Aktuality

Jak cestovat, když je vašim dětem v autě špatně?
27.10.2023
Při dlouhých cestách autem s dětmi, zejména těmi malými, se často musíme vypořádat s řadou potíží. Jednou z nich je i nevolnost v autě, která podle studií postihuje téměř každé třetí dítě.
Pořiďte si elektronickou dálniční známku, než dojde ke zdražení
26.10.2023
Pokud cestujete po celé České republice, potom se neobejdete bez dálniční známky, protože dálnice výrazně urychlují přesun například z Brna do Prahy, z Olomouce do Hradce Králové a podobně.
Zákaz předjíždění kamionů na D1 se blíží. Konečně!
25.10.2023
Ředitelství silnic a dálnic během listopadu a prosince chystá nejvytíženější českou dálnici v úseku mezi Prahou a Brnem téměř kompletně osadit značkami zakazujícími předjíždění kamionů.
Začíná sezona zvířecích nehod. Pojišťovna rozlišuje nehodu s koněm a jelenem
24.10.2023
Zvěři na silnici se za žádných okolností nevyhýbejte. Bezpečnější je brzdit a případně ji srazit. Při snaze se zvěři vyhnout dojde snadno k vážnější a nebezpečnější nehodě. Pojišťovny také vnímají rozdíl mezi domácím zvířetem a divokou zvěří.
Řidič vs. spolujezdec: Proč a jak se mění naše vnímání dopravní situace?
23.10.2023
Analýza četných nehod ukazuje, že řidiči ne vždy správně vnímají rizika, kterým se vystavují. Je zřejmé, že určité povahové rysy nebo situace je mohou vést k podceňování nebezpečí a k tomu, aby se dopouštěli chyb.
Proč je lepší mít silné auto? Toto jsou pádné důvody
20.10.2023
V jednom hollywoodském snímku kdysi zaznělo: „ Velká síla, vyžaduje zodpovědnost“, a my bychom se pod tuto větu ihned podepsali. Pravdou je, že silné auto opravdu nemůže mít každý.
Přehled povinných nálepek na cesty po Evropě: Kdo je nebude na autě mít, riskuje mastnou pokutu
19.10.2023
Se zpřísňováním ekologických norem se pomalu utahuje smyčka nad vozidly se spalovacími motory a čím dál víc měst jim znesnadňuje vjezdy. Nemáte tu správnou samolepku? Platíte.
Nehody mimo komunikace: Raději se dohodněte
18.10.2023
Může se to stát kdykoli. Při zajíždění na parkovací místo mimo komunikace se srazíte s jiným autem. Víte, jak karambol řešit, pokud se s druhým řidičem neshodnete na vině? Dopravní policie jej šetřit nemůže, běžná hlídka nebo pojišťovny však ano.
Počet nehod stagnuje, ale škody rostou. Povinné ručení proto nejspíš zdraží
17.10.2023
Počet nehod na českých silnicích se meziročně od začátku roku snížil o dva tisíce případů, ale zvyšuje se celková škoda. Ta od začátku roku meziročně vzrostla o deset procent na 5,4 miliardy korun a byla nejvyšší za poslední čtyři roky.
Řidiče čeká novinka. Na změnu v počtu trestných bodů je upozorní oznámení
16.10.2023
Ministerstvo dopravy nejpozději na přelomu letošního a příštího roku spustí v Portálu dopravy několik novinek. Díky nim nebudou muset řidiči spěchat hned na úřad. Ačkoliv tím Česko pokračuje v digitalizaci, podle poslední zprávy Evropské komise v porovnání s ostatními státy Evropské unie v některých oblastech zaostává.
Na co jezdí autoškoly? Dominují vozy spalující benzin a naftu, na LPG je osmina aut. Co elektromobily?
13.10.2023
Výcvikové vozy autoškol potkáváme denně, přičemž od příštího roku se jejich četnost nejspíš rozšíří, protože za volant vozidel s druhou sadou pedálů budou moci usednout už 15letí.
Odtažená auta si v aukci může koupit každý. Ale vyplatí se to?
12.10.2023
Odtažená auta a vraky mnohdy dlouhá léta stojí na odtahových plochách. Města se jich však průběžně zbavují. Ve veřejných aukcích si je může koupit každý. Je to snadná cesta k levnému vozu, nebo se kvůli problémům nevyplatí?
Kuna je tvrdý protivník: Jak vyzrát na ni a jiné hlodavce v motorovém prostoru?
11.10.2023
S příchodem zimy a chladného počasí se pro kunu stává teplý motor auta neodolatelným místem k zahřátí a zpravidla přibíhají k autu těsně po vašem příjezdu. Tito hlodavci dokáží způsobit poměrně závažné a nákladné škody. Naštěstí se lze bránit a své auto proti tomuto nechtěnému hostu zabezpečit.
Od 1. ledna čekají řidiče zásadní změny na STK. Stačí jedno chybějící razítko a pokuta 15 000 Kč je nevyhnutelná
10.10.2023
Kdo jezdí s automobilem s neplatnou technickou, vystavuje se riziku pokuty. V horším případě může od policejní kontroly odejít pěšky, bez auta.
Kdo neplatí výživné na dítě, může v některých případech přijít o řidičák. Existují ale výjimky, kterých se to netýká
09.10.2023
Jestliže se člověk rozhodne po čase přestat platit výživné na dítě po rozvodu, může to způsobit nemalé potíže nejen straně, která má dítě v péči, ale také neplatiči. Podle legislativy existuje hned několik možností, jak dlužníka přimět zaplatit. Mezi ně patří i pozastavení řidičského oprávnění.
Mladí řidiči kupují bavoráky, starší dacie a úsporné vozy. Výběr ojetin potvrzuje zažité stereotypy
06.10.2023
Prodejní statistiky z autobazaru potvrzují, že mladí řidiči shánějí spíše sportovní a nějakým způsobem zajímavá auta, zatímco lidé v produktivním věku jdou po praktičnosti a ti nejstarší hlavně po pohodlí a ceně.
Rána za desítky milionů. Nehody, na které je povinné ručení malé
05.10.2023
Povinné ručení sice kryje škody, které svým vozem způsobíme, ale má své limity. Pokud nejsou dostatečně vysoké, musí veškeré škody, které je přesahují, platit pojistník z vlastní kapsy. A může jít i o miliony.
Když dálková světla víc škodí, než pomáhají
04.10.2023
Dálková světla jsou během nočního cestování skvělým pomocníkem a zvyšují komfort při řízení i vaši bezpečnost. Anebo přesně naopak.
Čerpací stanice budou muset splnit nový požadavek kvůli elektromobilům. Ostatní řidiči se musí obrnit trpělivostí
03.10.2023
Ke slibům politiků o světlých zítřcích jsme již celkem otupělí, ostatně slýcháme je večer co večer z obrazovek. Pokud se ale dotýkají elektromobilů, měli bychom možná zpozornět.
Srážce se zvěří se dá snadno předejít. Pokud ale ke střetu dojde, je vhodné mít důkazy
02.10.2023
éto už je definitivně pryč a na podzim by si řidiči měli na cestách dávat větší pozor na divokou zvěř. Úseky, které jsou nebezpečné a zvířata se tam často vyskytují, jsou na silnicích označeny příslušnou značkou – jedná se o červený trojúhelník se symbolem zvířete.
Řidiči pozor: Řidičák je pouze na 30 dnů. Nový dokument vyšel v platnost
29.09.2023
Řidičský průkaz je možné získat ihned v online aplikaci, má ale omezenou platnost. Naši absolventi mají ale smůlu, počkají si 20 dnů.
Jízda s propadlým řidičákem: Co hrozí a jak situaci řešit online
28.09.2023
Každý rok si musí řidičský průkaz vyměnit statisíce Čechů. Jeho výměna je hračka, přesto denně do aut sedají lidé, kteří mají řidičák leda na ozdobu. Co riskují s propadlým řidičským průkazem a jak a kde si mohou žádat o nový?
Policie varuje před mýty a triky, které nefungují. Kdo je vyzkouší, tvrdě narazí. Masivní kontroly teď probíhají
27.09.2023
Jak přelstít detektor na alkohol? Řidič zkouší praktikují řadu triků, jak policejní kontroly ošálit a nadýchat nulu.
Od 17. září platí novinka při udělování trestných bodů. Týká se každého řidiče, tedy i vás
26.09.2023
Každý řidič bez výjimky musí vědět o změně v udělování trestných bodů. Vyčistit konto se dá rychleji než dosud.
Proč chybí nové náhradní díly?
25.09.2023
Martin Hroš je jednatelem firmy YQ Service, dodávající prodejcům náhradních dílů systém pro vyhledávání podle čísla VIN automobilu. Díky tomu je v denním kontaktu s 220 největšími evropskými obchodníky a dobře zná jejich aktuální starosti.
Většina řidičů neví, jak správně řídit na kruhovém objezdu
22.09.2023
Silnice na celém světě jsou plné rozmanitých kruhových objezdů. Jednu věc však mají společnou: v řidičích vyvolávají často rozpaky. Podle průzkumu, který uskutečnila společnost Axa ve Španělsku, dva ze tří řidičů nevědí, jak správně řídit na kruhovém objezdu.
Zaplatíš, nebo jdeš pěšky. Hrozba odebrání SPZ funguje, celníci vybrali milion
21.09.2023
Řidičům, kteří dluží za nezaplacené pokuty, hrozí, že jim policisté nebo celníci při silniční kontrole takzvaně zmrazí auto. A to buď odebráním registrační značky, nebo nasazením botičky. Od začátku roku do konce srpna odhalili víc než šest a půl tisíce dlužníků a vybrali přes 23 milionů korun.
Agresorů za volantem přibývá. Myškaře i vybržďovače má uklidnit nová kampaň
20.09.2023
Na silnicích přibývá agresivních řidičů. Ohrožují nejen sebe, ale i ostatní řidiče, kteří se navíc nechají snadno vyprovokovat. Většina nehod má poté tragické následky.
Zajímá vás, proč vzniká dopravní zácpa bez zjevné příčiny? Mohou za to sami řidiči
19.09.2023
Lámali jste si hlavu nad tím, proč v nějakém místě vznikla dopravní zácpa, i když se na silnici nic neděje a provoz může normálně plynout? Mohou za to sami řidiči a jejich neschopnost jet plynule.
Chcete prodat své auto? A víte, jak ho máte správně vyfotit?
18.09.2023
Prodat auto v dnešní době je vážně umění. Aby zaujalo nejen kupujícího, ale například i výkupčího v bazaru, je potřeba ho dobře nafotit. Přinášíme několik rad, které by vám mohly pomoci.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.