme je nevyměnili a začnou postrádat jakoukoliv funkčnost. Jenomže existují i lepší stěrače než ty mechanické. Moderní nanotechnologie nám daly tekuté stěrače. A fungují dokonale.

Mezi motoristy se kolem stěračů vede mnoho diskusí. Dávají si navzájem rady, kdy už je skutečně nutné gumičky na stěračích vyměnit. Ti znalejší to posuzují podle počtu zanechaných mokrých šmouh na okně při zapnutých stěračích. Jakmile použijete tekuté stěrače, octnete se ve zcela jiném tisíciletí. Všechny tyto diskuse se stanou naprosto zbytečnými, zastaralými a úsměvnými. Existují prostě věci, na které když jednou sáhnete, přestanete rozumět tomu, jak jste mohli doposud žít bez nich. A takovým vynálezem jsou i tekuté stěrače. Co to vlastně je?

TEKUTÉ STĚRAČE – PRAKTICKÉ, BEZPEČNÉ I EKOLOGICKÉ

Tekuté stěrače jsou výsledkem využití nanotechnologie v chemii. Ale nebojte se. Jejich použití je naprosto ekologické. Tento německý výrobek firmy NanoConcept je dokonce nositelem certifikátu TÜV, což je německé sdružení organizací zabývajících se testováním výrobků. U těchto testů se prověřuje i to, jestli nejsou závadné pro životní prostředí a lidské zdraví.

Náhrada či doplněk klasických stěračů, tekuté stěrače od NanoConcept, mají schopnost extrémně odpuzovat vodu a zaručují proto perfektní výhled a bezpečnou jízdu i za extrémního deště. A není to jejich jediná skvělá vlastnost. Při vyšší rychlosti, než je 70 km v hodině, nebudete muset mechanické stěrače skutečně vůbec používat. Necháte je vypnuté, a přesto budete mít výrazně lepší viditelnost než s nimi. Zcela se však mechanických stěračů nezbavíme, protože při nižších rychlostech je lepší tekuté a elektrické stěrače kombinovat. Viditelnost však bude i v tomto případě výrazně lepší než bez aplikace tekutých stěračů.

PODÍVEJME SE NA TEKUTÉ STĚRAČE V ČÍSLECH

  • 70 km/hod. – při této rychlosti již nemusíte používat mechanické stěrače, kapky vody jsou od skla odtlačeny odporem vzduchu a okno zůstane suché.
  • 34 % – o tolik je lepší viditelnost v dešti při jízdě s tekutými stěrači než bez nich.
  • 25 % – o toto procento je rychlejší reakční čas řidiče při jízdě v dešti.
  • 12 měsíců, nebo 30 000 km – to je minimální životnost tekutých stěračů aplikovaných na vaše okna.
  • 649 Kč – to je cena za větší bezpečí a pohodlnější jízdu, tedy za tekuté stěrače na 12 měsíců pro všechna skla automobilu, včetně bočních.

DALŠÍ BENEFITY TEKUTÝCH STĚRAČŮ

Stěrače díky tzv. efektu lotosového květu neodpuzují pouze vodu, ale též špínu. Na oknech auta se neudrží ani špína z cesty, bláto, extrémně snadněji se odstraní mrtvý hmyz. Ale fungují i v zimě při mrazu. Mnohem jednodušeji se totiž ze skel odstraňuje námraza. Takže zatímco sousedi dlouho a namáhavě škrábou led z oken, vy okna jen snadno škrábnete a jedete.

Takto skvěle tekuté stěrače fungují minimálně 12 měsíců, nebo 30 000 km. Délka účinku aplikovaných stěračů záleží od různých faktorů. Hodně třeba od toho, zdali je automobil garážovaný. Obecně ale tekuté stěrače dobře odolávají mechanickému oděru i myčce aut. Nepoškodí je elektrické stěrače ani kapalina do ostřikovačů.

NanoConcept se hrdě chlubí tím, že jejich tekuté stěrače jsou revolučním způsobem zvýšení bezpečnosti za jízdy. Podobné přípravky nabízí i jiné značky, někdy dokonce levněji. Ale pozor, jde o příliš nízké koncentrace, které snižují účinek i životnost aplikace. Takže ve výsledku levnější nejsou.

JAK APLIKOVAT TEKUTÉ STĚRAČE NA AUTO?

Tekuté stěrače lze aplikovat na čelní, zadní i boční skla. Součástí aplikačního balíčku je abrazivní čistič, lešticí utěrka, houbička a dva přípravky s účinnou látkou. Stěrače se nanáší na dobře vyčištěná, suchá, vychlazená skla (tedy ne na přímém slunci, ani ne na vyhřátá skla). Samotné tekuté stěrače se pak roztírají lešticí utěrkou. Do styku s vodou by neměly přijít zhruba 30 minut od aplikace. Obecně je aplikace velice snadná, rychlá a každý ji zvládne svépomocí.

Autor: autoweb, komerční prezentace

Zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.