Aktuality

Krádeží aut v Česku ubývá. Víte, o která mají zloději největší zájem?
27.10.2021
V roce 2020 bylo v České republice odcizeno 2526 aut. Potvrzuje se, že počet krádeží dvoustopých motorových vozidel dlouhodobě klesá.
Tři čtvrtiny českých řidiček si život bez auta neumí představit, ukázal průzkum
26.10.2021
U mladších párů o pořízení vozu rozhodují častěji ženy, u starších naopak.
Ulička pro záchranáře v koloně: Jak ji správně dělat
25.10.2021
Asi jste už někdy slyšeli o tom, že byste v koloně aut měli uprostřed vytvořit tzv. uličku pro záchranáře. Češi ale mnohdy tento úkon nezvládají a pak se v médiích objevují nářky řidičů vozidel IZS (především hasičů a sanitek), že jim šoféři nedělají místo, nenechají je snadno projet, blokují je a před světly a houkačkou sanitky zmatkují, jako by uprostřed silnice přistávala kosmická loď.
Nástrahy podzimu aneb Na co si dát při jízdě pozor
22.10.2021
Mokrá silnice, spadané listí, přízemní mrazíky. Ale taky nepříjemné paprsky nízkého sluníčka, ranní mlhy a spousta zvěře. Takže na co všechno si máte dát při podzimním jezdění pozor? Čistě statisticky jde o nejnebezpečnější řidičské období v roce.
Lidé skupují AdBlue. Nedostatek ale nehrozí, říká Orlen
22.10.2021
Majitelé a provozovatelé osobních i nákladních vozů s dieselovým pohonem skupují AdBlue, což žene cenu syntetické močoviny vzhůru. Zvýšený zájem potvrdila pro Garáž.cz také síť čerpacích stanic Benzina Orlen, nedostatek ale prý zatím nehrozí.
Řidiče trápí nedostatek AdBlue. Moderní turbodiesely to může zcela zastavit
21.10.2021
Mnohé moderní turbodiesely vyžadují kvůli emisním normám pro svůj provoz kapalinu AdBlue. Aktuální nedostatek syntetické močoviny tak pro ně může být zásadní problém.
Čas na přezutí. Motoristé si připlatí
20.10.2021
Venku se ochladilo a meteorologové avizují první sněžení, a tak by řidiči měli začít myslet na přezutí do zimních pneumatik. Tak jako téměř vše v poslední době, i nové pneumatiky proti loňsku podražily. Sada je dražší zhruba o 500 korun.
Chcete z auta lépe vidět? Vyměňte si pravidelně stěrače
19.10.2021
Ačkoli stěrače patří mezi nejdůležitější bezpečnostní prvky v autě, plno lidí na jejich údržbu doslova kašle. Pak sice nadávají, že z auta pořádně nevidí, ale nic s tím nedělají. Pravidelný servis stěračů ale není nic drahého a složitého.
Policie loví v levém pruhu. Důkazy pořizuje i ze vzduchu
18.10.2021
Dopravní policie se začala zaměřovat na víceproudé komunikace a řidiče v jízdních pruzích. V záři a říjnu kontrolovala dálnice ve středních Čechách a rychlostní silnici na Opavsku. Tam za tři hodiny policisté odhalili 86 řidičů, kteří se dopustili přestupku a jeli zbytečně v levém jízdním pruhu.
Některé moderní funkce aut řidiči vůbec nepoužívají
15.10.2021
Studie americké společnosti J. D. Power zjistila, které funkce v moderních automobilech zákazníci využívají nejvíce a které naopak považují za zbytečné. Ukázalo se, že velkou řadu z nich by někteří nemuseli vůbec mít k dispozici. Většina za tyto asistenty přitom zaplatila vysokou cenu.
Podzimní počasí přichází. Víte, kdy a jak správně používat mlhovky?
14.10.2021
Nadcházející podzimní měsíce jsou většinou spojené nejen s dřívějším stmíváním a častějším deštěm, ale také s výskytem mlhy. Zatímco někteří řidiči mlhovky nepoužívají ani v případě husté mlhy, jiní je „pro jistotu“ používají i tehdy, když to není nutné, a zbytečně tak oslňují ostatní.
Jaké jsou nejhorší pneumatiky střední třídy? Možná je máte na vozidle právě vy
13.10.2021
Na výběru zimních pneumatik je třeba dát si záležet, protože na nich závisí bezpečnost cestujících. Není tedy dobré volit nejlevnější možnost se špatným hodnocením.
Vyznáte se v novém štítkování pneumatik? Je to zmatek, ale v zájmu ekologie!
12.10.2021
Pokud jste letos vybírali nové pneumatiky, možná už víte, že jsou na nich jiné energetické štítky. Přidávají nové údaje a posouvají dosavadní škálu hodnocení.
Jaká je aktuální situace v servisech? Kdy se nejlépe objednat na přezouvání? A kde nejvíc podražili?
11.10.2021
Jak se změnily návyky Čechů při přezouvání pneumatik v době čínské chřipky? Jak vypadá situace teď? Kdy se objednat? A v kterých městech si nejvíc připlatíte?
Pohonné hmoty v Česku dál rychle zdražují. Za benzin se platí přes 34 korun
08.10.2021
Pohonné hmoty v Česku za poslední týden skokově zdražily. Cena nafty stoupla o 86 haléřů na 32,91 koruny za litr, což je největší týdenní nárůst od prosince 2010. Naftu tak nyní motoristé nakupují nejdráž od prosince 2018. O desítky haléřů zdražil také benzin. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která seny sleduje.
Mladí řidiči bourají častěji kvůli nepřiměřené rychlosti, říká výzkum
07.10.2021
V nejmladší věkové kategorii řidičů je ve srovnání s ostatními největší podíl nehod zaviněno nepřiměřenou rychlostí — více než třetina. S rostoucím věkem, a pravděpodobně tedy i zkušenostmi za volantem, tento podíl klesá, říká analýza.
Motorový olej: Proč a jak často ho měnit?
06.10.2021
Jedete po silnici a najednou se vám v autě se rozsvítí kontrolka oleje. Oranžová kontrolka je signálem, že hladina oleje ve vašem motoru je nízká. V případě, že nejedete daleko, můžete v cestě pokračovat a následně olej co nejdříve dolít.
Odhalili jsme nejčastější podvody v autoservisech. Podívejte se, na co si dát všude pozor
05.10.2021
Některé opravy nejsou ve vašich silách, a tak jedete do servisu a spoléháte na to, že vám dají auto do pořádku. Pozor ovšem na podvodníky.
Zlatý důl, nebo prevence? Úsekových radarů přibylo v ČR za tři roky o polovinu
04.10.2021
Setkal se s nimi asi každý řidič, který v obci neuhlídal pedál plynu a do schránky mu posléze doputovala pokuta s přiloženou fotografií a s naměřenou průměrnou rychlostí. Řeč je o takzvaných úsekových radarech. Ty mají v posledních letech obce napříč Českou republikou stále více „v oblibě“. 
Obsah autolékárničky povinně doplní dvě roušky
01.10.2021
Obsah autolékárničky byl ještě nedávno velmi horkým tématem. Zdá se však, že téma autolékárniček se opět dostává do popředí. Tentokrát však ne v Česku, ale v Německu.
Co dělat, když na české benzínce natankujete palivo špatné či nízké kvality a jak vůbec tento problém zjistit?
30.09.2021
Natankovat nekvalitní palivo může každý řidič, aniž by si toho všiml. Je však důležité vědět, jak se tento problém projeví a co v takovém případě dělat.
Alkozámek do každého auta. EU zavádí povinnou přípravu na jeho montáž
29.09.2021
Přes čtyři tisíce nehod způsobí ročně na českých silnicích řidiči pod vlivem alkoholu. V posledních třech letech zemřelo při těchto nehodách 165 lidí. Zabránit neštěstím, při nichž hraje roli alkohol, mohou alkohol testery či instalace alkoholových zámků do aut.
Jak zabezpečit garáž proti zlodějům
28.09.2021
Podle policejních statistik jsou pro zloděje garáže ještě lákavějším objektem než rodinné domy. Mají nižší zabezpečení a skrývají hodnotné a snadno zpeněžitelné věci, nejde nutně jen o zaparkovaná auta či motocykly.
Proč vypínáme rádio při parkování? Odpovědí je multitasking
27.09.2021
Také při parkování do těsných prostor automaticky ztlumíte nebo vypnete rádio? A víte proč? Odpověď je údajně poměrně jednoduchá.
Každé auto vám před poruchou dává jednoduché signály, při kterých je nutno zpozornit
24.09.2021
K poruše automobilu může dojít buď s předchozím varováním, nebo v tom horším případě zničehonic a často také v té nejhorší možné situaci. Dá se jí však částečně předejít.
Podzim je tady, pozor na srážky se zvěří. Jak se správně zachovat po nehodě?
23.09.2021
Společně s jarem je aktuální roční doba nejnebezpečnější z hlediska nehod, v nichž figuruje lesní a polní fauna. Poradíme, jak se chovat při srážce i po ní.
Evropská unie zavádí novou povinnou výbavu
22.09.2021
Aby toho nařizování nebylo dost, Evropská unie se rozhodla už od roku 2022 zařadit nové bezpečností prvky do povinné výbavy.
Čeští řidiči stále dělají školácké chyby vedoucí ke zkrácení životnosti spojky a dalších drahých dílů vozidla
21.09.2021
Spojka je jednou z nejdůležitějších částí automobilu. Mnozí řidiči však dělají zbytečné chyby, které ji nadměrně opotřebují, a pak následuje drahá výměna.
Sklady prodejců pneumatik jsou poloprázdné a výrazně zdražují, už doopravdy
20.09.2021
Automobilky zažívají nelehké období. Nedostatek materiálů se netýká jen čipů, ale objevuje se i v oblasti nečekaných a zdánlivě běžných věcí, jako je příslušenství. Problémy s výrobou a logistikou se promítnou i do nabídky a ceny zimních pneumatik.
Přihlášení auta: Co budete potřebovat a kolik vás to bude stát?
17.09.2021
Koupili jste nové auto? Povinnosti vám neskončily podpisem kupní smlouvy. Vozidlo musíte přihlásit do registru vozidel jakožto jeho noví majitelé. Jaké dokumenty byste si měli připravit a kolik vás bude přihlášení auta stát?
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.