Aktuality

Ruční mytí vážně konkuruje zajetým automyčkám. Proč?
21.01.2021
Pamatujete si, když nic kromě klasických automyček nebylo, a pokud ano, šlo o pár nevzhledných zastřešených boxů s mizerným tlakovým oplachem?
Vybrali jsme nejčastější zimní potíže s autem
20.01.2021
Teploty pod nulou, sníh, vlhkost a sůl na silnicích – zima je těžké období nejen pro řidiče, ale i pro jejich auta. I když ta letošní začala mírně, dá se očekávat, že nejspíše přijde její doba, a tudíž i nastanou venkovní podmínky ovlivňující zavěšení nebo karosérii aut.
Bezpečná jízda po zimních silnicích? Především s klidem
19.01.2021
Jízda po zasněžených či namrzlých silnicích vyžaduje zcela odlišný styl jízdy, kterému se však část řidičů dlouhodobě neumí přizpůsobit.
Přes milion řidičů otálí s dálniční známkou
18.01.2021
Konec platnosti ročních dálničních známek vyprší již za dva týdny, většina řidičů si přesto ještě novou, od letošního roku poprvé elektronickou známku nepořídila.
Co nevíte o pojištění: Nenechte se v povinném ručení nachytat!
16.01.2021
Začala s lednem 2021 v povinném ručení nová éra, jak se snaží řidičům namluvit prodejci pojištění? Odpovídáme na největší záludnosti.
Dlouhodobé zabránění mlžení autoskel v zimě a chladném počasí. Boj je velice snadný
15.01.2021
Zamlžování čelního skla v autě znamená více než jen pouhé nepohodlí. Mnohem důležitější je, že neustále zamlžená skla odvádějí pozornost řidiče a postupně snižují viditelnost. To je při řízení vozidla nepřijatelný hazard, proti zamlžování by se tedy mělo bojovat.
Zkontrolujte stav vaší autobaterie: Pokud není v kondici, může vysadit službu kdykoli
14.01.2021
Běžně říkáme – přišla zima, to zase bude akumulátor trpět. Po pravdě, léto je snad stejně „nepříznivým obdobím“, protože za vysokých teplot dochází k vysoušení baterie, byť se jedná o moderní uzavřené typy (VRLA), protože akumulátor spotřebovává elektrolyt.
Kupní smlouva na auto je základ. Ďábel ale tkví v detailech
13.01.2021
Přijdu pěšky, odjedu vozem. Pro mnoho lidí je nákup automobilu tak prostý, že by se dal shrnout těmito čtyřmi slovy. Nemusí to být ovšem pravidlem.
Na co se připravit, když vracíte auto z operáku?
12.01.2021
Máte auto na operativní leasing a blíží se doba jeho ukončení? Pokud je to vaše první zkušenost, možná by vás zajímalo, na co se máte připravit. Čtěte dál, vše se dozvíte! Zajímavé to pro vás bude i v případě, že se rozmýšlíte mezi klasickým a operativním leasingem.
AdBlue v teorii a praxi. Co způsobuje a jak je správně používat
11.01.2021
AdBlue je kapalná forma roztoku močoviny v demineralizované vodě v koncentraci 32,5 procenta. AdBlue se účastní procesu čištění výfukových plynů od škodlivých oxidů dusíku prostřednictvím systému selektivní katalytické redukce (SCR). Jeho vlastnosti a použití mají ovšem řadu skrytých nuancí, o kterých je dobré vědět.
Proč v zimě špatně fungují parkovací senzory
08.01.2021
Parkovací asistent je prvek, který se u různých značek vozů příliš neliší svým řešením. V přední a zadní části vozidla jsou umístěny speciální snímače, které mohou vydávat ultrazvuk.
Naučte se využívat všechny funkce, které nabízí vaše auto
07.01.2021
S novými auty je to mnohdy jako s chytrými telefony. Umí strašně moc věcí, ale reálně z nich používáme možná polovinu. Pojďte se konečně naučit využít vše, co dokáže váš vůz.
Přestupky, které na silnici pácháme nejčastěji
06.01.2021
Ještě do dnes jste se mohli považovat za slušné řidiče, kteří nikdy nechybují a hlavně nikdy neudělali žádný přestupek.
Unikátní laser pomůže při řešení dopravních nehod
05.01.2021
Objasňování dopravních nehod bude díky nově vyvinuté technologii z Česka snazší. Umožní to unikátní přístroj, který umí přečíst na silnici také neviditelnou část brzdné dráhy vozidla. Zařízení ocení policisté, zástupci pojišťoven i motoristé.
Dlouhodobé zabránění mlžení autoskel v zimě a chladném počasí. Boj je velice snadný
04.01.2021
Zamlžování čelního skla v autě znamená více než jen pouhé nepohodlí. Mnohem důležitější je, že neustále zamlžená skla odvádějí pozornost řidiče a postupně snižují viditelnost. To je při řízení vozidla nepřijatelný hazard, proti zamlžování by se tedy mělo bojovat.
Pravidla výběru ojetého vozu s omezeným rozpočtem
01.01.2021
Chvíle, kdy si vybíráte ojetý automobil, je důležitým momentem. Měli byste v klidu zhodnotit priority a zvážit všechna pro a proti. Čím se řídit, abyste se vyhnuli základním chybám a vybrali si ten správný vůz? Naučte se šetřit na správných místech, nic neuspěchejte a vybírejte s rozvahou.
Zipování je povinné i bez dopravní značky
30.12.2020
Pokud se i vám stalo, že jste měli právo na zařazení do jízdního pruhu upravené dopravní značkou jako střídavé řazení (zipování) a i tak vás někdo nepustil, nebyli jste v tom jediní.
Proč může v zimě najednou přestat fungovat topení auta
29.12.2020
Jakmile teploměr klesne pod nulu, je zima nejen vám, ale i vašemu vozidlu. Někdy se ale stane, že A někdy se může stát, že zatímco motor vozidla si chvíli po nastartování lebedí v optimální teplotě, vy v kabině klepete zuby a nadáváte na studené topení, které ještě včera hřálo jako o život.
Jak vybrat správnou autobaterii? Pozor dávejte na rozměry, kapacitu nebo uchycení
28.12.2020
Autobaterie je nedílnou součástí auta. Jenže víte, jak ji správně vybrat? Může to být oříšek, kvůli široké nabídce se ne každá hodí na každé auto.
Mýty o snížení spotřeby, kterým není radno věřit
27.12.2020
Spotřeba je pro většinu uživatelů automobilu zásadní veličina a podřizují ji svůj jízdní styl, výběr vozidla a také doplňků. Okolo snížení spotřeby koluje spoustu mýtů a velké množství řidičů tak vlastně vůbec palivo nešetří. Zde je několik zažitých mýtů, které je radno přestat uplatňovat.
Časté chyby při startování vozu na kabely, kterými spolehlivě spálíte auto
26.12.2020
Smutnou realitou je, že významná část motoristů v naší době zcela zapomíná na nutnost sledovat stav baterie svého ocelového oře. Výsledkem je, že se řidiči občas potýkají s problémem neschopnosti nastartovat auto bez pomoci kolegy na čtyřech kolech.
Vážné problémy, které může autu i řidiči způsobit spadané listí
22.12.2020
Spadané listí může majitelům automobilů způsobit značné škody. A nejde o drobné potíže, ale o vážné problémy, které lze vyřešit pouze v autoservisu. Pod sklem se často hromadí spadané listí a ucpává odtoky vozu. A v některých případech se může stát, že bude potřeba nákladná oprava automobilu.
Jak zpomalit opotřebení zimních pneumatik? Experti poradí, co rozhodně nedělat
21.12.2020
Je třeba věnovat pozornost opotřebení vašich pneumatik, protože nerovnoměrně opotřebené pneumatiky jsou méně bezpečné a mohou vést ke zbytečným nákladům navíc.
Přehled změn v placení mýtného od 1. ledna 2021
18.12.2020
Od 1. ledna 2021 vstoupí na základě novelizace nařízení vlády č. 240/2014 Sb. a vyhlášky č. 470/2012 Sb. v účinnost několik důležitých změn v systému elektronického mýtného pro vozidla nad 3,5 tuny. Mimo jiné se změní sazby mýtného, výše slev i několik dalších parametrů. Síť zpoplatněných komunikací se rozšíří o dva nově otevřené dálniční úseky.
Zdražování benzínu nekončí: Za pohonné látky si zaplatíme více
17.12.2020
Pandemie koronaviru a následné omezení mobility způsobily výrazný pokles poptávky po ropě. Tím nastal prudký propad cen ropy na světovém trhu.
Výběr sněhových řetězů a jejich použití
16.12.2020
Zatímco v nížinách není po sněhu vidno ani slechu, na horách je situace poněkud jiná, stačí se vydat třeba jen na Sněžku. Vhodné sněhové řetězy vás mohou zachránit od nejednoho zoufalého pokusu se vydrápat na kopec, navíc hodit se budou i když vyrazíte v zimě do zahraničí, například v některých regionech Itálie jsou přímo nutností a povinností.
Nejčastější příčiny nehod v zimě jsou jasné. Nebo snad ne?
15.12.2020
Zimní počasí umí překvapit i zkušeného řidiče, ti nevyježdění pak mohou mít skutečný problém. Hrozba nehody je při jízdě na sněhu a ledu 15krát větší než v létě, podle policie se stává i více havárií s tragickými následky. Přitom stačí používat zimní pneumatiky a rozum.
Jízda s podchlazeným motorem má svá pravidla
14.12.2020
Jízda s podchlazeným motorem má i dnes svá pravidla. Ty se sice s vývojem motorů částečně mění a automobilky je už v návodech k obsluze příliš neřeší, uživatel auta má však stále výrazný vliv na to, jak dlouho si auto udrží v dobré kondici. Právě první kilometry jízdy s podchlazeným autem přitom určují jeho pozdější osud.
Chyby při alkoholové zkoušce, které mohou řidiče stát řidičský průkaz
12.12.2020
Smutná praxe naznačuje, že mnoho tuzemských motoristů občas dělá různé chyby při dechové zkoušce na alkohol. Výsledkem je, že určité množství nepříjemných situací dopadne že dokonce, že dokonce i naprostí abstinenti přicházejí o řidičské oprávnění.
Sníh na autě a nečitelná značka mohou znamenat i vysokou pokutu
11.12.2020
Očistit pečlivě auto od sněhu a ledu a také utřít nečitelnou značku je znakem dobrého motoristy a ty, kteří to nedělají, mohou čekat nepříjemnosti ve formě pokuty či zákazu řízení.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.