Aktuality

Jak nastartovat auto přes kabely, když vám klekne baterka?
17.12.2019
Letos si opravdu tuhá zima dává na čas a nemůžeme říci, že by nám to nějak vadilo. Ale ranní teploty kolem nuly jsou už běžné a auta dostávají více zabrat. Zpravidla teprve s prvním pořádným mrazem se ukáže, v jakém stavu máte akumulátor svého auta. Může se stát, že místo autem pojedete ráno autobusem.
Ty nejotravnější systémy v moderních autech. Bez těchto pomocníků se obejdeme!
16.12.2019
Elektronických asistentů je v moderních automobilech stále více. Ne všechny však fungují tak, jak by měly. Jiné zase považujeme za zcela zbytečné.
Jaké jsou největší chyby u nehod? Smrt hrozí těm nejtišším
15.12.2019
Dopravní nehoda často platí za extrémní situaci, při níž se schopnost správně reagovat radikálně snižuje. Se záchranáři jsme probrali největší přešlapy, kterých se řidiči při karambolech dopouštějí.
Řada aut nemusí mít od ledna dálniční známku
13.12.2019
Od ledna roku 2020 mohou majitelé elektromobilů a většiny plug-in hybridů zapomenout na lepení dálniční známky. Má to však svá pravidla a je potřeba zdůraznit, že jde skutečně o lednový termín spuštění této výhody.
Jak bezpečně převážet vánoční stromek?
12.12.2019
A je to tady, Vánoce se blíží plnou rychlostí. Ale než sníte kapra s bramborovým salátem, zajíte ho kupou cukroví a vrhnete se na rozbalování dárků pod ozdobeným stromkem, musíte udělat jednu důležitou věc – bezpečně dovézt stromek od prodejce až domů. Což není tak snadné, jak to vypadá.
Jak vyzrát na zamrzlé auto?
11.12.2019
Zima je pro většinu aut velkým zkouškovým obdobím, které prověřuje jejich technický stav i kondici akumulátorů. Víte sami, že nejeden nešťastný řidič běhá ráno po parkovišti se startovacími kabely a prosí o pomoc. Samotná námraza sice občas na sklech vytvoří doslova umělecká díla, nicméně o ně zrovna nikdo nestojí. Máme pro vás pár tipů, jak se zbavit nechtěného mlžení a námrazy.
Víte, jak správně vyplnit záznam o dopravní nehodě?
10.12.2019
Vzorový záznam o nehodě by měl v autě vozit každý řidič. Povinný sice není, usnadní ale záznam o okolnostech havárie. Víte však, jak jej správně vyplnit?
Nesouhlasíte s dopravním přestupkem? Poradíme, jaké jsou možnosti obrany
09.12.2019
Někdo nad pokutou mávne rukou a zaplatí ji, protože má pocit, že se snad jistým způsobem vykoupí ze svého hříchu. Pokud ovšem s nařčením z dopravního přestupku nesouhlasíte, je na místě se bránit.
(Ne)přesnost automobilových tachometrů: Jsou přesnější, než byste čekali!
07.12.2019
Také jezdíte lehce nad povolené rychlostní limity s útěchou, že tachometr v automobilu přeměřuje a radary mají toleranci? Pak určitě zbystřete! Tachometry moderních aut už totiž ukazují celkem přesně. Někde úplně!
Klasifikační štítky pneumatik prošly změnou. Co na nich najdete nového?
05.12.2019
Aktualizace evropských klasifikačních štítků je obzvlášť užitečná pro uživatele zimních pneumatik, protože klasifikační štítek bude nyní obsahovat také informaci o přilnavosti na sněhu a ledu. Až doposud tyto vlastnosti nezbytné v náročném zimním počasí nebyly uváděny. Cílem klasifikačních štítků je vést spotřebitele k výběru pneumatik, které jsou palivově účinnější, bezpečnější a tišší. Nový klasifikační systém vstoupí v platnost v květnu 2021.
5 nejlepších řidičských rad, které jste v životě dostali
04.12.2019
Pro některé řidiče je to naprostá samozřejmost, neboť jsou to věci, které dělají každý den a ani si je neuvědomují. Jiní se nad nimi možná zamyslí a začnou je dělat taky.
Venku začíná přituhovat. Máte už auto připravené na zimu?
03.12.2019
Zima a mrazy dávají autům pořádně zabrat. Pokud se příprava podcení, můžete mít problém s bezpečným provozem vozidla nebo může zbytečně chátrat a ztrácet na své hodnotě.
Dálniční známky 2020: Ode dneška je možné koupit kupóny na příští rok. Ceny se nemění
01.12.2019
Za české dálnice se v roce 2020 bude u osobních aut naposledy platit pomocí papírových kupónů. V roce 2021 bude zavedeno elektronické mýtné.
Češi řídí pod vlivem nejméně z celé Evropy
29.11.2019
Dopravní nehodovost je globální problém, který nelze řešit jen na lokální úrovni. Z toho plyne potřeba srovnatelných dat o chování i postojích účastníků silničního provozu.
 Povinná výbava podle EU: Všechny vozy musí mít to, co známe z těch dražších
28.11.2019
Nejenom emise, ale i bezpečnost na silnicích je věc, kterou EU dlouhodobě řeší. A našla si k tomu jednoduchý způsob.
Seřídit LED světla je věda, i garážista s nimi pojede do značkového servisu
27.11.2019
Servis moderních aut vyžaduje stále odbornější znalosti a nářadí. Šikovný strejda od vedle má možná zlaté ruce, ale určitě mu chybí třeba aktuální diagnostika. I seřízení dnes stále rozšířenějších LED světel je věda. A nastavení adaptivního tempomatu jsou i pro fachmany z autorizovaného servisu s přesným návodem klidně dvě hodiny práce.
Tresty za některé přestupky se zpřísní. Odradí to hříšníky?
26.11.2019
Podle ministerstva dopravy se čeští řidiči často dopouštějí opakovaně stále stejných přestupků. A nemyslí se tím ty bagatelní, jako jsou nerozsvícená světla za dne nebo špatné parkování. Jde o závažnější přestupky, jako je jízda na červenou, vjetí na železniční přejezd přes zákaz nebo výrazné překročení povolené rychlosti. A právě u nich by mělo dojít ke zpřísnění postihů.
Nejvýhodnější povinné ručení jedině na internetu
25.11.2019
Povinné ručení sjednané na internetu je označováno za cenově nejdostupnější. A nejde o žádný mýtus.
Jak nejlépe zahřát studený motor auta? Správný způsob není jen jeden
23.11.2019
Auta chladné počasí nemilují a pokud nemáte možnost parkovat ve vyhřívané garáži, zahřívání se nevyhnete. Jak na to, aby bylo co nejlépe vám i autu?
Když vám do cesty vběhne zvěř, je třeba vyhnout se dvěma častým chybám
22.11.2019
Dny se zkracují a riziko kolize se zvěří na silnici se citelně zvyšuje. Někdy srážce prostě nezabráníte, jindy se o to ale lze aspoň pokusit. A vždy je třeba postupovat tak, abyste nezpůsobili ještě horší nehodu.
Řada řidičů si neuvědomuje rizika špatného zraku za volantem
20.11.2019
Že je dobrý zrak důležitý pro řízení automobilu, o tom není pochyb. Oči jsou tím hlavním smyslem, kterým vnímáme dopravní situaci kolem nás, a kdo špatně vidí, má za volantem zaděláno na problém.
Připravte se na zimu. Vyrobte si za pár minut zásobu nemrznoucí směsi do odstřikovačů
19.11.2019
Myslete na zásobu zimní směsi a pokud se vám nechce investovat do kupované zimní kapaliny do ostřikovačů, vyrobte si ji doma. Za pár minut práce budete mít zásoby na celou zimu.
Poslední nalepování aneb Vše o dálničních známkách 2020
18.11.2019
Konec roku se nezadržitelně blíží a s ním i doba pořizování dálniční známky na další kalendářní rok. Ačkoliv s letošní známkou můžete v klidu brázdit tuzemské dálnice až do konce ledna, mnozí chtějí dálniční známku například nadělit někomu z blízkých pod stromeček, a proto je dobré zjistit si k tomu základní informace. Takže, tady jsou!
S jakými léky neřídit? Hazard jsou i obyčejné prášky!
16.11.2019
Upozornění na nevhodné medikamenty pro řidiče přímo z obalů zmizela. Lidem tak nezbývá nic jiného než složitě luštit příbalové letáky. Z běžných léků jsme vybrali nejrizikovější.
Jak se chovat v blízkosti železničních přejezdů
15.11.2019
Chování na železničních přejezdech a v jejich blízkosti se vyučuje už v autoškole, přesto v něm řada řidičů chybuje. Je to přitom místo, kde se chyby neodpouštějí. Každoročně na nich u nás zahynou desítky lidí, přičemž v drtivé většině chybou řidiče. Stačí přitom dodržovat základní pravidla.
Pozor na automatická světla – v mlze často nesvítí
14.11.2019
S podzimem se vyrojili na silnicích lidé, kteří svítí mlhovkami, i když mlha není. To je otrava, ale daleko větší problém je, že se naopak objevují takoví, kteří v mlze naopak jedou na denní svícení. Nezodpovědní idioti? Nesuďte je tak rychle, v mnoha případech jsou v tom zcela nevinně…
Bezklíčový přístup lze snadno zneužít. Víme, jak zabránit krádeži vašeho auta
12.11.2019
Dnes má většina nových modelů vozidel bezklíčový přístup a startování tlačítkem. Jedná se o velmi příjemný prvek výbavy, díky kterému nemusíme hledat klíče od auta, ale můžeme je nechat v klidu v kapse nebo v kabelce. Tímto prvkem se však neusnadnil život pouze nám, ale také zlodějům. Bezklíčové otevírání auta jde totiž poměrně snadno zneužít.
Zodpovědný řidič se bez handsfree na cestu nevydává
11.11.2019
Většina z nás si život bez automobilu už ani nedokáže přestavit. Pokud nebydlíme zrovna v centru velkoměsta, využíváme ho každodenně.
Kdy nepotřebujete řidičský průkaz: I jako cyklista jste šofér!
09.11.2019
Sázíte na přesvědčení, že když přesednete od volantu za řídítka elektrokola či koloběžky, nemůžete přijít o řidičák? Víte, že v cizině to tak neplatí? A že i v Česku hrozí pokuta až 50.000 Kč?
Vyzkoušeli jsme si jeden den v autorizovaném servisu
08.11.2019
Dnešní servis moderních aut už není jen hever a šroubovák. Vlastně je to pěkná věda. Automobilky jdou s dobou, a tak i servisní služby jsou čím dál víc automatizované a digitalizované. Zní to moderně, ale málokdo si dokáže představit, co to v praxi znamená. Tak jsme se vydali do autorizovaného servisu nejprodávanější značky automobilů u nás a vyzkoušeli si takový servis doslova na vlastní kůži.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.