Aktuality

Povolená obuv do auta: Za žabky můžete dostat pokutu
06.07.2022
Zákon o silničním provozu přímo nestanoví, jakou konkrétní obuv by měli zvolit řidiči automobilu či motocyklu. Řidiči by však v každém případě měli zvolit takové obutí, které zajistí bezpečné ovládání jejich vozidla a současně se v něm budou cítit příjemně.
Smutná pravda o autech na LPG. Budou se muset příznivci vzdát stlačeného zemního plynu?
05.07.2022
Koupit si automobil na LPG už za pár let nebude možné. Jde sice o alternativní typ paliva, elektřina bude ale násilím prosazena.
Co dělat při nehodě v zahraničí? Někde je nutné vždy volat policii
04.07.2022
Řešení dopravní nehody v zahraničí může být problematické kvůli jazykové bariéře i drobným odlišnostem v předpisech. Někde je policie potřeba vždy, jinde zase můžete dostat pokutu, pokud ji zavoláte zbytečně. Obecně platí, že je nutné vše dokumentovat a záznamy uchovat.
Vyrážíte na dovolenou autem? Dopravní experti radí, kterému dni se vyhnout .
01.07.2022
Se začátkem letních prázdnin se na silnicích a dálnicích, a to především na těch, které lidé nejčastěji používají k cestám na dovolené, očekává mimořádně silný provoz. Nejméně vhodný pro odjezd je podle dopravních expertů jednoznačně páteční podvečer. Půjde o cestu v hustém provozu, bez náležitého odpočinku a po únavě z horka.
Už za týden v EU nepůjde koupit úplně nové auto bez povinného omezovače rychlosti, za 2 roky bude ještě hůř
30.06.2022
Nástup povinných omezovačů do aut přichází ke slovu zrovna ve chvíli, kdy se řeší vzdáleně působící zákaz použití spalovacích motorů osobních autech. I tato direktiva se kdysi zdála být vzdálenou, za týden už bude téměř nevyhnutelnou realitou.
V karavanu nebo na motorce: Na dovolenou přibalte i dobrý zámek
29.06.2022
Dovolená v karavanu je hitem posledních let a stále více z nás tak vyráží nejen po naší vlasti, ale i do ciziny. Jen do Chorvatska letos zamíří více než 800 000 Čechů a většina z nich právě vlastním autem nebo obytným vozem.
Prázdniny se blíží aneb jak přežít dlouhé cesty s dětmi
28.06.2022
Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Mnoho rodin se na ně každoročně vydává autem. Zatímco děti už se často nemohou dočkat, pro rodiče je představa dlouhé cesty autem stejně stresující jako noční můra.
Při cestách do zahraničí je autopojištění opomíjené
27.06.2022
Češi, kteří jedou na dovolenou autem, podceňují připojištění formou asistenčních služeb. Neuvědomují si, že například za odtah vozidla zaplatí desítky tisíc navíc. Řešení se přitom nabízí za několik stokorun.
Píšete někomu za jízdy? Pak si píšete s policií. Nové kamery detekují držení telefonu v ruce
24.06.2022
Pro dnešní kamery není těžké rozeznat, kde přesně leží v autě váš mobil. Stejně tak poznají, jestli vaše ruce neleží náhodou na něm. A podělí se o tuhle informaci s policií.
Jak správně nastavit klimatizaci v těchto vedrech, aby člověk neskončil s bolestí v krku? Všichni chybují
23.06.2022
Že i jarní měsíce dokáží být opravdu horké, zjišťujeme právě v těchto dnech. Přinášíme několik rad, jak si poradit s teplotou v autě a čeho se určitě vyvarovat.
Cena benzinu a nafty po cestě k moři: Víme, kde natankovat na dovolenou
22.06.2022
Na rozdíl od předchozích let nejsou pohonné hmoty v oblíbených destinacích českých turistů – Chorvatsku či Itálii – výrazně dražší. Na palivu lze však ušetřit, pokud doplníte nádrž v některých tranzitních zemích. Netýká se to ale Maďarska, které uplatňuje dvojí ceny.
Dobře nahuštěné pneumatiky pomohou snížit spotřebu
21.06.2022
Snížit citelně spotřebu paliva může řadě motoristům jen to, že si na správný tlak nahustí pneumatiky. Za měsíc tak mohou ušetřit litry pohonných hmot.
Jak zaparkovat kdekoli bez rizika pokuty? To je sen většiny řidičů, používají k tomu různé cedulky
20.06.2022
Řidiči si za stěrače dávají cedulku „Zásobování“ a připadají si imunitní vůči pokutám. Opak je ale pravdou. Kousek papíru nic neřeší, naopak může při sporu se strážníkem přitížit.
Rostoucí ceny benzinu a nafty způsobují nový problém, je z něj jasně patrné, jak moc lidi trápí
17.06.2022
Kdo by byl rád za to, že dnes musí platit o polovinu víc za úplně stejnou věc, která se dala ještě před pár měsíci zásadně levněji? Asi nikdo. Lidé se s tím vypořádávají lecjak a statistiky ukazují, že v „řešeních” zachází do stále větší krajnosti.
Může průjezd kaluží poškodit brzdové kotouče i destičky? O kolik zkrátí životnost dalších dílů?
16.06.2022
Vjet automobilem do kaluže se nevyplácí. Nejde o to, že by nevydržely brzdy, jsou tady jiná, mnohem větší rizika poškození a nákladů na servis.
Jak poznáte, že máte na autě špatné pneumatiky? Počkejte, až zaprší
15.06.2022
Ne nadarmo patří hodnocení vlastností pneumatik na mokru mezi ty nejdůležitější parametry v jakýchkoli testech. A i rozdílné instituce dochází pravidelně ke stejnému výsledku: laciné a hodně ojeté pneumatiky stojí za pendrek.
Apple CarPlay nové generace: Co si pro nás Apple chystá?
14.06.2022
Společnost Apple masivně pracuje na aplikaci CarPlay nové generace, které přinese spoustu zajímavých novinek.
Jak do Chorvatska 2022: Na co se připravit a kolik vás po cestě budou stát pohonné hmoty a dálnice
13.06.2022
Chorvatsko je nejoblíbenější dovolenkovou destinací, kam každý rok vyrážejí stovky tisíc Čechů za relaxací. Než se však vydáte na cestu svým vozem, přečtěte si nejprve, kudy se tam nejlépe dostat, kolik vás to bude stát a na co byste si měli dát pozor, aby se vaše zasloužená dovolená nezměnila v noční můru.
Co dělat, když srazíte cyklistu? Zapamatujte si pravidlo 4×5! Rozhodující jsou první vteřiny, jde v nich o život
10.06.2022
Jsou důležitější věci než zrychlení BMW nebo spotřeba motoru u Škody. I když o vteřiny (života) a litry (krve) tady jde taky. Přinášíme návod jak někomu zachránit život.
Nealkoholická piva ve skutečnosti obsahují alkohol. Dechová zkouška vyjde pozitivní, pozor na past pro řidiče
09.06.2022
Dát si před jízdou nealkoholické pivo a hned sednou za volant je riskantní. Pár minut po konzumaci nadýcháte při zkoušce alkohol.
Iluze o výhodném provozu elektromobilů dostala poslední smrtící ránu, nic jiného nešlo čekat
08.06.2022
Zanechme na chvíli debat o smyslu elektrických aut a jejich schopnostech vyhovět právě vašim potřebám, o jedné jejich výhodě donedávna nemohlo být sporu - jejich provoz byl díky elektřině nezatížené spotřební daní levnější. Iluze, že tomu tak bude dál, ale definitivně mizí.
Jak rychle se může jezdit bez obav z fotek z radarů? Ani za rychlost 150 km/h pokuta nepřijde
07.06.2022
Rychlostní omezení mají zvýšit bezpečnost v dopravním provozu. Měření je ale zatíženo chybami, řidič mohou jezdit rychleji.
Aspoň něco nezdražilo! Přehled cen dálničních známek a mýtného v Evropě
06.06.2022
Doba dovolených už klepe na dveře a stejně jako každý rok vyrazí spousta našinců objevovat svět z pohodlí svého vlastního auta. Proto se vám určitě bude hodit přehled cen dálničních známek a mýta v celé Evropě.
Motoristé by si mohli předem rezervovat registrační značku na auta
03.06.2022
Kdo potřebuje k novému autu nějaké povolení, díky rezervaci registrační značky by v budoucnu nemusel čekat, až úřad vůz zaregistruje. Součástí novely zákona 56/2001 Sb., kterou ve čtvrtek v prvním kole podpořila Sněmovna, je také úprava postupu při přepisu vozidla na nového majitele.
SPZ jako samolepka místo plechové registrační značky. V platnost vstoupila nová pravidla
02.06.2022
Pokud máte auto s aerodynamicky tvarovanou přídí, asi nám dáte za pravdu, že plechová RZ se na ní zrovna nevyjímá. Samolepky jsou řešením.
Jízda s modrými majáky: Kdo pod nimi může jezdit a jaká má práva
01.06.2022
Když se řekne modré majáky, většina lidí si vybaví nějaké vozidlo policie, hasičů nebo záchranné služby. Jenže vozů, které mohou být legálně vybaveny výstražným světlem modré barvy, je daleko víc. Víte tedy, o jaké případy jde?
Nenechávejte doklady v autě, varují řidiče pojišťovny. Zkrátí odškodné
31.05.2022
Peněženku, mobilní telefon či jiné cennosti řidiči v zaparkovaném autě většinou nenechávají. U dokladů od vozidla to ale bývá jinak. Takzvanou "zelenou" kartu, malý techničák a někdy dokonce i velký technický průkaz ukládají ledabyle třeba za stínítkem či v přihrádce u spolujezdce. To se ovšem nemusí vyplatit. 
Řidiči si připlatí za pojištění aut. A to i proto, že jsou už příliš moderní
30.05.2022
Majitelé aut by se měli připravit na to, že si za jeho pojištění v následujících měsících připlatí. Na vině je nedostatek náhradních dílů, vysoká inflace, ale především neustálý technologický pokrok. Odborníci navíc předpokládají, že by pojištění mělo růst i v příštím roce.
Jak vidí řidiči aut motorkáře a naopak? Jsou věci, které o motorkách za volantem nikdy nemůžete pochopit
27.05.2022
Zpoza volantu vypadá doprava úplně jinak, než jak ji vnímají motorkáři. Auto odpouští chyby, dává pocit bezpečí a pocit jistoty.
Střešní boxy, tažná zařízení, nosiče kol a další doplňky: Pozor na kopie, neodbornou montáž a vrtání
26.05.2022
Že není auto z výroby perfektní a je potřeba ho nějak upravit, aby vyhovovalo požadovaným vlastnostem? Koupit jde plno příslušenství, od lapačů nečistot přes nosiče jízdních kol až po tažné zařízení. Na co si ale dát pozor?
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.