Aktuality

Darovací smlouva na auto: Na co si u ní dát pozor?
11.03.2021
Změna vlastníka vozidla většinou probíhá po podepsání kupní smlouvy na auto, kterou je stvrzena změna majitele vozidla. Po podepsání smlouvy tedy následuje přepis vozu na nového majitele, který si za určitý obnos peněz koupil nového plechového mazlíčka.
Přezutí na letní pneumatiky v době epidemických opatření? Jde to i z domova
10.03.2021
Se stoupajícími teplotami se jako každý rok do popředí dostává nutnost připravit své auto na jaro, a to včetně výměny zimních pneumatik za letní.
Ztráta SPZ – Co dělat, abyste nedostali zákaz řízení?
09.03.2021
Může se stát, že po dojetí do cíle cesty zjistíte, že vám někde cestou upadla SPZ a vy teď nevíte, jak vlastně postupovat dále. V jiném případě vám také poznávací značka může být ukradena. V obou případech je potř
Formulář pro opuštění okresu: Kde ho stáhnout? Jaké informace musí obsahovat?
08.03.2021
Jízda mezi jednotlivými okresy je kvůli snaze o omezení styku mezi lidmi komplikovaná. Pokud však musíte do jiného okresu na úřad nebo do práce, musíte důvod cesty doložit.
Pozor! Dálniční známky nabízejí i neoficiální prodejci
05.03.2021
Zatímco papírové dálniční známky jste mohli koupit skoro všude, distribuce těch elektronických byla oficiálně svěřena jen několika málo subjektům. Přesto se objevují další prodejci, kteří vám nákup dálniční známky nabízejí. Před takovým nákupem ale varuje společnost CENDIS, která má provoz elektronických dálničních známek na starosti.
Platnost STK a řidičských průkazů se automaticky prodlužuje
04.03.2021
Ministerstvo dopravy obeslalo všechny stanice technické kontroly a informovalo policii o tom, že se prodlužuje platnost STK o deset měsíců. Stejné je to i s platností řidičských průkazů. Toto nařízení platí i v ostatních zemích Evropské unie.
Nákup auta během tvrdého lockdownu? Jedině online
03.03.2021
Od 1. března začala platit zpřísněná vládní opatření, během kterých byste měli trávit co nejvíce času doma. Co když si ale nutně potřebujete pořídit auto? Jedinou možností je nákup přes internet. U některých služeb si nový vůz dokonce můžete nechat přivézt až domů.
Odškodnění pro oběti nehod je širší, než se zdá: Mají nárok na náhradu výdělku i propadlých vstupenek
02.03.2021
Oběti dopravních nehod mají nárok na víc než jen proplacenou opravu auta. Po viníkovi mohou chtít zaplatit i poškození věcí nebo propadlé lístky na představení do divadla, které kvůli nehodě nestihli.
Prodejní metody na hraně: Pozor na nepoctivé praktiky!
01.03.2021
Pneumatiky zdarma, tankovací karta nebo jindy příplatková výbava za nulu. To jsou jen některé bonusy, které můžete dostat k novému autu. Přesto se pak můžete cítit být podvedeni.
Fatální chyby ve snaze snížit spotřebu paliva. Dělá je spousta řidičů
28.02.2021
Provozovat auto s co možná nejmenšími náklady chce snad každý motorista. Jenže někteří až v přehnané honbě za úsporou paliva dělají chyby, které vedou k opaku.
Co vám ve skutečnosti opravdu hrozí za překročení povolené rychlosti. Každý řidič by měl znát své možnosti
26.02.2021
Vůbec nejčastějším prohřeškem řidičů je, že překročí maximální povolenou rychlost. A policie za to může udělit pokutu na místě, nebo případ předat dále.
Odškodnění po nehodě: Auto nevybavené na zimu vás může připravit o miliony
25.02.2021
Zima klade na řidiče pořádné nároky. Ke klasickému sledování dopravy se přidávají ještě i náledí, sníh, mráz a další komplikace. Je tedy třeba pořádně se na cestování připravit – a přizpůsobit tomu i výbavu auta.
Zatajování havárií při prodeji ojetin stále roste
24.02.2021
Trh s ojetými auty zažil v loňském roce řadu turbulencí. Kvůli koronavirovým opatřením byly na jaře a na podzim po několik týdnů zavřené provozovny autobazarů a prodej vozidel se v těchto obdobích přesunul pouze do online prostředí, což bylo pro české zákazníky něco zcela nového.
Jak vybrat přívěsný vozík za auto?
23.02.2021
Přívěsný vozík za auto umožňuje převážet stavební materiál, dřevo na zátop nebo třeba zahradní traktor. Vyplatí se investovat do profesionálního vozíku, nebo si vystačíte s levnějším hobby modelem? A které řidičské oprávnění k jízdě s přívěsem potřebujete?
Jaké nanoroušky si vybrat: Za volantem v nano? Rozhodně ano!
22.02.2021
Vzývání respirátorů proniklo i do motoristického světa. V autoškolách v nich musí od konce ledna jezdit instruktoři i žáci. Trochu v pozadí stále stojí nanovlákenné masky. Jak se s nimi řídí? Ochrání? A proč je zkusit?
Pozor! Jsou tady nové doklady k řízení! Co už nenajdete v techničáku?
20.02.2021
K motoristům se dostávají novoty, které někdy nepotěší. Víte, že zelená karta je dnes bílá a z technického průkazu vozidla se nedočtete, kolik vlastníků vystřídalo?
O víkendu se vrátí dělníci na D1. Snad už naposledy
19.02.2021
Již tento víkend končí zimní stavební přestávka na dálnici D1, která je už od roku 2013 v rekonstrukci. Pokud vše půjde podle plánu, mělo by se jednat o poslední stavební sezónu této rozsáhlé rekonstrukce.
Chystá se vítaná legislativní novinka při přepisu auta, ušetří čas i peníze
18.02.2021
Chystá se návrh na prodloužení lhůty platnosti evidenční kontroly na 2 roky.
Start v mrazech za pomoci kabelů
17.02.2021
Mohli bychom je přirovnat k životadárným tepnám, které nás, respektive náš zamrzlý automobil s „vyhaslým“ akumulátorem, opět vrátí do života. Vskutku nepřeháníme.
Jak jezdit po kruhovém objezdu
16.02.2021
Ačkoli mají z principu kruhové objezdy zvýšit bezpečnost a plynulost provozu, někteří řidiči na nich stále zcela záhadně zmatkují, špatně používají blinkry, nebo je z lenosti nepoužívají vůbec. Takže tedy znovu: jak se na kruháči chovat?
Jak na zamrzlá okna u auta? Pokud dodržíte určitá pravidla, usnadníte si práci
15.02.2021
Velmi mrazivé počasí, které v těchto vládne svírá Českou republiku, je noční můrou většiny řidičů. Zejména těch, kteří nevlastní garáž. Ranní rozcvička se škrabkou v omrzlých rukách nepotěší nikoho, existuje ale několik tipů, jak se tomu nejhoršímu vyhnout.
Jízda se sněhem na autě pohledem legislativy
12.02.2021
Česko tento týden zasypal sníh a na řadě míst se tím zkomplikovala doprava. Docházelo k nehodám, vlaky a MHD nabíraly zpoždění.
Přimrzlé stěrače a ostřikovače mohou napáchat škody
11.02.2021
Příchod prvních nočních mrazů s sebou přináší nejen riziko námrazy na ranních cestách, ale i nepříjemně přimrzlé stěrače na oknech a často i nefunkční ostřikovače
10+1 pravidel, jak jezdit, když nasněží tak jako nyní
10.02.2021
Když jsem jel včera ráno do Prahy, uvědomil jsem si, kolik lidí zapomnělo řídit na sněhu. Několik aut v příkopě, horké chvíle na křižovatkách i v koloně, zbytečně vyhrocené situace. Je čas na malé opakování.
Šest věcí, které v mrazech nenechávejte v autě
09.02.2021
Plná láhev s nealkoholickým nápojem napadne asi každého, ale co ještě byste měli vzít do tepla bytu, stojí-li vaše auto přes noc venku v tuhých mrazech? Netýká se to jen tekutin.
V návodech vozů koncernu VW už nenajdete specifikace olejů: Proč ty tajnosti?
08.02.2021
Návody k obsluze vozů koncernu VW přestaly uvádět přesné specifikace olejů ke konkrétním motorům. Zjišťovali jsme, co se tím sleduje a kdo zákazníkům poradí. Konkrétní informace přinášíme i my.
Jaký tlak v pneumatikách pomůže řidičům vyhnout se v zimě nehodě
05.02.2021
Zima je nebezpečná nejen tím, že vozovka může namrznout a klouzat, nebezpečí vás vystavuje i tlak v pneumatikách, který se v zimě mění.
Jak se kontroluje platnost elektronických dálničních známek?
04.02.2021
V posledních dnech se mezi českou motoristickou veřejností rozšířila fáma, že policisté a pracovníci Celní správy zatím nekontrolují platnost elektronických dálničních známek a že se tak dá zatím po tuzemských dálnicích jezdit neoficiálně zadarmo. To ale není pravda.
Natankovali jste naftu do benzínového auta? Jak auto zachránit?
03.02.2021
Poměrně snadná chyba, jež se může stát ve chvilce nepozornosti. Je ale zároveň velice nepříjemná. O natankování benzínu do naftového auta jste již určitě slyšeli. Stává se to totiž velice často, i přesto, že to někteří považují za nemožné.
Používání automyčky v zimě má svá pravidla
02.02.2021
Určitě jste slyšeli obě krajní rady – samozřejmě, že je třeba v zimě jezdit, a to častěji, vzhledem k soli na silnicích, do myčky.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.