Zítra bude Policie měřit rychlost. Tam, kam ji občané nasměrovali.

Jedno je jisté - Policie zítra vybere na pokutách za rychlost hodně, opravdu hodně peněz. Jak moc tím prospěje bezpečnosti silničního provozu, je k diskusi.

Jedno je jisté - Policie zítra vybere na pokutách za rychlost hodně, opravdu hodně peněz. Jak moc tím prospěje bezpečnosti silničního provozu, je k diskusi.
Maraton je řecké město, které dalo jméno vytrvalostnímu běhu, v přeneseném slova smyslu pak události, které je zřetelně delší než je obvyklé. Před námi je teď Speed Marathon a jakkoli by se mohlo zdát, nemá to nic společného s nadšením pro rychlost či rychlou jízdu, právě naopak.
Jde o policejní akci zaměřenou na kontrolu rychlosti vozidel a co je horší, Policie už před časem vyzvala veřejnost, aby pomohla určit místa měření - takže pokud vás během středy zastaví policie, poděkujte všem, kteří namísto nějaké smysluplné práce, nebo bezduchého nicnedělání, dávali Policii tipy. Abychom se opřeli o oficiální zprávu, pro přehlednost a doklad toho, že jde o "seriozní" věc a ne aprílovou taškařici, máme zde citaci policejního webu.

"Dne 19. dubna 2017 proběhne v rámci celé Evropy dopravně bezpečnostní akce organizace TISPOL zaměřená na kontrolu rychlosti vozidel s názvem SPEED MARATHON. Do akce se v tento den zapojí i Policie České republiky a to nově s možností pro širokou veřejnost navrhnout vlastní místa vhodná pro kontrolu rychlosti. Policie České republiky provádí vlastní vyhodnocování rizikových lokalit na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu."
Tak co, zapojili jste se do akce která líbivou fasádou webové stránky a aplikace kamufluje práskání a udávání? Všem, kteří tak učinili, doporučujeme příště namísto posedávání u počítače sednout spíše za volant a vyrazit zatrénovat na závodní okruh, bezpečnosti dopravy to prospěje víc.
Což není jen tak nějaké plácnutí, ale výrok, který se opírá o oficiální policejní statistiky, podle kterých se rychlost jako taková nepodílí nijak zásadně na příčinách dopravních nehod. Nevěnování se řízení, nesprávné odbočování či couvání, atd., ale rychlost? Až někde v polovině "hitparády" řidičských nešvarů se objevuje zmínka o nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky. Takže namísto měření rychlosti - pokud má jít opravdu o prevenci - nestálo by za to spíše učit lidi, aby za jízdy netelefonovali?!

zdroj: Policie ČR, bezpecnecesty.cz
zdroj: autoweb.cz 

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.