Velký test celoročních pneumatik: Která bude nejlépe odpovídat vašim potřebám?

Celoroční pneumatiky sice ušetří každoroční starosti s přezouváním, současně si však musí umět poradit se všemi situacemi na silnicích. Žádná pneumatika ale nedokáže skutečně zazářit za všech okolností. Po které se tedy podívat v závislosti na vašich potřebách?

Kolegové z webu Tyre Reviews se nedávno zaměřili na test celoročních pneumatik v poměrně populárním rozměru 225/45 R17, které podrobily testům za sucha, na vodě i na zasněžené trati. Tradičně se zkoumala ovladatelnost, trakce i schopnost zastavit, vedle toho se však web Tyre Reviews zaměřil i na hlučnost pneumatik, jejich valivý odpor a také cenu. Je však potřeba zohlednit, že cena se může v závislosti na trhu lišit.

Hned v úvodu testu, ze kterého vzniklo také video, přitom Jonathan Benson z Tyre Review připomíná, že žádná univerzální pneumatika nedokáže zazářit ve všech podmínkách. Některé jsou lepší na sněhu, jiné na vodě nebo na suchu. Skutečnost, že pneumatika například na sněhu pokulhává, tak ještě nemusí být důvod k jejímu úplnému zavržení.

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.