Aktuality

Ztracené klíče od auta: Situaci pomůže zachránit duplikát
30.05.2024
Duplikát klíče od auta je důležitý, ať už jste klíč ztratili, nebo jen chcete mít náhradu, kdyby originál přestal fungovat. Při koupi nového vozu od prodejce dostanete vždy dva klíče, pokud jste ale koupili ojetý vůz a majitel vám poskytl pouze jeden klíč, je vhodné si ihned pořídit kopii.
Co je to totální škoda a lze po ní auto opravit?
29.05.2024
Na trhu ojetých aut se poměrně často prodávají vozy, které jsou po takzvané ekonomické totální škodě. V praxi ale mnoho lidí tápe nad tím, co to přesně znamená. Rozhodli jsme se proto tomuto tématu věnovat.
Espézetky máte jen půjčené od státu. Upravením či zakrytím riskujete řidičák
28.05.2024
I ti, kteří nesouhlasí s EU a dávají to najevo přeškrtnutím nebo přelepením unijního znaku na registrační značce se dopouští poměrně přísně trestaného přestupku. Kromě vysoké pokuty hrozí i ztráta řidičáku.
Závory a buspruhy jako noční můra řidičů. Příjezd do Prahy se má zkomplikovat
27.05.2024
Jako by příjezd do Prahy nebyl pro řadu Středočechů problematický již nyní. Radnice Prahy 6 si přichystala další komplikace pro řidiče. Záměrem radnice je prodloužení pruhů pro MHD na tazích směrem do hlavního města a světelné závory pro omezení počtu aut.
Povinné ručení u elektromobilů může být proti spalovákům až o třicet procent dražší. Má to svůj důvod
24.05.2024
Kdekdo tvrdí, že elektromobily jsou budoucnost evropské mobility. Jistě mají tyto vozy řadu výhod i nevýhod, nicméně neuniknou jisté platební povinnosti, v níž jsou někdy proti srovnatelným vozům se spalovacími motory v určité nevýhodě. Řeč je o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli o povinném ručení.
Dopravní past na řidiče, která vás může přijít pěkně draho. Zónová rychlost nachytá i hodně zkušené řidiče, zvlášť její konec
23.05.2024
Zóny s dopravním omezením najdeme obvykle ve větších městech, nicméně není výjimkou, když se taková oblast vytyčená dopravními značkami objeví třeba v nějaké malé obci.
Čas dovolených se blíží. Správné pojištění vás zachrání od pohromy
22.05.2024
S nástupem teplých měsíců vyrážíme čím dál častěji na výlety a samozřejmě se také blíží doba dovolených. Ačkoli klidnější povahy volí cestu leteckou dopravou, řada rodin či dobrodružnější nátury vyráží do okolních zemí nebo do nejoblíbenější dovolenkové destinace Čechů – Chorvatska – v osobních automobilech.
Češi holdují ojetinám a spalovacím motorům. Průzkum odhalil realitu v Česku
21.05.2024
Nový průzkum Mobility barometr 2024 od společnosti Europ Assistance přináší nesmírně zajímavé poznatky o chování českých řidičů. Ti mají aktuálně jasný názor nejen na elektromobily, ale rovněž na nakupování nových vozů. V rámci Evropské unie jsme na opačné straně spektra než ostatní země.
Podřeli jste někomu auto na parkovišti a chcete nechat lístek s kontaktem za stěračem? Nemusí to být dobrý nápad, správný postup je jasně daný
20.05.2024
Nový den a nový škrábanec na autě, a to jste schválně zaparkovali až na druhém konci obchoďáku. Takové situace se stávají dnes a denně, přičemž v tom lepším případě najdete za stěračem lístek s telefonním číslem, zatímco v tom horším se nikdo nepřizná.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.