Aktuality

Parkování podélné, kolmé, šikmé, ve druhé řadě, v jednosměrce. Jak je to vlastně správně?
18.04.2024
Víte jak správně zaparkovat? A ne, nemyslíme tím zastavit, vyndat klíč ze zapalování a prchnout z vozu bez ohledu na to, kde právě stojíte. Vysvětlíme.
Pomoc asistenčních služeb Češi hojně využívají. Nejčastější důvod výjezdu určitě tipnete, na kuriozity ale také občas dojde
17.04.2024
Asistenční služby k pojištění vozidel se evolučně vyvíjejí, takže závadu, kvůli níž jste měli dříve těžkou hlavu, za vás dnes může vyřešit specialista během hodiny. Jsou totiž chvíle, kdy vyměnit kolo, oživit baterii nebo doplnit palivo není pro daného motoristu možné, a tak se hodí mít v záloze pomoc od profíků. A že ji lidé hojně využívají, potvrzují i statistiky.
On-line hlášení nehod v Česku? Super nápad ušetří čas i peníze
16.04.2024
Policisté by do budoucna mohli dostávat hlášení o nehodách on-line. Aplikace České asociace pojišťoven nahradí v určitých případech papírový záznam o dopravní nehodě.
Úplatky i jiné fígle. Češi jsou mistry podvodů při technických kontrolách, ministerstvo hodlá zasáhnout
15.04.2024
Česko má podle statistik pátý nejstarší vozový park v rámci Evropské unie a stáří aut v průměru přesahuje 15 let. Přesto na technických a emisních kontrolách tuzemská vozidla a jejich řidiči spokojeně odjíždí s razítkem v technickém průkazu. Jak je to možné? Kromě úplatků fungují i různé triky.
Česko čeká masivní obměna řidičáků! Platnost bude končit stovkám tisíců dokladů, není mezi nimi i ten váš?
12.04.2024
Rok 2024 je ve znamení motoristických změn, které víří debaty ve společnosti, nicméně nezapomeňte na ty základní věci, mezi něž patří také kontrola platnosti vašeho řidičského oprávnění. Letos totiž končí platnost více než 360 tisíc řidičáků, přičemž nejvíce by měli zbystřit Středočeši. Jak ovšem požádat o výměnu dokladu?
Kdy dostanete pokutu za rychlost: Na některé značky můžete kašlat, na jiných vás však pokuta nemine
11.04.2024
Rychlost je opojná a ve své nepřiměřené podobě také nebezpečná, nicméně občas je policií / obecní policií či obcemi využívaná pro finanční příjem. Každopádně v silničním zákoně máme tři základní rychlostní značky, kdy má každá jiný vzhled i význam. Pokutu však jistojistě dostanete za porušení předpisu jen na jedné z nich.
Po nehodě bez dokladů nepanikařte. Při pochybnostech volejte policii
10.04.2024
Od začátku roku 2024 u sebe řidiči fakticky nemusejí mít žádné doklady. To však může přinést řadu problémů při dopravní nehodě, respektive při vyplňování protokolu o nehodě. V ideálním případě o nic nejde, pokud se ovšem nedohodnete, bude potřeba policie. A to i u nehod, které ji jinak nevyžadují.
Cyklisté často dělají chybu, kterou ohrožují hlavně sebe, ale i ostatní řidiče. Nejhorší je, že za jejich hloupost může nakonec pykat řidič
09.04.2024
Jednosměrná komunikace má celkem jasně definovaná pravidla, která říkají, že v takovém úseku se smí jezdit jen jedním směrem a pokud je vozovka dost široká, tak i parkovat po obou stranách. Traduje se rovněž, že do jednosměrky mohou z protisměru vjíždět cyklisté, jenže to platí jen za určitých podmínek, a to všeobecnému přesvědčení navzdory.
Jak prověřit ojetinu: Nekupte zajíce v pytli
08.04.2024
Pokud uvažujete o koupi ojetého vozu, dejte si záležet na prověření jeho minulosti. Vyzkoušeli jsme, co se dá zjistit o autě, které se na českých silnicích prohání už třicet let.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.