Aktuality

Se svátky roste riziko dopravních nehod pod vlivem alkoholu
23.12.2021
Vánoční svátky a vítání nového roku jsou každoročně spojeny s oslavami a alkoholem, který, ač jakkoli za volant nepatří, stále způsobuje řadu tragických dopravních nehod. Kde v Česku se nejčastěji bourá pod vlivem alkoholu a jaké jsou následky? Přinášíme vám aktuální statistiku.
Nejnovější bezpečnostní akce svolává… pneumatiky. Neobouváte je i vy?
22.12.2021
Takřka sedmdesát tisíc kusů pneumatik svolává preventivně společnost Continental. Důvodem jsou tři případy náhlého úniku vzduchu.
Ceny ojetin letí vzhůru. Aut je málo, bazarníci je syslí, až víc zdraží
21.12.2021
„Ceny ojetin porostou i v roce 2022. Máme poslední šanci koupit auto, které chceme, za cenu, na jakou jsme zvyklí,“ upozorňuje ty, kdo se nemohou rozhoupat k obnovení svého vozového parku, Jakub Šulta ze společnosti Carvago.
Nová úleva pro STK s dalším nouzovým stavem neplatí. Hlídejte si datum
20.12.2021
Řidiči, kteří spoléhají na prodlouženou platnost osvědčení o technické kontrole auta při předchozí koronavirové vlně, by měli zpozornět. S nouzovým stavem platnost STK neprodlužuje. Stanice technické kontroly jedou v běžném režimu a není důvod prohlídku odkládat, vzkazují úředníci.
Vybrat správnou autosedačku nebývá zcela snadné. Co vše zvážit?
17.12.2021
Naši rodiče a prarodiče měli v porovnání s dnešními čerstvými rodiči jednu velkou výhodu, nemuseli řešit, jakou autosedačku pro svého potomka koupit. Proč říkáme výhodu?
Koupě ojetého vozu v ČR i zahraničí s sebou nese nemalá rizika. Na co se před koupí nesmí zapomenout?
16.12.2021
Nákup nového automobilu začíná být pro mnoho lidí luxusem a zvyšuje se prodej ojetých vozů. Před vlastním nákupem nezapomeňte na důležité kroky.
Změní elektromobily bezpečnost a zdraží povinné ručení?
15.12.2021
Nástup elektromobility proměňuje celý automobilový průmysl a s ním i celou řadu sekundárních odvětví – mimo jiné také bezpečnost a s ní související pojištění. Obavy z vyšších cen elektromobilů a jejich havárií tak mohou například zavinit růst cen povinného ručení.
Počet svolávacích akcí aut rapidně roste. Důvodů je několik
14.12.2021
Svolávačky bereme jako nedílnou součást automobilového průmyslu. Jejich počet však za posledních deset let vzrostl, třeba v sousedním Německu šestinásobně.
Jak bezpečně přepravit vánoční stromek? Stačí dodržet několik jednoduchých pravidel
13.12.2021
Na vánoční stromeček se těší nejvíc děti, ale na dospělých je, aby ho přepravili z prodejny domů. Existuje několik zásad, jimiž je dobré se řídit, aby byla přeprava snazší a bezpečnější.
Jak bezpečně po silnicích po vydatnější sněhové nadílce?
10.12.2021
Na neošetřené silnici to bude nejnebezpečnější. Čekají na nás sněhové závěje či jazyky a případně i náledí. Velká opatrnost při řízení vozidla je tak namístě. Někdy se může stát, že na neprotažené silnici je velká vrstva sněhu.
Slovinsko zavádí elektronické dálniční známky, online se kupují v předstihu
09.12.2021
Slovinci zavádějí elektronické dálniční známky. Pro auta budou v platnosti sedmidenní, měsíční a roční kupony. Ceny zůstávají. Od prosince 2021 do konce ledna 2022 je přechodné období, kdy platí ve Slovinsku obě verze mýtného: tedy papírové dálniční známky i elektronická roční viněta.
Pozor na pravidla tónovaných autoskel. Při porušení mohou policisté odebrat řidičský průkaz a zakázat další jízdu
08.12.2021
Ztmavení bočních skel a okna zadního skla u vozidel je stále častější. Pozor si však dejte na daná pravidla, případná pokuta může být vysoká.
Máte systém start-stop? Zkontrolujte, jakou byste měli mít autobaterii. Při špatném typu hrozí nemalé problémy
07.12.2021
Akumulátory jsou jednou z nejdůležitějších částí moderních vozidel plných elektroniky. Jejich stav a typ tak hraje zásadní roli zejména v případě systému start-stop.
Co o autě napovídá jeho průměrná rychlost (a jak ji zjistit)
06.12.2021
Průměrná rychlost auta může být nejen dobrou nápovědou toho, jak se s ním jezdilo, ale lze podle ní třeba i zjistit, jestli náhodou nebylo auto stočené. To už je ale trochu pracnější.
Pořizujete si novou autobaterii? Pozor na datum výroby. Raději zkontrolujte, zda neležela dlouho na skladě
03.12.2021
Správná funkce autobaterie je pro provoz automobilu nezbytná. Je tak dobré si už při koupi ověřit, zda se nejedná o závadný kus, který ležel dlouho na skladu.
Co negativně ovlivňuje spotřebu každého auta a jak ji minimalizovat. Ceny benzínu a nafty nadále stoupají
02.12.2021
S pořízením auta vždy přichází spousta výdajů. Čeho se vyvarovat, abyste za palivo zbytečně neutráceli peníze navíc? Prozradíme vám, na co se zaměřit.
Dálniční známky 2022 v ČR – Ceny zůstanou, přibudou úseky
01.12.2021
Brzy tomu bude už celý rok, co jsme zahodili nalepovací kupony a vydali se cestou elektronického nákupu i kontrol dálničních vinět. Ceny se pro rok 2022 měnit nebudou, což slibují rovněž nově zvolené vládní partaje.
Další omezování dopravy: Toto je neférový bič na řidiče!
30.11.2021
Města se snaží vyřešit stále houstnoucí dopravu na úkor aut. Přibývají nová zúžení, speciální pruhy pro ostatní účastníky provozu či se stávající pro motorová vozidla rovnou ruší. Je jejich smyslem řidiče otrávit?
Zabouchli jste si klíče v autě? Nezoufejte a nerozbíjejte okno, existují způsoby odemčení bez škody na autě
29.11.2021
Novější auta se umí zamknout sama, když v nich nejste delší dobu a poté může dojít k tomu, že uvnitř zůstanou klíče. Taková situace lze snadno vyřešit
Nepovinná výbava: Užiteční pomocníci, kteří vám usnadní život na cestách
26.11.2021
Kromě povinné výbavy, jejíž obsah přikazuje zákon, se vyplatí mít v autě i různou další výbavu. Ta se vám může hodit v kritických chvílích. Víte, jaké pomůcky by neměly chybět ve vašem autě, přestože nejsou povinné?
Diagnostika aut je pomocník v servisu i při koupi ojetiny
25.11.2021
Ať už chcete svému autu dopřát kvalitní servis, nebo chcete zjistit všechno důležité o kupované ojetině, tak se bez odborné diagnostiky neobejdete. Je to práce, která není zadarmo, ale dobrý diagnostik vám dokáže ve výsledku ušetřit desítky i stovky tisíc.
Rizika při půjčení vozidla. Na co si dát pozor?
24.11.2021
Půjčení vozu nespočívá pouze v tom, že nějaké osobě předáte klíčky a technický průkaz. Z právního hlediska totiž určitou odpovědností za svůj automobil stále zůstává zatížen majitel vozu. A to i ve chvíli, kdy vůz neřídí, nebo jej dokonce řídí někdo jiný. Podívejte se s námi na úskalí půjčování vozidel.
Nutná příprava dieselových aut na letošní zimu platí pro všechny značky a modely. Neberte české mrazíky na lehkou váhu
23.11.2021
Pokud vlastníte dieselový automobil, měli byste se před zimou zaměřit na kontrolu některých důležitých částí. Jejich špatná funkce by vás totiž mohla dostat do problému.
Úseky českých silnic, kde nejspíše srazíte srnu či divočáka
22.11.2021
Ke srážkám s lesní zvěří, které způsobují nemalé škody na moderních automobilech a mohou být nebezpečné i pro další účastníky provozu, nedochází jen v hlubokých lesích.
Vysoké ceny AdBlue do budoucna příliš neklesnou
19.11.2021
Letošní raketový růst ceny AdBlue byl zčásti vyvolán panikou na trhu, že tato komodita již nebude k dispozici. Oficiálně je jí přitom stále dostatek, cena je však kvůli rostoucím výrobním nákladům výrazně vyšší. V budoucnu pak pokles ceny nelze očekávat.
Lepší pneu patří na zadek, ne na předek
18.11.2021
Kolikrát jste slyšeli, že je doporučené obouvat pneumatiky s lepším dezénem na přední nápravu a ne na zadní? Patrně tisíckrát, ovšem víte, že většinou je tomu právě naopak?
Požár ve vozidle: Jak se zachovat a proč k němu často dochází?
16.11.2021
Vzhledem k množství součástek, které se o sebe různě mechanicky třou, hořlavých kapalin i elektrických rozvodů zůstává i dnes požár jednou z reálných hrozeb, se kterou se ve vozidle můžeme setkat.
Historie autobusových zastávek v Čechách: První vznikly už před 115 lety!
15.11.2021
Autobusové zastávky tvořily a tvoří pro mnohé důležité místo na cestě za prací, do školy či za nákupy.
Mlží se vám na autě okna? Řešení je jednodušší a levnější, než jste čekali
12.11.2021
Klasický problém podzimního a zimního provozu - věčně zamlžená okna u auta. Venku je chladno, takže si v autě každý velmi rád a co nejrychleji zatopí, k tomu se přidá zadýchání interiéru, a je vymalováno. Tedy spíš zamlženo.
Speciál o olejích : Viskózní třídy a jejich značení
11.11.2021
Motorové oleje jsou stále rezonující téma mezi automobilovými nadšenci, ale určitě nad ním tápal i leckterý prostý uživatel, který nebere auto jako koníček, ale jen jako běžný spotřebič. Ale i on určitě ví, že musí s autem jednou za čas do servisu, kde mu pak nějaký olej mění. Ale jaký, proč a jak často?
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.