Aktuality

Drahých střetů s divočáky přibylo, eldorádo mají na severu Čech
30.03.2022
K řidičským strastem jara patří i zvýšený pohyb zvěře na silnicích. Nejen srn, ale i divočáků. Portál Nehod nyní zveřejňuje statistiku škod za loňský rok a dodává přehled nejrizikovějších úseků našich silnic.
Cyklosezóna začíná, přípravu rozhodně nepodceňujte
29.03.2022
Stále teplejší a slunečné počasí přimělo lidi vytáhnout nejen kabriolety, ale také kola a další sportovní náčiní, se kterým se mnohdy objevují i na silnicích.
Přezout, či nepřezout? I v létě smíte jezdit na zimních pneumatikách, ale nedělejte to
28.03.2022
Ačkoli konec povinnosti mít na autě zimní pneumatiky přichází až s posledním březnem, tak plno řidičů už nyní jezdí na letních. A zákon tím neporušují, když je venku patnáct stupňů nad nulou a sucho.
Divočáci ohrožují řidiče, pozor na ně zejména po páté ráno
25.03.2022
Začínající jaro láká na silnice nejen více řidičů, ale bohužel i zvěře.
Pumpaři opět navyšují marže? Pohonné hmoty v Česku znovu zdražují
24.03.2022
Pokles cen pohonných hmot z posledních dní se v Česku zastavil. Průměrná cena benzinu v pondělí poprvé po deseti dnech stoupla, a to o čtyři haléře na 44,02 koruny za litr. Po předchozích sedmi dnech poklesů zdražila v úvodu týdne i nafta. Její průměrná cena stoupla proti neděli o devět haléřů na 46,08 koruny.
Jak si zkomplikovat prodej ojetiny? Obří kola, karbonová lízátka, čiptuning…
23.03.2022
Když se to s úpravami aut podle individuálních požadavků majitele přežene, může se klidně stát, že při dalším prodeji o auto nebude takový zájem. Rozhodně nelze čekat, že vám pak někdo ty investice do „tuningu“ zaplatí.
Jízda na dálnici: Tipy nejen pro začínající řidiče
22.03.2022
Jízdě na dálnici se dříve nebo později nedá vyhnout. Zatímco učit se řídit může být vzrušující, vyhlídka na jízdu po dálnici může být pro mnoho začínajících řidičů poněkud stresující.
Jezdíme úsporně: Jak ušetřit palivo, ale nezničit si auto?
21.03.2022
Ceny pohonných hmot každý den překonávají historická maxima a jízda autem nebo přeprava zboží se výrazně prodražují. Šetření paliva je tedy v těchto dnech tématem číslo jedna.
Kontejnerové autoservisy u benzinek brzy otevřou, zájem je i v zahraničí
18.03.2022
Kontejnerový autoservis je vynález Marka Zukala. Brněnský podnikatel dovedl k realizaci nápad provozovat franšízovou síť autoservisů u čerpacích stanic. Projekt údajně už zaujal leasingové společnosti, jejichž flotily aut objíždí ve službách firem republiku.
Ceny paliv lámou rekordy: Lidé hledají úspornější auta
17.03.2022
Vpád ruských vojsk na ukrajinské území zamíchal kartami i na automobilovém trhu. Automobilkám se omezil, nebo dokonce úplně zastavil dovoz dílů z ukrajinských továren, čímž musejí omezovat výrobu v místních továrnách a po nucených odstávkách během covidových lockdownů se tak budou dodací lhůty nových vozů opět prodlužovat.
Nejlevnější palivo v okolí? Mapy.cz vám ho pomohou najít a dovedou vás až ke stojanu
16.03.2022
Ceny paliva se úplně zbláznily! Za pouhých pár dnů vystřelily k nebesům a moc se jim už nechce klesat. Na plnou nádrž abyste si pomalu vzali úvěr. Aby vás ale tankování nevyšlo zase tak draho, máme pro vás jeden tip!
Necháváte na pár minut v autě telefon, počítač nebo tašku? Koledujete si o problémy, zloději jsou stále více vynalézaví
15.03.2022
Krádeže věcí odložených v automobilech jsou sice díky kamerovým systémům méně časté než dřív, i tak je ale důležité být obezřetný. Povinné ručení totiž krádež nekryje.
10 tipů, jak ušetřit za benzin či naftu
14.03.2022
Dalo by se říct, že nejlepší cesta, jak ušetřit za palivo, je nejezdit autem. Jenže spousta z nás musí a další spousta chce. Dali jsme proto dohromady desítku tipů, které pomůžou snížit spotřebu paliva při vašich cestách.
Mobilní telefony při řízení: Dlouhodobě třetí nejčastější přestupek českých řidičů
11.03.2022
Nevěnování se řízení je nejčastějších příčinou nehod na českých silnicích. Toto nevěnování pozornosti má přitom velmi často jednoho a téhož viníka – mobilní telefon.
Ošetření vozu proti korozi: Prevence nese ovoce
10.03.2022
Ačkoliv si to možná nemyslíte, i nová auta reznou. Za nejúčinnější lék považují odborníci prevenci: neboť pro servis je výrazně jednodušší opravit malinký puchýř začínající koroze než řezat a měnit prahy.
Vracení peněz za povinné ručení při nižším využívání auta z důvodu růstu cen pohonných hmot
09.03.2022
Vysoká cena benzínu a nafty mění chování majitelů vozidel. Růst nákladů totiž lze kompenzovat nižším provozem vozidel, ať již za pomoci veřejné dopravy, vyšším využíváním home-office nebo sdílenou jízdou.
Autobaterie: Jak se vyhnout problému s jejím vybitím
08.03.2022
Autobaterie se může vybít z mnoha důvodů. Obvykle k tomu navíc dojde v nejméně vhodnou chvíli. V zimních měsících vlivem chladného počasí, které má na baterie obecně nepříznivý vliv, je tento problém častější než v létě.
Celníci při vymáhání nezaplacených pokut přitvrdili. A pořádně!
07.03.2022
Od letošního ledna existuje další páka na řidiče, kteří byli přichyceni při přestupku a pokuty za něj neuhradili. Pokud totiž dlužíte, mohou vám na cestě znehybnit vozidlo nejen policie a městští strážníci, ale i celníci. Jak to probíhá?
Na český trh tlačí válka: Benzin i nafta zdražily na rekordní maximum
04.03.2022
Benzin i nafta je na českých čerpacích stanicích nejdražší v historii. Průměrné ceny podle dat společnosti CCS vystoupaly ke 40 korunám za litr, na mnohých totemech ale svítí ještě vyšší hodnoty. Důvodem prudkého zdražení jsou rekordní ceny ropy na burzách v důsledku ruského napadení Ukrajiny.
Ceny aut dále porostou: Rusko ovládá trh se vzácnými kovy potřebnými pro katalyzátory i baterie
03.03.2022
Evropský automobilový průmysl má další vážný problém. Sankce uvalené na Rusko v důsledku jeho invaze na Ukrajinu mohou způsobit autům se spalovacími motory, ale také elektromobilům produkovaným v Evropě vážné problémy.
Jak správně doplnit provozní kapaliny ve vašem autě?
02.03.2022
Provozní kapaliny je nutné ve vozidle pravidelně kontrolovat a jednou za čas také doplňovat. Co všechno to obnáší a jak postupovat správně, aby vás pak za jízdy nic nezaskočilo?
Pohonné hmoty kvůli válce na Ukrajině zdražují. Benzin je za 38,30 Kč
01.03.2022
Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku v uplynulých dnech výrazně zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stoupla od čtvrtka, kdy začala rusko-ukrajinská válka, o 82 haléřů na 38,30 koruny za litr.
Ojeté vozy: Na co si dát pozor při nákupu auta z bazaru
28.02.2022
Koupě automobilu nepatří v případě většiny lidí mezi běžné každodenní činnosti. Je proto důležité se na nákup co nejlépe připravit dopředu a vědět, co nás může čekat.
Vyplatí se ještě kupovat auto s vysokým počtem najetých kilometrů? Ano, ale má to háček
25.02.2022
Po automobilu, který by měl najeto stovky tisíc kilometrů, kupci nijak zvlášť nestojí. Přitom jsou jejich ceny příznivé a někdy koupě takové ojetiny nemusí být špatný nápad.
Kouř z výfuku: Co znamenají různé druhy a barvy kouře?
24.02.2022
Většinu času by výfuk vašeho vozu neměl být téměř vůbec patrný, měl by pouze tiše a nenápadně odvádět zplodiny, které vznikají při spalování paliva. Vychází z vašeho výfuku kouř?
Zdražování zánovních ojetin nemá konce. Meziročně vzrostla cena o čtvrtinu
23.02.2022
V České republice automobily do tří let stáří meziročně podražily o 25,7 %, oproti roku 2020 je rozdíl doslova alarmující.
Mrtvý úhel: všichni o něm vědí, ale přesto nás při řízení často překvapí
22.02.2022
Zpětná a boční zrcátka vozu nám obvykle poskytují při jízdě velmi dobrý výhled kolem automobilu. Nicméně směrem k zadní části vozidla se nachází oblast, která v zrcátkách není vidět.
Jak je to s pokutami ze zahraničí: Na co si dát pozor?
21.02.2022
Ať už jedete v zimě na hory, nebo v létě k moři či za památkami, nastudujte si dobře tamní předpisy, a především zvláštnosti. Jinak se lehce stanete lovnou zvěří – ve schránce vám přistane výzva k zaplacení přestupku, kterého si vůbec nejste vědomi.
Jak správně a bezpečně řídit v silně větrném počasí? Tyhle tipy musíte znát
18.02.2022
V posledních dnech čelíme velmi silnému větru, často ve spojení s deštěm, sněžením nebo námrazou. Jelikož je každoročně se zhoršeným počasím spojena řada dopravních nehod, připomeňme si některá doporučení, jak se připravit na zhoršené podmínky na silnicích.
Zamrzlá ruční brzda je v zimě strašákem pro spoustu řidičů. Jak takový problém vyřešit? Kopání do kola je hloupost
17.02.2022
Znovu zprovoznit zamrzlou ruční brzdu nemusí být tak velkým problémem, jak se může na první pohled zdát. K jejímu uvolnění stačí v podstatě jen jednoduchý trik.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.