Vyplatí se zvolit raději větší nebo menší autobazar?

Známe to všichni a nikdy se tomu nevyhneme – dilema při koupi ojetého auta nespočívá jen v tom, který vůz si vybrat. V tom je většinou jasno. Jenže pak přijde to zásadní – kde auto koupit?

Největší výběr pochopitelně poskytují autobazary, které nabízí všechny myslitelné vozy a jejich motorizace. Jenže pozor, není autobazar jako autobazar. Je tedy lepší zvolit ten menší v lokálním městečku anebo se vydat do těch velkých?

Z pravidla jsou lepší ty větší a není to jen díky dobrému marketingu. Klíč je v tom, že velké řetězce mají zcela jiné možnosti ke kontrole kvality nabízených vozů. Zde patří jak technická stránka automobilu, ale také jeho minulost a zejména původ. Provádí se právní lustrace, dokladová prověrka, technická kontrola a ověření počtu najetých kilometrů pomocí renomované společnosti Cebia. A ta auta co neprojdou? Ano, skončí v těch menších bazarech…

Pádný argument, co myslíte? A tím to nekončí. Velký autobazar Vám také umí nabídnout lepší ceny (větší prodej, menší marže) a také okamžitou pomoc s financováním na místě. To je dáno spolupráci s velkými bankami. Přesvědčí Vás i nabízené garance – třeba v určité lhůtě koupený automobil bez udání důvodu vyměnit za jiný.

Auto má být sluha a Vy jeho pán. Není dobré riskovat a ve finále prodělat a trápit se s opravami. Pokud se obrátíte na velký a silný autobazar, budete maximálně spokojeni.

Autor: Ondřej Daňa

Zdroj: autojournal.cz

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.