Aktuality

Všechny funkce klíče od auta: Umí více než jen zamykat, odemykat a stahovat okna
18.04.2023
Klíček od auta nabízí víc než jen jednu funkci. Je komfortní znát možnosti systému a plně je využívat.
Jezdí rychle, proto bourají. Bilance nehodovosti motorkářů za 12 let ukazuje pravdivou realitu. Která místa jsou nejnebezpečnější?
17.04.2023
Co všechno se dá stihnout za 12 let? Vyvinout dvě generace automobilů, zlepšit bezpečnostní technologie, založit novou společnost a etablovat na vrchol…? Určitě ano, ovšem také se nabízí analyzovat data posbíraná za 42 505 nehod motorkářů a řečí čísel upozornit na to, co všichni vědí, ale mnozí si to odmítají připustit.
Drahý benzín v Česku? Sousedé jsou na tom hůře
14.04.2023
Ceny pohonných hmot byly a jsou v Česku velkým tématem. Po období extrémní drahoty způsobené především (ale nikoliv výhradně) ruským vpádem na Ukrajinu, nyní ceny pohonných hmot klesly na úroveň téměř předválečnou.
Motorkáři vyjeli. Udělejte jim místo, ne vždy chtějí jet rychle. A pozor na blinkry
13.04.2023
Příchod jara probudil ze zimního spánku motorkáře. Zase bude chvíli trvat, než si na ně řidiči aut zvyknou a než si jezdci na motorkách oživí dovednosti. Připomeňme si tak pár užitečných rad, jak s motorkáři na silnici vyjít.
Za zničenou nebo ztracenou známku STK hrozí pokuty
12.04.2023
Jakkoliv jsou známky prokazující platnou STK velmi odolné, pořád jsou to jen samolepky. A tak se může snadno stát, že se poškodí nebo dokonce úplně odloupnou. Řešením ztracené nebo zničené známky je pouze návštěva stanice STK.
Skryté nebezpečí levných ojetin: Jak rozpoznat bývalý taxík a proč se mu vyhnout
12.04.2023
Našli jste slušnou ojetinu, která vás sice odrazuje vysokým nájezdem, ale současně je za lákavou cenu? Dejte si pozor, může jít o skrytý vysloužilý taxík. Většina prodejců jejich skutečnou minulost nepřiznává, existují však jasně viditelné indicie, jak je můžete sami poznat.
Jak správně umýt auto po zimě: Poradíme, jak pečovat o interiér
11.04.2023
Vnitřek auta potřebuje po zimních měsících řádnou generálku. Na co se ale zaměřit?
Občas v autě děláme zakázané věci. I když za ně hrozí 2 body a 2 000 korun pokuty
06.04.2023
Ne vždy se za volantem chováme tak, jak bychom měli, jsme jenom lidé a máme svoje potřeby. Je však jedna situace, kterou policie netoleruje nikdy. Tohle v autě nikdy nedělejte.
Nejnebezpečnější města v Česku: Kde se nejvíc bourá a kde jde o život
05.04.2023
Česká pojišťovna Generali zveřejnila nejnovější statistiky o dopravních nehodách v Česku, které mapují loňský rok 2022. Nejbezpečnějším krajským městem u nás je Hradec Králové a nejhorší výsledky mají České Budějovice, ale nejvíce lidí přichází o život na silnicích v Praze.
Při jízdě myslete daleko dopředu. Dokážete se tak vyhnout kritickým situacím.
04.04.2023
Jízda není jen o správném sezení či držení volantu. Záleží i na vedení pohledu, které může významně pomoci nejen při řešení krizových situacích.
Autoservisy, na které je spolehnutí: Vodítkem může být postoj pojišťoven
03.04.2023
První pojišťovna začala systematicky hodnotit spokojenost zákazníků, ale i využívání digitalizace při řešení škody.
Kdy přezout na letní pneumatiky: Nedejte na kalendář, řiďte se předpovědí počasí
31.03.2023
Dnešním dnem, tedy 31. března, končí zákonná povinnost zimního obutí. Jenže počasí na to má svůj vlastní názor, takže než přezujete na letní, měli byste nejdřív bedlivě sledovat předpověď na další dny a týdny.
Jak vyčistit sedačky v autě. Textilní, kožené i autosedačky
30.03.2023
Sedačky si zaslouží pravidelnou péči. A to nejen z estetického hlediska, ale i ze zdravotních důvodů – jistě si nechcete představovat tu spoustu bakterií, které se postupně usazují na vašich sedačkách v autě.
Tráva tam neroste, přesto je to trávník. Za parkování na zeleni hrozí pokuta až 75 000 Kč
29.03.2023
Parkovat na zeleni se nevyplácí, hrozí za to vysoká pokuta. Lepší je parkovat tam, kde je to povolené.
Jak číst DOT a rozměry pneu: Datum výroby, rychlostní a hmotnostní index
28.03.2023
Rozluštěte DOT kód na pneumatikách a zjistěte, co všechno vám tato značka může prozradit. V tomto článku se dozvíte, jak jednoduše identifikovat výrobce, továrnu, velikost pneumatiky, datum výroby a další specifikace.
Klíčem k rychlé a plynulé jízdě je uvolněnost
27.03.2023
Myslíte si, že dokud se vám nekouří od gum a nezůstávají po vás na silnici černé šmouhy, nejedete dost rychle? Tak to je právě chyba. Naučte se jezdit plynule.
Litr benzinu stojí o 7 korun méně než před rokem. Nafta o 11. Ceny budou dál klesat, říká analytik
24.03.2023
Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují. Průměrná cena Naturalu 95 se od minulého týdne snížila o 25 haléřů na 37,04 koruny za litr. Cena nafty se za stejnou dobu v průměru snížila o 59 haléřů na 35,27 Kč za litr a je nejlevnější od loňského února.
Rizika domácího přezouvání: Co nemáme, na co zapomínáme a co děláme špatně
23.03.2023
Už je to tady zase: každoroční hromadné přezouvání po konci zimní sezony zpět na letní pneumatiky. Ti, co přezouvají pneumatiky na stejnou sadu kol, musí do servisu. Ale pokud jen měníte sadu kol se zimními gumami za sadu s letními, máte na výběr.
Škoda láká soukromé zákazníky: protáhla záruku, přidá servis zdarma
22.03.2023
Značku Kia „udělala“ na českém trh nadstandardní sedmiletá záruka, řada automobilek nabízí běžně záruku pětiletou. Teď v rámci masivní akce na podporu prodeje lze při troše šikovnosti získat pětiletou záruku zdarma i u tuzemské Škody Auto. Má to ovšem háček.
Na silnici divočák! Jak přežít srážku se zvěří, jak na policii a pojišťovnu
21.03.2023
Zvířata jsou hodně nevypočitatelní a zcela náhodní účastníci silničního provozu, mohou vyběhnout z lesa nebo vyskočit z mlází na vozovku prakticky kdykoliv. Lidským instinktem sice je uhýbat se a chránit život i plechy, někdy je však lepší trefit je přímo, místo riskování vlastního života.
Rok 2023 přinese velké změny, mechanici už si mnou ruce. A řidiči jsou nešťastní, nezasloužili si je
20.03.2023
Pokud se máme pokusit o ekologii, musíme mít nejdřív na chleba. Tato jednoduchá poučka se v poslední době ukazuje jako čím dál více platná. Rok 2023 nebude výjimkou.
Auta z Německa mívají na skle zelenou nálepku. Nemá smysl si ji tam nechat, i když bez ní hrozí pokuta 2 200 Kč
17.03.2023
Ojetina koupená v autobazaru může mít německou povolenku pro vjezd do emisní zóny. Pro nového majitele neplatí, jde o registrační značku.
Přechody pohlídají roboti: Odborníci chtějí zvýšit bezpečnost chodců, děti přišly s vlastními nápady
16.03.2023
Na přechodu stojí maminka s kočárkem. Auto přijíždějící zprava začne zpomalovat, to vlevo však ne. Jeden z řidičů už trpělivě čeká, druhý na poslední chvíli prudce zabrzdí. Když nakonec oba stojí, maminka zrychleným krokem přejde a pokračuje ve vycházce. Lze zvýšit aktivní bezpečnost chodců při přecházení? Řada expertů už na tom pracuje!
Za špinavé auto hrozí pokuta. Míru nečistoty interiéru a exteriéru posuzuje český i zahraniční zákon
15.03.2023
Pořádek by měl v autě udržovat každý řidič. Někteří motoristé ale nejenom, že by měli, podle zákona dokonce musí dbát na čistotu.
Výmoly na silnici: Vyhnout se, nebo projet? A jak řešit poškození?
14.03.2023
Po zimní sezoně je to vždy na českých silnicích kličkovaná mezi dírami, výmoly a hrboly. Můžete tvrdit, že je to především kvůli vlivu teplotní roztažnosti vody, ale spíše to bude šlendriánem při údržbě nebo technologickou nekázní při stavbě. To však nemění nic na tom, že je to velká past na řidiče.
Schovaná tlačítka v autech s praktickými funkcemi
13.03.2023
Některé funkce automobilu jsou řidičům zapovězeny jen proto, že ovládací tlačítka nejsou viditelná na první pohled. Jde o bezpečnostní i komfortní funkce.
Partneři v úzké spolupráci: Služby pojišťovny a autoservisu fungují jako jeden celek
10.03.2023
Největší domácí pojišťovna spolupracuje s více než 1600 smluvními servisy, které řeší škody na autech klientů. Výhody to má pro všechny zúčastněné – pro klienty však zejména. Ti totiž mají jistotu, že u partnera pojišťovny se jejich škoda vyřeší rychle a bez komplikací.
Češi propadli motorkám a kupují je ve velkém. V bezpečnosti však patříme na chvost Evropy
09.03.2023
Za poslední dva roky na našich silnicích přibylo bezmála 48 tisíc nově registrovaných motocyklů, přičemž toto číslo zatím stále strmě stoupá, jelikož jsme jako Češi zkrátka propadli jednostopé svobodě.
759 tisíc řidičů si musí letos vyměnit řidičák. Nově zažádáte i online
08.03.2023
V roce 2023 si musí ještě více než 759 tisíc řidičů vyměnit řidičský průkaz. Převážně ve Středočeském a Jihomoravském kraji. Žadatelé si mohou o nový řidičský průkaz nově zažádat i elektronicky.
I na dálnici platí přednost zprava! Jen to většina řidičů neví nebo nedodržuje
07.03.2023
Kdo má na dálnici přednost při přejíždění z pruhu do pruhu? Zákon na to pamatuje, ale řidiči v tom často chybují. Podle všeho je totiž mate přednost, kterou musejí dávat při najíždění na dálnici z takzvaného připojovacího pruhu.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.