Aktuality

Výhody alu kol oproti plechovým diskům
05.04.2020
Že hliníková kola jsou ušlechtilejší než zrezivělé plechy, tak to je zřejmé již na první pohled.
Jak si jednoduše vydezinfikovat auto: Co vydezifikovat? Všechno!
04.04.2020
Interiér auta může být rázem semeništěm zlomyslných bakterií a virů. K jejich záhubě přitom stačí jen pár minut. Na co při čistění nezapomenout?
Tipy zkušených řidičů k bezpečné, úsporné i komfortní jízdě
02.04.2020
Řidič začátečník je rád, když své první jízdy absolvuje bez zbytečných nervů a dojede bezpečně do cíle. To zkušený řidič přesně ví, co a kdy udělat, aby jeho jízda byla jak bezpečná, tak byla i komfortní, nebo aby byla spojena s optimální spotřebou paliva. Chcete znát triky, které doporučují zkušení šoféři? Toto jsou ony.
Zloději aut přestávají být díky rouškám a rukavicím nápadní
01.04.2020
Krádeže aut nejsou nic neobvyklého. Docházelo k nim, dochází k nim a docházet k nim také bude. Faktem je, že v současných dnech to mají zloději podstatně jednodušší, než kdy dříve. I když ne úplně, jelikož současná doba jim přináší i možná negativa.
Změna pravidel u povinných roušek: Za co hrozí pokuta, kde si ji lze sundat?
31.03.2020
Vláda v pondělí prodloužila omezení spjatá s celostátní plošnou karanténou do soboty 11. dubna. A to včetně nošení roušek. Ale vprávě v této oblasti pravidla trochu zmírnila. Koho se nyní povinné zakrývání ústa a nosu na veřejnosti týká, a koho ne? Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/rousky-pravidla-siti.html
Končí vašemu autu technická během nouzového stavu? Musíte jednat, pokuta stále hrozí.
30.03.2020
Za končící platnost řidičáků v době vyhlášení nouzového stavu vás nikdo nebude pokutovat. Ale nepleťte si to s končící platností technické prohlídky auta. Tato povinnost stále platí a hrozí vám pokuta.
Rozteč alu kol
29.03.2020
Nasadit alu kolo na auto je poněkud složitější, než nasadit ředkvičky do záhonů nebo čepici na hlavu.
Uklízíte v karanténě? Dejte si do pořádku i lékárničku. Poradíme, jak na to
26.03.2020
Každý z nás se čas od času řízne do prstu nebo se snaží zotavit z chřipky. Proto by také v žádné domácnosti neměla chybět lékárnička, se kterou zvládneme ošetřit zranění i potlačit horečku. V karanténě je navíc na její uspořádání ideální doba.
Čtyři základní doporučení, jak se chránit v autě před koronavirem
25.03.2020
Čtveřice základních tipů, jak se chránit v autě před koronavirem vám usnadní život v následujících týdnech a měsících.
Řidiči a karanténa: Jak v těchto dnech řešit propadlý řidičák nebo STK?
24.03.2020
Uvalená karanténa ovlivňuje i české řidiče. Jak v době omezeného pohybu osob řešit propadlý řidičský průkaz nebo STK, když úřady fungují v omezeném provozu?
Jaká mají spotřebitelé práva v době nouzového stavu
23.03.2020
Mimořádná situace a současný nouzový stav v České republice mají vliv i na oblasti týkající se vyřizování reklamací, uplatňování náhrad za zrušené letenky či třeba divadelní představení. Česká obchodní inspekce (ČOI) připravila několik rad a doporučení, jak v daných situacích postupovat a na co mají lidé nárok a právo.
Jak a kdy servisovat ojetinu? Raději dříve než později
22.03.2020
Servisní plány automobilek neplatí pro celou životnost vozu. To dá rozum. U starších a více ojetých aut je tak lepší k údržbě přistupovat individuálně a některé důležité úkony, které v plánech výrobce vůbec nenajdete, raději neodkládat. Takže jak na to?
Kvůli karanténě jezdí méně aut. V takovém provozu je však nutné dodržovat zásady
21.03.2020
Ve státech bojujících s koronavirovou nákazou výrazně ubylo vozidel na silnicích, často až o desítky procent. Česká republika není výjimkou. Menší provoz má jistě svá pozitiva, ale přináší i nebezpečné situace.
V autě můžete roušku odložit, v některých případech má však smysl
19.03.2020
S nařízením vlády o povinném krytí obličeje vyvstává otázka, jak je tomu v autě. Nejedná se sice o veřejný prostor, v některých případech ale může i zde nošení roušky dávat smysl.
Desatero k povinnému nošení roušek: Kde si ji lze sundat, za co hrozí pokuta
18.03.2020
Česká vláda schválila zákaz vycházení bez roušky nebo jiné ochrany obličeje od dnešní půlnoci (od 19. března). V prodejnách potravin budou zároveň mezi 10:00 a 12:00 smět nakupovat pouze senioři nad 65 let věku. Opatření vstoupí v platnost ve čtvrtek. Připravte se na ně.
Půl milionu řidičů má body, 40 tisíc kvůli nim loni dostalo zákaz řídit.
17.03.2020
Téměř čtyřicet tisíc řidičů loni přišlo o řidičské oprávnění kvůli dosažení maximálního počtu trestných bodů. Alespoň jeden trestný bod mělo skoro půl milionu motoristů, což je asi sedm procent z celkového počtu. Nejčastějším přestupkem je překročení rychlosti.
5 mýtů, které se tradují o autech, ale rozhodně neplatí
16.03.2020
Mezi lidmi se toho povídá hodně. Část z oblíbených pověr o autech nikdy neplatila, část leda tak v dávných dobách minulého století, ale dnes už rozhodně pravdivé nejsou. Přesto tyhle řeči mnohdy ovlivňují rozhodování lidí o koupi nového auta. Pojďme se na pět takových povídaček podívat.
Černé tečky nejsou vada na kráse, nýbrž důležitým pomocníkem
15.03.2020
Téměř 40.000 řidičů loni přišlo o řidičské oprávnění kvůli dosažení maximálního počtu trestných bodů.
Emise z pneumatik jsou 1300x horší než z výfuku. Škodí i otěr brzd
12.03.2020
V souvislosti s emisemi se veškerá pozornost soustřeďuje na to, co proudí z výfuků automobilů. Nezávislá studie ale ukázala, že existuje mnohonásobně horší zdroj znečištění, který nikdo nereguluje. Jsou to emise vzniklé opotřebováváním pneumatik.
Celoroční pneumatiky, které mají zimní způsobilost a nejvyšší třídu hospodárnosti? Konečně takové existují
11.03.2020
Společnosti Goodyear se jako prvnímu světovému výrobci podařilo vyvinout celoroční pneumatiky, které spojují zimní způsobilost doloženou označením symbolem sněhové vločky v horském masivu (3PMSF) a nízký valivý odpor nejvyšší třídy A štítků Evropské unie.
Řidičské skupiny a oprávnění: Jaký průkaz na motorku? A jak je to se čtyřkolkami?
10.03.2020
Na menší motocykly nebo skútry vám stačí řidičský průkaz skupiny B na osobní auto. U velkých dodávek s více než osmi místy je však už potřeba řidičák skupiny D na autobus.
Velký test letních pneumatik 2020. Neprošly jen dvoje
09.03.2020
Evropské autokluby testovaly 28 modelů letních pneumatik ve dvou rozměrech. Tentokrát byl testován rozměr 225/40 R18 a 235/55 R17. S výjimkou dvou pneumatik mohou autokluby doporučit všechny modely.
Přestupky pácháme kvůli jiným řidičům. Ti zůstanou nepotrestáni
08.03.2020
Pokud nás zastaví policie z důvodu podezření na přestupek, máme možnost využít řešení ve formě blokové pokuty, nebo formou správního řízení. V obou případech máme určité nároky na obhajobu, která může obměkčit policistu, nebo úředníka. Jsou totiž přestupky, které bychom nespáchali, nebýt jiných řidičů. Ti přitom zůstávají nepotrestáni. O jaké přestupky se jedná?
Ojetiny, které vás nezruinují: Pět náhrad za složité diesely
08.03.2020
Moderní turbodiesely jsou velmi složité, servisně náročné a opravy mohou být drahé. Jako ojetina přestávají dávat smysl. Jsou ale na trhu ojetých aut nějaké úsporné alternativy s nízkou spotřebou a rozumnými provozními náklady? Pár jich je! Pojďme se na ně podívat.
Třetina ojetin je stočených! Rizika při koupi ale lze snížit
05.03.2020
Stáčení tachometrů je problém, se kterým se bojuje už pěknou řádku let. Češi jsou v podvodech s počtem najetých kilometrů dlouhodobě na špici, a ačkoliv se stav pomalu zlepšuje, stále není vyhráno.
I motor s turbem lze vypnout hned po zastavení. Má to svá pravidla
04.03.2020
Motory s turbem dnes nejsou nijak výjimečné. Řada lidí s nimi však neumí správně zacházet. Lépe řečeno, řada řidičů dané motory ničí. A to často zcela nevědomky. Dělají jednu velkou chybu, která souvisí s vypnutím zapalování hned po dojezdu. Právě to může být u turbomotorů problém. I když jsou situace, kdy to nevadí.
I s krásnou ojetinou je třeba do servisu. I drobnosti mohou stát tisíce
03.03.2020
Koupě ojetého vozu je vždy trochu loterie. I pokud koupíte objektivně dobře, nedá se doporučit, jak inzeráty i prodejci s oblibou zmiňují, jen sednout a jezdit. Po koupi by vždy měla následovat preventivní prohlídka.
Proč jsou dnes ojetá auta dražší než v minulosti?
02.03.2020
Pokud jste jedni ze šťastlivců, kteří si už léta pořizují vždy nová auta, nebo dokonce jezdíte služebním, možná jste si ničeho nemuseli všimnout.
Nastartovat s vybitou baterií se dá i bez kabelů. Stačí kus lana a hever
01.03.2020
V chladném počasí není nic výjimečného, že přijdete ke svému autu, sednete, otočíte klíčkem a nic se neděje. Důvodem je ve většině případů vybitá baterie. Co dělat v takové situaci? Společně se podíváme na jednu metodu, jak se dá s vybitou baterií nastartovat. Nemusí být vždy stoprocentní, ale v řadě případů funguje.
Tankujeme AdBlue: Vadí nedolít, přelít, ukápnout i poplést otvory
28.02.2020
Prakticky všechny moderní dieselové automobily používají k odstranění oxidů dusíku z výfukových plynů AdBlue. Z původní myšlenky, že jej budou doplňovat servisy, sešlo. Je to na řidiči a lze při tom nadělat hodně škody.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.