Aktuality

Jak prodat auto? Zjistěte, jak připravit ojeté auto před prodejem
18.08.2019
Kdo chce dobře prodat ojetý automobil, měl by obchod důkladně připravit - nabízet vůz v rozumném stavu a určitě nic nezatajovat.
5 nejčastějších chyb při jízdě s automatem: Jak si ho ničíte
18.08.2019
Samočinné řazení se dostává do módy a v některých autech si dokonce už ani nemůžete vybrat. Výrobce vám prostě manuál ke zvolené motorizaci neprodá. Pro zkušené řidiče budou následující rady zřejmě triviální, ale začínající šofér možná slyšel některé zavádějící mýty a pak si může automat zbytečně ničit, případně nebude využívat všech jeho funkcí.
Servisní šmejdi v Chorvatsku: Předražené opravy, které pak pojišťovna neproplatí
16.08.2019
Do Chorvatska se automobilem rok co rok vydávají statisíce Čechů. Spousta z nich se však během cesty dostane do potíží a skončí v servisech, kde je oškubou. Od pojišťoven pak nemusí dostat nic.
Cestovní pojištění až těsně před odjezdem, nejlépe z mobilu
14.08.2019
Na sjednání cestovního pojištění Češi nepospíchají, pojistky ve valné většině případů uzavírají tzv. za pět minut dvanáct, tedy těsně před odjezdem na dovolenou. V posledních letech navíc výrazně roste počet pojistek sjednaných přes mobilní telefon. Aktuálně se touto cestou uzavře každá třetí smlouva.
Praktické vychytávky, které možná ani neznáte
13.08.2019
Škodovka nazývá praktické vychytávky slovy „simply clever“, ale rozhodně nejde o jedinou automobilku, která zastavěla do svých modelů šikovné věcičky usnadňující každodenní život. Co vše se dá ještě v autech najít a k čemu tyto motoristické „gadgety“ slouží?
Navigace v mobilu: každá se hodí na něco jiného
12.08.2019
Ať už jedete k moři, mimo Evropskou unii, nebo jen do Krkonoš, tato čtveřice navigací do mobilu vás nenechá ve štychu. Jen si musíte zvolit správně, každá se totiž hodí na něco trochu jiného.
Některá moderní auta se stále dají ukrást za 10 sekund
11.08.2019
O zranitelnosti systému bezklíčového odemykání a startování se mluví již roky, přesto některé moderní vozy stále vykazují znepokojivé výsledky.
Bodový systém: Objektivní odpovědnost provozovatele a její využití v praxi
08.08.2019
Dne 1. října 2015 vstoupila v platnost novela zákona, která měla za úkol zamést s „osobou blízkou“ a umožnit tak postih hříšníků, kteří se do té doby na osobu blízkou vymlouvali. Vyhýbali se tak trestům v podobě pokut například za překročení rychlosti na úsekových měřeních nebo za špatné parkování. Takto spatřila světlo světa tzv. objektivní odpovědnost provozovatele.
Na co si dát pozor při zabezpečení vozidla
07.08.2019
Není třeba polemizovat o tom, že je potřeba si své vozidlo chránit. Možností máme v daném ohledu spoustu, ne všechny jsou ale doopravdy tak bezpečné, jak se na první pohled tváří. Připravili jsme pro vás malý přehled toho, na co si dát při zabezpečení vozidla pozor.
Lékařská prohlídka řidičů – zdravotní stav seniorů za volantem
06.08.2019
S novým zákonem tady máme změnu ohledně povinných lékařských kontrol. Oddalují se o několik let. Znamená to vyšší riziko nehodovosti?
Jak jezdit s dieselem: Předejděte chybám, kterými si zničíte motor
05.08.2019
Lámete si hlavu nad tím, proč váš dieselový motor nevydržel a proč jste museli tak brzy absolvovat příliš složitý a drahý servis? Možná je to vaše chyba.
„Mokrý“ řidičský průkaz: Co dělat po dokončení autoškoly?
04.08.2019
Autoškola je pouhým začátkem. Pokud vám někdo tvrdí, že hned po obdržení řidičského průkazu uměl řídit, tak vám lže. Je pravda, že základy ovládání auta má po autoškole skoro každý, ale kvalitně a bezpečně řídit vozidlo se naučíte až po najetí mnoha tisíc kilometrů. S radami, jak se při začátcích za volantem chovat, přichází projekt Ty to zvládneš, který realizuje Asociace Záchranný kruh.
Odtah porouchaného auta z ciziny je drahý. Předražení se braňte
04.08.2019
Porouchané nebo nabourané auto musí do servisu většinou odvézt odtahová služba. Když se to stane v zahraničí, umí to být pořádná finanční pohroma. Těm největším zabrání pojistka a příplatek za vyšší tarify asistenčních služeb.
Chorvati zdražili pokuty a přitvrdili, za jízdu na červenou 80 tisíc a vězení
01.08.2019
Nový zákon o bezpečnosti silničního provozu zavedli Chorvati v expresním tempu. Byl přijat 12. července a vstoupil v platnost 1. srpna.
V autě můžete mít během chvíle horko jako v peci. Poradíme, jak jej ochladit
31.07.2019
Za pouhou hodinu se může volant ohřát na více než 50 stupňů a přístrojová deska dokonce na 70 °C. Letní slunce se rozhodně nevyplatí podceňovat, lze se mu ale bránit.
Jak postupovat při nehodě v zahraničí: volejte asistenci a foťte
30.07.2019
Zachovejte klid, zabezpečte místo nehody, poskytněte první pomoc a hlavně volejte svou asistenční službu. Poradí vám, jak postupovat, a pomohou i s překladem v případě, že si s místními nerozumíte.
Propadlá technická a auto nezpůsobilé provozu: Co vám hrozí?
30.07.2019
Propadlá technická je jedna věc, provozování auta v nevyhovujícím technickém stavu druhá. Souviset spolu mohou, ale nejedná se o jednu a tu samou věc. Podívejme se na rozdíly a jaké za to hrozí sankce. Problematika je to poměrně obsáhlá.
Jak správně umýt auto: Čištění karoserie má svá specifika. Na co si dát pozor?
29.07.2019
I při tak jednoduché věci, jakou mytí auta je, musíme dodržovat určitá pravidla, abychom lak nepoškodili. Připomeňte si je před příštím drhnutím vašeho čtyřkolového miláčka.
Pravidlo zipu: Víte, jak se správně střídavě řadit?
28.07.2019
Pravidlo zipu, někdy také označované jako střídavé řazení, platí na českých silnicích již od přelomu tisíciletí, přesto mu ale stále mnoho řidičů ještě plně neporozumělo. Většině přitom ani nedochází, že jeho ignorováním škodí sobě i okolí.
Tento víkend to bude na silnicích masakr. Pokud vyrážíte na dovolenou, obrňte se trpělivostí
25.07.2019
Začátek dovolených v lidnatých spolkových státech Německa vždy znamená přecpané evropské dálnice. Nejinak tomu bude i letos.
Jak používat klimatizaci s ohledem na zdraví a spotřebu?
24.07.2019
Léto je definitivně tady, v MHD to občas trošku smrdí, a pokud nepoužijeme klimatizaci, může to trochu smrdět i v našem autě. Naštěstí je dnes tohle zařízení velmi běžným prvkem už i v levnějších vozech a my si s ním můžeme ohromně zpříjemnit cestování. Jenže použití má svoje pravidla.
Cestovní pojištění volte i podle aktivity během zahraniční dovolené
23.07.2019
Pojistit se na cesty do zahraničí bere většina lidí jako samozřejmost. Ovšem i při uzavírání pojistky je třeba zvážit, jakou vybrat. Měli byste ji totiž přizpůsobit typu aktivit, které budete během dovolené podnikat.
Uniknout z auta oknem nemusí být snadné. Víte, jaké sklo máte rozbít?
22.07.2019
Situace, ve kterých je potřeba opustit auto rozbitým bočním oknem, zná většina z nás jen z akčních filmů. Věděli byste ale, jaké okno rozbít u svého vozu?
Bodový systém: Přišel jsem o řidičák. Co teď?
21.07.2019
Přijít v dnešní době o řidičské oprávnění jde kvůli aktivitě policie poměrně snadno, a ještě snadněji, pokud jste aktivní řidič nebo vás „kulatá lopata“ rovnou živí. Bodový systém zlověstně visí nad hlavou každého šoféra jako kyvadlo z hororové povídky, co ji napsal Edgar Allan Poe. Mnoho níže popsaného jsme už rozebrali v našem seriálu „Bodový systém“. Jaký je však přesný postup k tomu, abyste získali řidičák zpět? A čeho se dočkáte u „psychotestů“?
Pneumatiky: Kolik toho vydrží a jak prodloužit jejich životnost?
18.07.2019
Společnost Continental do svého testování životnosti pneumatik zapojila deset neprofesionálních řidičů z České republiky a Slovenska. Výsledky testu z běžného provozu potvrdily prohlášení koncernu Continental, že má model pneumatik PremiumContact 6 nejen delší životnost než jeho předchůdci, ale i výborné jízdní vlastnosti.
Autorádia: Jaký musí platit rozhlasový poplatek osoby a firmy?
17.07.2019
Zákon mluví jasně. Pokud jezdíte autem a posloucháte při tom rádio, je jen velmi malá šance, že spadáte do skupiny lidí, kteří rozhlasový poplatek platit nemusí. A nehrozí vám za porušení pokuta. Kdo tedy musí a kdo nemusí platit rozhlasový poplatek?
Povinná výbava auta 2019: Co mít s sebou? A co už není potřeba?
16.07.2019
Z povinné výbavy aut v roce 2018 vypadly žárovky a pojistky. Stejně tak se zjednodušilo složení autolékárničky.
Řidičský průkaz: Jízda bez něj a jeho zadržení
15.07.2019
Jízda bez řidičského průkazu je přestupek. Tedy, bez oprávnění jezdit nesmíte, bez řidičského průkazu vyjet můžete, ale (možná) vás to bude stát něco na pokutách. Vyznáte se v dané problematice?
Přednárazové bezpečnostní systémy: Chytré, drahé a brzy povinné!
14.07.2019
Pokud brzdnou vzdálenost neudržíte sami, měly by vám pomoci systémy prevence střetu, které budou v EU brzy povinné.
Bezpečná vzdálenost: Za nedodržení nově čtyři body a vysoká pokuta!
12.07.2019
Policie má dostat do ruky přesný návod, jak pokutovat nedodržování bezpečné vzdálenosti. Ani odborníci se ale neshodují v metodě, jak ji může každý změřit.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.