Aktuality

Kupní smlouva na auto – na co si dát pozor?
09.08.2021
Ať již kupujete či prodáváte auto, správně sepsaná kupní smlouva je základem úspěchu a výrazně snižuje rizika spojená s koupí či prodejem vozu. Připravili jsme pro vás proto shrnutí toho, na co si dát při uzavírání kupní smlouvy pozor.
Češi objevili pojištění dle kilometrů a šetří za povinné ručení
06.08.2021
Oficiální statistiky České kanceláře pojistitelů (ČKP) potvrdili rostoucí zájem Čechů o pojištění dle kilometrů. Téměř 40 % všech nových smluv si připsaly dvě pojišťovny nabízející tento typ pojištění a zájem klientů vytvořil z Pillow nejrychleji rostoucí pojišťovnu v povinném ručení s růstem + 93 % za poslední pololetí.
Měření rychlosti probíhá v Česku a Evropě různými způsoby. Na co si dát aktuálně pozor?
05.08.2021
Na silnicích se rychlost měří více způsoby a rozhodně přijde vhod je znát. Něco se dá poznat snadno, něco až když je pozdě.
Pravidla, přednosti a záludnosti tažení auta na laně i tyči
04.08.2021
Každému motoristovi se občas stane, že jej někdo požádá o odtah, případně on sám takovou pomoc potřebuje. V rámci rychlých řešení se nabízí zapřažení vozu za lano nebo tyč, nicméně k oběma metodám se vážou určitá pravidla a číhají zde specifické záludnosti. Znáte je všechny?
EU požaduje ještě vyšší podíl biosložky v palivech
03.08.2021
Evropská komise požaduje vyšší podíl obnovitelných zdrojů do roku 2030, než se původně předpokládalo. Nový klimatický zákon tak přináší nové limity, které se pochopitelně dotknou i oblasti dopravy.
Velký bratr na silnicích: Kde všude číhají kamery? A kdo má k záznamům přistup?
02.08.2021
Věděli jste, že kdykoliv vstoupíte do auta, nějaké kamery sledují vaše počínání? Bdí na silnicích, ulicích, v tunelech nebo pod mýtnými branami.
Proč rostou ceny ojetin? Autobazary hlásí rekordní poptávky po autech, nabídek je však podstatně méně
30.07.2021
V posledních měsících letošního roku podstatně narostl zájem o nové i ojeté vozy. Autobazary tak hlásí doslova rekordní poptávku.
Co dělat, aby dlouhé cestování autem nebylo utrpením?
29.07.2021
Zaručené rady našich babiček? Skvělé tipy vytažené od internetových šamanů? Zapomeňte… Dnes vám ve spolupráci s renomovaným lékařem povíme, co skutečně dělat, aby dlouhé cestování v autě nebylo utrpením, a také odpovíme na otázku, kdy se během jízdy vyvarovat pití kávy nebo energetických nápojů.
Pozor v Polsku, policisté začali hlídat přestupky pomocí dronu
28.07.2021
Policisté našli nový způsob, jak nepozorovaně sledovat neukázněné řidiče a zaznamenávat jejich počínání.
Pozor na kvalitu filtrů: Ty špatné klidně zničí motor!
27.07.2021
Každý chce na servisu auta ušetřit nebo aspoň nechce utrácet zbytečně moc. Jenže ono to šetření „za každou cenu“ může klidně skončit příšerně drahým problémem.
Nové podvody s ojetinami: Stáčení kilometrů byl ještě čajíček
26.07.2021
Pozor na nové trendy v podvodech s ojetinami! Češi by po skončení lockdownu koupili snad i motorizovaná vrata od stodoly a šarlatáni toho s gustem zneužívají.
Evropská unie rozhodla o vyřazení naftových a benzínových motorů. Už není cesty zpět
23.07.2021
Evropská unie 14. července představila balíček Fit for 55, jenž může rozhodnout o osudu naftových a benzinových motorů. Jeho cílem je snížení emisí.
Zvláštní zákony, týkající se řízení, napříč světem. Před vstupem do zahraničí je jejich znalost nutností
22.07.2021
Jak je známo – co není zakázáno, je vlastně dovoleno. Proto některé zákony, a to nejen ty, které se týkají řízení, působí opravdu úsměvně.
Do Česka zamíří ojetiny po povodních. Takové auto je dobré jen do šrotu
21.07.2021
Německo, Belgie a Nizozemsko, těžce postižené povodněmi ze závěru minulého týdne, patří mezi země, ze kterých se do České republiky dováží nejvíc ojetin. Po katastrofálních záplavách lze čekat, že se naši západní sousedé budou v masové míře snažit zbavit vozů, které byly zaplaveny, varují bazarníci.
Jízda v protisměru na dálnici vyžaduje okamžitou reakci
20.07.2021
Na českých dálnicích přišlo za letošních prvních šest měsíců o život 12 účastníků dopravních nehod. Jednou z mnoha příčin střetu vozidel na tomto typu rychlostní komunikace je jízda v protisměru.
Nehoda v zahraničí: Pozor na alkohol i jazykovou bariéru
19.07.2021
Konečně se otevřely hranice jiných států a s dávkou zodpovědnosti je možné cestovat. Pozor ale na některá specifika.
Kupovat dálniční známku, až když vidíte policii? Risk, který se nevyplatí
16.07.2021
Koupit si dálniční známku až ve chvíli, kdy před sebou vidím policejní hlídku? Tvrdit, že si pro ni právě jedete? Nebo se snažit argumentovat tím, že auto není vaše? Na podobné triky či výmluvy zapomeňte, neuspějete s nimi, varuje policie.
Tyto věci za teplých letních dní rozhodně nenechávejte v autě. Můžou napáchat pořádnou paseku
14.07.2021
Tento seznam si určitě zapamatujete. Jedná se o věci, které nikdy nesmíte nechat v autě za teplého letního dne.
Některé nejčastější důvody, proč auto nestartuje
13.07.2021
Automobily jsou pro mnoho z nás téměř životně důležité a náš každodenní život je na nich do velké míry závislý. Není se proto čemu divit, že řadu lidí nepříjemně překvapí a často též vystraší, když se po otočení klíčkem nebo stisknutí tlačítka zapalování nic neděje.
Vyrážíte autem na dovolenou? Tenhle zdravotní manuál byste měli znát
12.07.2021
Že alkohol za volant nepatří, je jasné, ale víte, na co dalšího si dát pozor? Máme pro vás manuál na cesty, abyste se vždy bezpečně a ve zdraví vrátili domů.
Vyrážíte na dovolenou? Nezapomeňte a dálniční známku!
09.07.2021
Vzhledem ke klouzavé platnosti elektronických dálničních známek odkládala řada motoristů jejich nákup až na letní prázdniny. Před cestou na dovolenou by na ně tedy neměli zapomenout. Pokuta za jízdu bez ní se na místě může vyšplhat na 5 tisíc Kč a ve správním řízení až na 20 tisíc korun.
Okna až dolů, nebo jenom chladit? Jak používat klimatizaci
08.07.2021
Bez klimatizace si dnes auto už nedokážeme vůbec představit a třeba v bazarech jsou ojetiny bez této vymoženosti prakticky neprodejné, a to i v té nejlevnější kategorii. Plno lidí ale klimatizaci používá nevhodně či neefektivně.
Sedíte za volantem správně? Jde o cit, zdraví i bezpečnost
07.07.2021
Dovednosti šoféra začínají tím, jak si umí seřídit sedadlo a volant. Přirozený a správný posez umožní citlivé ovládání vozu, ale také předejde zdravotním potížím či umožní správnou funkci bezpečnostních prvků.
Na letní silnice patří letní pneumatiky
04.07.2021
V těchto výjimečných časech se můžou pneumatiky jevit jako podružný problém. Může se zdát, že jezdit letošní léto na zimních pneumatikách je snazší než přezouvat na pneumatiky letní.
Povinná výbava v zahraničí: Tohle všechno musíte mít v autě!
02.07.2021
Vyrážíte autem na dovolenou k moři? Pak si určitě zkontrolujte, zdali vám v autě nic nechybí. Povinná výbava se totiž v jednotlivých zemích liší a je zbytečné riskovat někdy i pěkně mastnou pokutu.
Extrémně vysoké teploty za volantem: Unavený řidič je stejně nebezpečný jako opilý
01.07.2021
I za letního horka lze cestovat bezpečně. Pozor však na recepty, které opravdu nefungují.
Přibalte si na dovolenou: přehled pokut v zahraničí
30.06.2021
Pomalu se nám uvolňují pravidla pro cestování po Evropě autem. Proto je dobré si připomenout pár základních pokut, které můžete v zahraničí zaplatit, když porušíte tamní legislativu.
Letní dovolená autem bezpečně: Na co si dát pozor, než vyrazíte?
29.06.2021
Automobil patří i za normálních okolností mezi velmi oblíbené dopravní prostředky pro cestování na letní dovolenou. A v době koronavirových opatření jeho význam s velkou pravděpodobností ještě vzroste.
Jak často, nebo v jakém případě je nutné vyměnit stěrače na jakémkoliv autě?
28.06.2021
Výměna stěračů je důležitější, než si řada řidičů myslí. Má svůj interval a může na ní dokonce v některých případech záviset bezpečnost jízdy.
Čtyři nejčastější závady aut na dovolené a jak jim předejít?
25.06.2021
Co se raději vyplatí zkontrolovat před cestou, radí servisní expert Pavel Boháč, ředitel obchodu a marketingu servisních služeb autoservisu Louda Auto.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.