Aktuality

Byl dokázán nebezpečný vliv noční práce na zdraví
16.09.2018
Vědci z univerzity v Montrealu (Kanada) zjistili, že ženy, které pracují v noci, mají zvýšené riziko rakoviny prsu. To bylo uvedeno v tiskové zprávě na MedicalXpress.
Pozor, jsou tady novinky na STK! Připravte se na skryté kamery i nastrčené volavky
16.09.2018
Od října začne platit řada novinek na STK, například se lhůta prodlouží ze dvou na čtyři roky pro motorky. Nejvíc se ovšem hovoří o propojení STK a servisů. Co to v reálu přinese?
Posuzování viny na dopravní nehodě pohledem právníka: Soudy měří dvojím metrem
13.09.2018
Soudy by měly být nezávislé, poslední případy dopravních nehod ovšem ukazují, že ne každému měří stejným metrem. Jak je to možné? Vysvětluje náš právní expert.
Aplikace Samsung Health v novém kabátu: Více se zaměřuje na vaše zdraví
12.09.2018
Nedávno jsme se dočkali velké aktualizace Google Fit. Konkurence na sebe dlouho nenechala čekat, společnost Samsung vydala také velké novinky do své fitness aplikace Health. Vylepšil se design a přidaly se nové funkce, které vám mají pomoc s monitorovaní vašeho zdraví pomocí telefonu a chytrých hodinek.
Předpisy v cizině: někde povolí pivo, jinde chtějí hasicí přístroj
11.09.2018
V Itálii vám jedno pivo za volantem projde. Ale když si jich dáte víc, hrozí vám až rok vězení a ještě vám můžou zabavit auto. Na co si dát při cestách do ciziny pozor a co nezapomenout přibalit?
Senioři patří k nejohroženějším účastníkům provozu, počet nehod roste
10.09.2018
Populace stárne a senioři, jejichž počet neustále narůstá, jsou druhou nejohroženější skupinou účastníků silničního provozu. Na českých silnicích jich umírá stále více. Zatímco před deseti lety byl podíl starších lidí na celkovém počtu obětí 15 %, letos už je to čtvrtina. Smutný trend má změnit nová kampaň.
ZDRAVÉ SVAČINY PRO DĚTI DO ŠKOLY
10.09.2018
Tak dnes se zase roztáčí ten známý kolotoč. Děti jdou do školy. A na rodiče připadne kreativní úkol, aby na ně každé ráno čekala zdravá, kvalitní a hlavně zajímavá svačinka.
Servis budoucnosti: Vnitřnosti motorů prý budou kontrolovat roboti
09.09.2018
Rolls-Royce vyvíjí ve spolupráci s univerzitou Harvard technologii, která by umožnila kontrolu vnitřních částí strojů bez jejich demontáže.
Týden zdraví se zaměří na prevenci onemocnění a zdravý styl
09.09.2018
Jak je již tradicí, také letos se v ArcelorMittal Ostrava uskuteční Týden pro podporu zdraví. Od 10. do 15. září se pracovníci huti a jejích dceřiných společností mohou zapojit do některého z programů, které mají za cíl připomenout, že dbát o své zdraví je důležité. Absolvují bezplatná preventivní vyšetření kůže, prsou, výcvik správného pohybového režimu, masáže i sportovní aktivity. Každoročně se zúčastní několik tisíc zaměstnanců.
Dálniční známky 2019: Vše, co potřebujete vědět
05.09.2018
I v roce 2019 (a pravděpodobně ještě v roce 2020) bude jízda po vybraných úsecích dálnic a silnic pro motorová vozidla zpoplatněna. Jako důkaz o zaplacení se používá samolepicí kupón, pro který se vžilo označení „dálniční známka“. Pro rok 2019 se kolem dálničních známek zatím nic významného nemění, ale určitě neuškodí připomenout si základní skutečnosti a také ceny dálničních známek 2019.
Obujte se: žabky za volantem brzdí déle, bosé nohy zase později
04.09.2018
Horké dny k tomu obzvlášť lákaly: lidé řídí auto naboso, v žabkách nebo volných sandálech. Noha větrá a k vodě je to nejpohodlnější varianta. Zato velké riziko. Bosé nohy a obuv bez zpevněné paty značně zhoršují brzdění auta a zvyšují riziko nehody. V Německu už je správné obutí za volantem uzákoněno.
Pro zdraví školáků. Ze škol zmizí slazené nápoje Coca-Cola.
03.09.2018
Začíná školní rok a ten přinese i jednu nápojovou novinku. Ze čtyř stovek středních škol v celém Česku zmizí slazené, sycené a energetické nápoje společnosti Coca-Cola.
Řidiči, pozor! Školáci se vrací do lavic
01.09.2018
Začátek školního roku je vždy rizikovým obdobím - je to změna jak pro děti, tak i pro řidiče aut. Tím spíš, pokud vaše dítě nastupuje do první třídy. To znamená, že je třeba obezřetnosti, a to zejména na přechodech pro chodce, kde není snadné se dobře rozhlédnout - např. kvůli zaparkovaným autům.
Školní taška není jen na přenášení knih: Chrání dětské zdraví!
29.08.2018
Nerozhodují barvy ani vzory, rozhodovat by zásadně neměla ani cena. Při nákupu školního zavazadla jsou důležité jiné parametry. Školní aktovku či batoh vybírejte především s ohledem na zdraví dítěte i na jeho bezpečí. To je důležité v každém věku, nejen u prvňáků.
Chytré navigace vedou hustý provoz do míst, kam nepatří
28.08.2018
Dolní Lomnice, jak už samotný název napovídá, je malá ves o stovce domů jen pár kilometrů za hranicemi Prahy. Tou zapomenutou obcí vede úzká pentlička silnice, kde když se potkají dodávka s kamionem, je z toho patálie. Co tam dělá kamion? Poslala ho tam chytrá aplikace.
Domácí lékař - bolest v krku
27.08.2018
Nejčastějšími příčinami bolesti krku, je virová, nebo bakteriální infekce. Viry a bakterie napadají sliznici v krku, což způsobuje bolest. V případě viru usazeného v krku, se objeví téměř okamžitě, ale také velmi rychle odezní.
Horko ničí autobaterie, nechte ji proměřit
27.08.2018
Mrtvá autobaterie, to je závada, na kterou se připravujeme spíše s klesajícími teplotami. Zničený akumulátor ovšem překvapil mnoho motoristů i v letošních tropech. Vybrat novou baterii pro starší auto je jednoduché, u těch nových vybavených systémem start-stop to už může být věda.
Základní rady a tipy, jak přispět k plynulosti provozu
26.08.2018
Nad počínáním některých účastníků provozu zůstává stát nejprve rozum a následně celá křižovatka nebo silnice... Jak se tedy chovat, aby provoz jel plynule?
Čeští zákazníci tlačí na prodejce ojetin. Ti menší krachují, ostatní musí mohutně investovat a nabízet nadstandardní služby a levné financování
23.08.2018
Podle Asociace prodejců požitých automobilů – autobazarů (APPAA) zkrachovalo za prvních šest měsíců letošního roku 59 autobazarů. Důvodem nebyla pouze omezená nabídka automobilů, ale také neschopnost majitelů přizpůsobit se novým požadavkům klientů, kteří, stejně jako například u prodejců potravin, raději chodí do supermarketů než k malým prodejcům, tedy migrují k velkým autobazarům.
Zdravý životní styl jako lék na civilizační choroby
22.08.2018
Moderní, uspěchaná doba s sebou přináší nutnost dělat vše rychleji, efektivněji, ale bez ohledu na naše zdraví. Přirozený pohyb měníme za jízdu v autě, stravujeme se ve spěchu v restauracích rychlého občerstvení, stresujeme se. Všechny tyto faktory se podílejí na vzniku mnohých civilizačních onemocnění, která se stále častěji týkají i mladší generace.
Kupujete ojeté auto? Hotovost v kapse dnes už jako argument nefunguje
22.08.2018
Trh s ojetými auty se mění, my doufáme, že k lepšímu, že se vyrovnáváme kvalitou trhu západní Evropy či USA.
Zničili auto v servisu? Mají na to pojistku
21.08.2018
Václav si dal do servisu opravit auto, automechanik špatně zavřel kapotu, ta se při testovací jízdě otevřela a rozbila čelní sklo. Pro takové situace má být servis pojištěný.
Češi riskují při túrách v cizině zdraví i peníze
20.08.2018
Lehkomyslnost se zejména v horách nevyplácí. Může vyjít na statisíce korun.
Senát schválil novelu zákona o stáčení tachometrů. Inspekce zkontroluje firmy, které úpravu nabízejí
19.08.2018
Po účinnosti zákazu stáčení musí ČOI zkontrolovat firmy, které nabízejí úpravu tachometrů
Dary přírody, které chutnají a prospívají zdraví - Léčivky!
19.08.2018
Spousta rostlin, které začínají plodit na sklonku léta, pro nás může být užitečná, zvlášť, co se zdraví týče. Některé z nich rostou téměř na každé mezi, jiné jen v zahradách, jedno ale mají společného. Jejich plody jsou ideální zásobárnou vitaminů a dalších prospěšných látek, navíc můžou obohatit i náš jídelníček. Jak s nimi tedy naložit?
Jak dlouho trvají opravy v servisu? Mějte přehled a nenechte se napálit
19.08.2018
Jaké práce zaberou automechanikům při opravách vozů nejvíce času a co délku opravy nejvíce ovlivňuje? Podle odborníků ze sítě autoservisů ProfiAuto na to mají čím dále větší vliv hlavně nové a moderní technologie v automobilech.
Letní horka prověřují chlazení: do vařícího motoru studená voda nepatří
16.08.2018
Popojíždíte v koloně na rozpáleném jadranském pobřeží nebo žhnoucí pražskou ulicí a motor ohlásí, že mu je horko. Moderní auta už „nevaří“, chlazení je dimenzované víc než dostatečně. Když se ovšem ukazatel teploty chladicí kapaliny nezvykle vychýlí, případně se rozsvítí červená kontrolka teploměru, je něco v nepořádku.
Mobilní telefon ničí tvoje zdraví. Co všechno ti kvůli němu hrozí? Budeš v šoku!
15.08.2018
Nedáš na svůj mobil dopustit? Tak brzdi. Pokaždé, když ho vezmeš do ruky, nahráváš vzniku infekcí. Jakmile přijmeš nějaký hovor, jdeš naproti akné. To ale pořád není nic proti tomu, co ti „dotykáč“ udělá s očima!
Pozor! Mění se pravidla pro průjezd sanitek, hasičů a policie!
15.08.2018
Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Nyní mají vytvořit záchranářskou uličku mezi pravým a vedlejším jízdním pruhem.
Promlčení přestupku pohledem právníka: Kdy zaniká odpovědnost za dopravní přestupek?
14.08.2018
S ohledem na dotazy v Právní poradně se podíváme blíž na promlčecí lhůty u přestupků, a to zejména s ohledem na nový přestupkový zákon (250/2016 Sb.).
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.