Aktuality

Blíží se sanitka, hasiči nebo policie: Víte, jak se správně zachovat?
24.08.2021
Plno lidí se neumí před blížícím se autem s právem přednostní jízdy chovat. Svými neuváženými a nepředvídatelnými manévry pak způsobí mnohem víc problémů.
Nebezpečné úseky českých dálnic: Tady se bourá nejčastěji
23.08.2021
Mezi deseti dálničními úseky s největší nehodovostí se objevuje nejčastěji dlouhodobě rekonstruovaná a nejvytíženější D1. Nejrychlejší typ silnice klade nároky na předvídání či dodržování bezpečné vzdálenosti.
Přívěsné vozíky jsou českým fenoménem. Jaký vybrat a jak s ním jezdit
20.08.2021
Česko je vozíková velmoc, jak ve výrobě, tak v prodejích a používání. Radíme, jak vozík vybrat, naložit a jak s ním jezdit. Na větší tonáž musíte mít extra řidičák.
7+3 tipy, jak snížit spotřebu paliva
19.08.2021
Věděli jste, že snížit spotřebu paliva můžete i jinak než tím, že necháte stát auto v garáži? To, kolik benzinu či nafty ve finále spotřebujete totiž mimo jiné závisí na stylu vaší jízdy, ale i na stavu vašeho vozu.
Nedostatek ojetin na trhu žene ceny nahoru po celé Evropě
18.08.2021
Ceny ojetých vozů částečně zvedá rychlejší inflace, ale především za tím stojí rostoucí ceny nových vozů a také jejich trvající nedostupnost kvůli nedostatku čipů. Do této situace navíc v době koronavirové krize také vzrostl zájem o individuální automobilovou dopravu.
EU zaútočí na ojetiny: Jejich upřednostňování před elektromobily je problém
17.08.2021
Evropská unie má další problém, zjistila totiž, že pandemie vyhnala lidi z hromadné dopravy a ti ve snaze o individuální mobilitu raději volí levné ojetiny, než drahé nové elektromobily. EU to chce změnit a připravuje legislativní změny.
Je lepší si umýt auto svépomocí doma, na myčce, nebo jej svěřit do rukou profíkům? Rada, která ušetří spoustu peněz
16.08.2021
Každý řidič by měl znát základní výhody a nevýhody jednotlivých typů mytí automobilu. Předejde tak možnému poškození laku nebo jiných nepříjemností.
Recyklát z PET lahví se uplatní při výrobě pneumatik
13.08.2021
Společnost Continental začne od roku 2022 používat při výrobě pneumatik zpracovaný polyester získaný z recyklovaných polyetyléntereftalátových (PET) lahví.
Benzín je dražší, ale kvalita se zhoršila. Přehled pump, které dostaly pokuty
12.08.2021
V první polovině letošního roku vyletěly ceny benzínu a nafty výrazně nahoru - v porovnání s loňskem až o pět korun za litr. Přitom se však zhoršila kvalita pohonných hmot, upozorňuje Česká obchodní inspekce.
Od roku 2023 se změní nabídky paliva. Na výběr bude nový typ vyrobený z plastů za atraktivně nízkou cenu
11.08.2021
Polská společnost Handerek Technologies přišla s nápadem, jak přeměnit nevyužitý plastový odpad na složky potřebné pro výrobu pohonných hmot.
Pozor na rychlost! Policejní radary budou tento týden v akci
10.08.2021
Do tohoto pátku budou v akci tisíce dopravních policistů, jejichž hlavním úkolem bude kontrolovat nepřiměřenou rychlost na českých komunikacích. Jde o součást kampaně 13 minut bojující proti nebezpečnému překračování rychlostních limitů.
Kupní smlouva na auto – na co si dát pozor?
09.08.2021
Ať již kupujete či prodáváte auto, správně sepsaná kupní smlouva je základem úspěchu a výrazně snižuje rizika spojená s koupí či prodejem vozu. Připravili jsme pro vás proto shrnutí toho, na co si dát při uzavírání kupní smlouvy pozor.
Češi objevili pojištění dle kilometrů a šetří za povinné ručení
06.08.2021
Oficiální statistiky České kanceláře pojistitelů (ČKP) potvrdili rostoucí zájem Čechů o pojištění dle kilometrů. Téměř 40 % všech nových smluv si připsaly dvě pojišťovny nabízející tento typ pojištění a zájem klientů vytvořil z Pillow nejrychleji rostoucí pojišťovnu v povinném ručení s růstem + 93 % za poslední pololetí.
Měření rychlosti probíhá v Česku a Evropě různými způsoby. Na co si dát aktuálně pozor?
05.08.2021
Na silnicích se rychlost měří více způsoby a rozhodně přijde vhod je znát. Něco se dá poznat snadno, něco až když je pozdě.
Pravidla, přednosti a záludnosti tažení auta na laně i tyči
04.08.2021
Každému motoristovi se občas stane, že jej někdo požádá o odtah, případně on sám takovou pomoc potřebuje. V rámci rychlých řešení se nabízí zapřažení vozu za lano nebo tyč, nicméně k oběma metodám se vážou určitá pravidla a číhají zde specifické záludnosti. Znáte je všechny?
EU požaduje ještě vyšší podíl biosložky v palivech
03.08.2021
Evropská komise požaduje vyšší podíl obnovitelných zdrojů do roku 2030, než se původně předpokládalo. Nový klimatický zákon tak přináší nové limity, které se pochopitelně dotknou i oblasti dopravy.
Velký bratr na silnicích: Kde všude číhají kamery? A kdo má k záznamům přistup?
02.08.2021
Věděli jste, že kdykoliv vstoupíte do auta, nějaké kamery sledují vaše počínání? Bdí na silnicích, ulicích, v tunelech nebo pod mýtnými branami.
Proč rostou ceny ojetin? Autobazary hlásí rekordní poptávky po autech, nabídek je však podstatně méně
30.07.2021
V posledních měsících letošního roku podstatně narostl zájem o nové i ojeté vozy. Autobazary tak hlásí doslova rekordní poptávku.
Co dělat, aby dlouhé cestování autem nebylo utrpením?
29.07.2021
Zaručené rady našich babiček? Skvělé tipy vytažené od internetových šamanů? Zapomeňte… Dnes vám ve spolupráci s renomovaným lékařem povíme, co skutečně dělat, aby dlouhé cestování v autě nebylo utrpením, a také odpovíme na otázku, kdy se během jízdy vyvarovat pití kávy nebo energetických nápojů.
Pozor v Polsku, policisté začali hlídat přestupky pomocí dronu
28.07.2021
Policisté našli nový způsob, jak nepozorovaně sledovat neukázněné řidiče a zaznamenávat jejich počínání.
Pozor na kvalitu filtrů: Ty špatné klidně zničí motor!
27.07.2021
Každý chce na servisu auta ušetřit nebo aspoň nechce utrácet zbytečně moc. Jenže ono to šetření „za každou cenu“ může klidně skončit příšerně drahým problémem.
Nové podvody s ojetinami: Stáčení kilometrů byl ještě čajíček
26.07.2021
Pozor na nové trendy v podvodech s ojetinami! Češi by po skončení lockdownu koupili snad i motorizovaná vrata od stodoly a šarlatáni toho s gustem zneužívají.
Evropská unie rozhodla o vyřazení naftových a benzínových motorů. Už není cesty zpět
23.07.2021
Evropská unie 14. července představila balíček Fit for 55, jenž může rozhodnout o osudu naftových a benzinových motorů. Jeho cílem je snížení emisí.
Zvláštní zákony, týkající se řízení, napříč světem. Před vstupem do zahraničí je jejich znalost nutností
22.07.2021
Jak je známo – co není zakázáno, je vlastně dovoleno. Proto některé zákony, a to nejen ty, které se týkají řízení, působí opravdu úsměvně.
Do Česka zamíří ojetiny po povodních. Takové auto je dobré jen do šrotu
21.07.2021
Německo, Belgie a Nizozemsko, těžce postižené povodněmi ze závěru minulého týdne, patří mezi země, ze kterých se do České republiky dováží nejvíc ojetin. Po katastrofálních záplavách lze čekat, že se naši západní sousedé budou v masové míře snažit zbavit vozů, které byly zaplaveny, varují bazarníci.
Jízda v protisměru na dálnici vyžaduje okamžitou reakci
20.07.2021
Na českých dálnicích přišlo za letošních prvních šest měsíců o život 12 účastníků dopravních nehod. Jednou z mnoha příčin střetu vozidel na tomto typu rychlostní komunikace je jízda v protisměru.
Nehoda v zahraničí: Pozor na alkohol i jazykovou bariéru
19.07.2021
Konečně se otevřely hranice jiných států a s dávkou zodpovědnosti je možné cestovat. Pozor ale na některá specifika.
Kupovat dálniční známku, až když vidíte policii? Risk, který se nevyplatí
16.07.2021
Koupit si dálniční známku až ve chvíli, kdy před sebou vidím policejní hlídku? Tvrdit, že si pro ni právě jedete? Nebo se snažit argumentovat tím, že auto není vaše? Na podobné triky či výmluvy zapomeňte, neuspějete s nimi, varuje policie.
Tyto věci za teplých letních dní rozhodně nenechávejte v autě. Můžou napáchat pořádnou paseku
14.07.2021
Tento seznam si určitě zapamatujete. Jedná se o věci, které nikdy nesmíte nechat v autě za teplého letního dne.
Některé nejčastější důvody, proč auto nestartuje
13.07.2021
Automobily jsou pro mnoho z nás téměř životně důležité a náš každodenní život je na nich do velké míry závislý. Není se proto čemu divit, že řadu lidí nepříjemně překvapí a často též vystraší, když se po otočení klíčkem nebo stisknutí tlačítka zapalování nic neděje.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.