Výhody kamery do auta a na co si dát pozor

Kamera do auta se stává běžnou součástí výbavy vozu podobně jako navigace. Jaké jsou její klady a na co si dát pozor.

Kamera do auta má mnoho technických možností a umožňuje pořizovat záznam z jízdy nejen před vozidlem, ale také za vozidlem nebo sleduje dění přímo v něm. Jestliže váš automobil není kamerou vybaven a vy o její koupi uvažujete, ale nejste si úplně jistí tím, jestli je to dobrá investice, zaměřte se na její výhody.

Kamerám do auta se přezdívá černá skříňka a slouží především k pořizování záznamů během jízdy. Ty jsou velmi užitečné zejména v případě dopravní nehody nebo slouží jako důkaz, kdy jste během cesty autem svědkem nějakého protiprávního chování nebo omezování. Záznamy z kamer jsou dostačujícím důkazem jak pro policii, tak pro pojišťovny v případě, kdy je jasně prokázána nehoda nebo jakékoliv poškození. Tyto skutečnosti jsou jednoznačně pro vlastníka kamery výhodné.

Žijeme ve světě sociálních sítí, na kterých jsou často sdílené fotografii nebo právě různé typy nahrávek. Pro mnohé je tedy zveřejňování nahrávek pořízených během jízdy velmi lákavé. Ale v případě, že na sociálních sítích sdílíte záznam pořízený díky autokameře, můžete se dopouštět protiprávního jednání. Jedná se především o takovou nahrávku, při které je možné identifikovat určitou osobu. Myslete tedy na to, že pořizovat záznamy můžete, zveřejňovat je ale ne. Vaše vlastní kamera v autě vás také může usvědčit z vlastního přestupku.

Kamera do auta může sloužit také jako pomyslný zvednutý prst pro začínající řidiče. Díky ní mají rodiče čerstvých účastníků provozu možnost zkontrolovat, jestli jsou dodržovány dopravní předpisy nebo předepsaná rychlost a vůbec mají přehled o tom, jak se jejich potomek na silnici chová. Což je ostatně pro jednu stranu výhodné a pro druhou zase ne.

S výběrem té správné kamery pomůže Cenový radar

Autor: autoweb, komerční prezentace

Zdroj: autoweb.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.