Aktuality

Třikrát a dost. Vybití elektromobilu řeší asistence, ale má to omezení
21.05.2021
Aby vám po cestě nedošel benzin, můžete si vzít s sebou kanystr, nebo si někoho stopnete, aby vás dovezl k nejbližší pumpě. Když uváznete s elektromobilem kvůli vybité baterii, máte v podstatě jedinou možnost – zavolat asistenční službu. Jak často je možné takovou věc využít?
Jaký olej do auta? Poradíme, jak správně vybrat a vyměnit motorový olej
20.05.2021
Mazání motoru je důležité, o tom není pochyb. Jenže není olej jako olej. Poradíme, co znamenají jednotlivá označení a podle čeho se při výběru oleje řídit.
Pravidelnou technickou prohlídku neodkládejte, STK jsou bez omezení
19.05.2021
Řidiči, kteří využili prodloužené platnosti pravidelných technických kontrol kvůli pandemii, by měli zbystřit. Největší koronavirová vlna pominula, ministerstvo dopravy proto doporučuje STK neodkládat. STK fungují v běžném režimu, není důvod čekat.
Šest pravidel pro správné najíždění a sjíždění z dálnice
18.05.2021
Cestování po dálnici je ten nejbezpečnější způsob automobilové dopravy. Jen pět procent všech smrtelných automobilových nehod se stane právě tam. Správné najetí nebo sjetí z dálnice je však pro mnohé řidiče noční můrou, jiní zase nevědí, jak si správně počínat.
Pozor na prošlé opravné sady pneumatik
17.05.2021
Pneumatiky, jako jediný bod kontaktu automobilu s vozovkou, jsou občas náchylné k defektům. Některé automobily jsou vybaveny rezervní pneumatikou, ale stále více a více automobilů je dodáváno pouze s tzv. opravnými těsnicími sadami. Ve skutečnosti je to téměř až čtvrtina vyrobených automobilů.
Jarní servisní akce automobilek: Jaro a dílna patří k sobě!
14.05.2021
Pro řadu motoristů se jarní příprava auta smrskne na zevní očistu karoserie a přezutí zimní sady disků na letní. Jenže to je podle techniků málo.
Kde, jak a za kolik? Poradíme, u koho nejlépe nabíjet auta na baterky
13.05.2021
Pokud chcete s elektromobilem jezdit na delší vzdálenosti, nebo jej nemáte doma jak nabíjet, neobejdete se bez čipu či aplikace k některé ze sítí veřejných nabíječek. Pomůžeme vybrat tu vhodnou.
CNG pohon a jeho hlavní přednosti
12.05.2021
V okamžiku, kdy si vybíráte nový vůz, je dobré si všímat toho, jaký využívá pohon, respektive na jaký druh paliva jezdí. Klasické benzínové a naftové motory jsou dnes na velkém ústupu, neboť začínají být nevyhovující především z hlediska ekologie. Jednu z možných alternativ představují auta na CNG.
Podvody při prodeji ojetých automobilů nemají hranic
11.05.2021
Jednou z možností jak v současnosti získat automobil za výhodnou cenu, je koupě ojetého vozidla. Kupující by měl být ale opatrný.
Trh s ojetinami stagnuje, otevření autobazarů ale slibuje zlepšení
10.05.2021
Letošní rok začal ve znamení vládních omezení v souvislosti s pokračující pandemií koronaviru Covid-19. To výrazným způsobem ovlivnilo i trh s ojetými vozy, protože provozovny autobazarů musely zůstat zavřené, stejně jako ostatní maloobchodní prodejny. Blížící se otevření autobazarů by mělo opět přinést oživení trhu.
Zapomněli jste zaplatit povinné ručení? Co vám hrozí?
07.05.2021
Co se stane, pokud zapomenete zaplatit povinné ručení úmyslně, nebo opomenutím? Hrozí vám postih, i pakliže se nestanete účastníkem nehody?
Technik z STK vysvětluje, proč auta neprojdou kontrolou
06.05.2021
Žádné statistiky, žádné rozbory. Zeptali jsme se přímo technika na stanici technické kontroly, co jsou nejčastější důvody, že auta neprojdou. S některými závadami vám pomohou jen v servisu, zatímco jiné jsou o lenosti majitelů.
Ceny aut výrazně porostou, pronájmům tak přicházejí na chuť i domácnosti
05.05.2021
Cena aut roste a na obzoru je ještě výraznější zdražování. Důvodem je tlak na snižování emisí, nová bezpečnostní výbava i celkově nižší prodeje aut.
Zjistili jsme, kolik stojí provoz elektromobilu v českých podmínkách
04.05.2021
Mnoho států láká na podporu elektromobility a snaží se lidem koupi elektromobilu různě zvýhodnit a motivovat je k pořízení. V České republice máme zatím výhody pouze dvě – jízdu po dálnici zdarma a to samé platí pro parkování v Praze.
Jak nakupovat ojetý elektromobil? Máme několik rad
03.05.2021
Automobily s elektrickým pohonem se stále častěji začínají objevovat i v autobazarech. Zatímco stav převodovky nebo spalovacího motoru řešit u nich nemusíte, jiné potíže se najít můžou.
Jak spolehlivě předejít oslnění od protijedoucích aut v jakékoliv situaci
30.04.2021
Oslnění od předních světel během temných hodin dne je vážný problém a rozhodně nejde jen o pohodlí, ale o ohrožení bezpečnosti celé jízdy.
Střešní nosiče – proč si je raději půjčit?
29.04.2021
Vyrážíte na dovolenou a chtěli byste si vzít sebou hromadu věcí? Určitě narazíte na fakt, že kapacita vašeho automobilu není kdovíjak velká. Místo toho, abyste věci na seznam co sebou přidávali, tak musíte škrtat.
Pneumatiky dostanou nové povinné štítky. Co to znamená pro řidiče?
28.04.2021
Evropa bude prvním místem na světě, kde se u pneumatik začne používat označení přilnavosti na ledu. Kromě toho se na štítku pneumatik bude nacházet symbol přilnavosti na sněhu a QR kód, který odkazuje k rozsáhlé evropské databázi.
Otáčení na silnici má svá pravidla, o kterých mnozí řidiči vůbec netuší
27.04.2021
Správné otáčení na silnici zní jednoduše, přesto může mnoha řidičům stále zkomplikovat život, i když je neprovádí oni sami.
Neodkládejte STK, můžete mít problém při nehodě
26.04.2021
Před měsícem jsme se dozvěděli, že máme automaticky prodlouženou platnost technické kontroly o celých deset měsíců.
Nejen ve městě je potřeba uhnout z levého pruhu. Drtivá většina řidičů dělá zásadní chybu
23.04.2021
Řada tuzemských řidičů příliš neovládá provoz na víceproudých silnicích a uniká jim, že i ve městě je potřeba uhnout z levého jízdního pruhu.
Dopravní nehody komplexně – od ťukance po tragédii
22.04.2021
Každý den česká policie šetří průměrně 260 dopravních nehod, a to od drobných karambolů po závažné havárie. Tušíte, jakým způsobem se takové kauzy řeší, co je vaší povinností a čeho byste se měli naopak vyvarovat?
Jak snížit spotřebu? Prostě tolik nešlapejte na plyn!
21.04.2021
Ceny nafty a benzinu se za poslední měsíce vyšplhaly do závratných výšin. Cena na litr vysokootanového paliva vyskočila o pět a více korun, podobné je to i s cenou běžného benzinu a nafty. Je čas si připomenout základní pravidla ekonomické jízdy!
Jaké jsou nejčastěji měněné díly na automobilech?
19.04.2021
Automobil se skládá z celé řady nejrůznějších dílů, které se musí udržovat a postupem času i vyměnit. Díly se mění buď z důvodu opotřebení, nebo podle servisních intervalů, které předepisuje jejich výrobce.
Na dálnici se smí předjíždět zprava pouze za určitých podmínek, jinak hrozí tučná pokuta
19.04.2021
Možná jste o tomto uzákonění ani nevěděli, a proto je dobré si ho připomenout. Český silniční zákon totiž skutečně pamatuje i na situace, kdy se na víceproudé komunikaci mimo obec vytvoří kolona.
Skryté vady, jeden ze strašáků při koupi ojetých automobilů
16.04.2021
Česká republika dlouhodobě patří mezi země, kde se prodává velké množství starších a ojetých aut. Jejich lákadlem je samozřejmě především cena, která je často mnohonásobně nižší než u nového automobilu.
Způsoby bezklíčové krádeže vozu a jak se jim bránit
14.04.2021
Klasické kradení vozu už je dlouho minulost, dnešní zloději používají mnohem vyspělejší techniky, aby se dostali do vozu a rozběhli motor.
Tolerance rychloměrů a radarů. Kdy můžete dostat pokutu a body za překročení rychlosti?
13.04.2021
Vaše vozidlo může na území obce i mimo něj měřit buď státní nebo městská policie, k takovému úkonu používají kalibrované přístroje, které prošly přísnými testy. Nicméně i tak vám musí strážník s radarem odečíst jistý počet kilometrů v hodině jako tzv. „proměření“. Pokud jste již někdy dostali pokutu za rychlost, tak jste si toho mohli všimnout.
Pojištění můžete platit jen tehdy, když s autem jezdíte
12.04.2021
Moc lidí to neví, ale na povinném i havarijním pojištění můžete ušetřit spoustu peněz. Produkt jménem sezónní pojištění je ideálním řešením pro všechny majitele sportovních aut, kabrioletů, veteránů a motocyklů.
Radíme, jak správně zajet nový vůz: Nechte auto dozrát!
10.04.2021
Když si v obchodě koupíte ovoce, často je musíte nechat dozrát, než si na něm pochutnáte. S novým autem je to podobné. Během prvních kilometrů snadno vyvolá rozpaky. Dejte mu ale čas, ať se vše zaběhne, a pak se dostaví očekávaná radost.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.