Většina majitelů nechce znova hybrid

"Ne, děkuji. Už jsem si to jednou koupil a podruhé raději ne." Tak asi mluví u prodejce většina lidí, kteří si kdy koupili hybrid a přišel čas na nové auto.

Podle studie agentury R. L. Polk si jen 35 % majitelů hybridů znova koupí auto s hybridním pohonem. Většina - tedy asi dvě třetiny lidí, dají raději přednost konvenčnímu pohonnému ústrojí. Proč tedy hybrid majitele (tedy aspoň v USA) nepřesvědčil, když tolik roste cena paliva a Američané musí platit za litr benzínu závratných a vražedných 20 korun?

Předně totiž majitelé zjistili, že hybridy nemají tak malou spotřebu, jak se píše v oficiálních technických údajích. Zákazníci prý kritizují i horší praktičnost některých hybridních aut, jejichž zavazadlové prostory jsou menší a stěžují si i na složitejší a nákladnější servis.

Lidé tak zřejmě potřebovali teprve osobní zkušenost, aby přišli na to, že ve výsledku nejsou hybridní auta ekonomicky výhodnější. Prodejci ale věří, že se loajalita zákazníků bude zlepšovat, protože hybridní pohony nové generace mají být lehčí a efektivnější. A také se předpokládá, že významně vzroste podíl hybridních pohonů na trhu mezi novými auty.

Zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.