Aktuality

Používáte Android Auto? Přichází velké změny, ze kterých budete mile překvapeni
16.06.2021
Android Auto se neustále vyvíjí a nyní přišla opravdu velká změna. Řidiči, kteří jej mají ve svých automobilech, budou opravdu překvapeni.
Asistenční služby: Na co všechno máte nárok v rámci pojistky
15.06.2021
Cesty na dovolenou po vlastní ose s sebou vždycky nesou riziko, že se s autem něco stane a nedojedete. S něčím vám pomohou asistenční služby vaší pojišťovny, ale nemyslete si, že máte na všechno bezplatný nárok.
Jak se v pěti krocích připravit na koupi ojetiny
14.06.2021
Každému je snad jasné, že kupovat ojeté auto naslepo bez jakékoli přípravy je naprostá hloupost. Zde je pár jednoduchých kroků, které vám pomohou se připravit a pak snad neuděláte nějakou hloupou chybu. A navíc nebudete v bazaru za „kolouška“.
Tažení obytných přívěsů má svoje pravidla. Znáte je?
11.06.2021
Obytňáky zažívají za poslední rok naprosto raketový boom. Lidé se zkrátka do pojízdného bydlení zamilovali a vzali útokem obchody i půjčovny. Jedna z cest ke komfortnímu kempování vede skrze obytné přívěsy, které jednoduše zapřáhnete za auto a vyrazíte, kamkoli se vám zlíbí.
Dálniční známky v roce 2021: Kolik stojí dálnice v Německu, Rakousku, Slovensku a dalších zemích?
10.06.2021
Zpoplatněné dálnice jsou v Evropě běžné, na mnoha místech se přitom stále platí prostřednictvím dálničních známek. Kolik kde viněty v roce 2021 stojí?
Nemáte v autě klimatizaci? Nezoufejte, přinášíme několik tipů, jak se zbavit tepla postaru
09.06.2021
Pro valnou většinu řidičů je klimatizace ve vozidle obecně naprostou nutností, a to nejen v horkých letních dnech.
Přísnější ekologické normy zdraží auta až o 70 tisíc korun
08.06.2021
Ceny automobilů každým rokem rostou o tři až čtyři procenta. Důležitý vliv na cenu aut s konvenčním pohonem mají opatření Evropské komise, která požaduje v letošním roce snížení emisí CO2 v průměru o 21 % na jeden vůz oproti roku 2018.
Než se vydáte do Chorvatska: Co všechno si musíte připravit?
07.06.2021
Cesta k Jadranu letos tak trochu připomíná dávné časy, kdy bylo Československo socialistické a Chorvatsko ještě Jugoslávií. Co vše jsme museli v květnu 2021 podstoupit, než jsme se vydali k moři?
Tablety v autech odvádějí pozornost. Experti volají po testech ovládání
04.06.2021
Stále víc odborníků v oblasti bezpečnosti vozidel volá po zavedení praktických testů dotykových obrazovek ve stylu crash testů Euro NCAP. Displeje a infotainmenty se v dnešních automobilech šíří jako houby po dešti a logicky se ukazuje, že jejich ovládání odvádí pozornost řidiče.
Jak je to s legálností či nelegálností antiradarů?
03.06.2021
Máte při řízení někdy problémy s dodržováním rychlosti a zároveň se vám nechce platit pokuty? V tom případě už jste možná přemýšleli o tom, jestli by nebylo vhodné pořídit si tak zvaný antiradar.
Pandemie vyhnala lidi z MHD, jezdí častěji autem
02.06.2021
Pandemie koronaviru výrazně změnila pohled Čechů na mobilitu. Z obavy před nákazou kleslo podle údajů poradenské firmy EY využití městské hromadné dopravy o 69 procent, a naopak vzrostl zájem o jízdy autem.
Správné skladování pneumatik zamezí jejich poškození. Řada řidičů dělá osudovou chybu
01.06.2021
Přezouvání pneumatik je v tomto čase v plném proudu, otázkou je ale správnost jejich skladování. Dneska vám poradíme, jak na to.
O řidičský průkaz si půjde zažádat online. Už od června
31.05.2021
Končí vám platnost řidičského průkazu? Pro zažádání o jeho výměnu od června nemusíte na úřad, nově totiž půjde celou záležitosti vyřídit online pomocí Portálu občana.
Jak získat nejvýhodnější povinné ručení na auto?
28.05.2021
Povinné ručení se stalo za poslední léta běžnou součástí našich životů. Každý, kdo provozuje automobil je musí mít sjednané. Jak si ale vybrat to nejvýhodnější, když je tolik možností?
Proč může vyjít výměna čelního skla na desetitisíce?
27.05.2021
Znáte to, jedete si, letí kamínek a pink, vada na kráse čelního skla je na světě. No jo, jenže pokud jde o větší poškození ve stírané ploše stěračů, nabízí se buď oprava, nebo také výměna, což však může být finančně nákladnější operace.
Jak správně jezdit v noci? 10 základních rad
26.05.2021
Inspirací napsat tento článek pro mě byli hned dva klienti kurzu defenzivní jízdy, kteří chtěli jezdit hlavně v noci. Pro někoho samozřejmost, pro jiné nutné zlo, pro někoho dokonce nepřekonatelný problém. Takže jak správně jezdit v noci?
Téměř devadesát procent řidičů pravidelně překračuje rychlost
25.05.2021
Na devadesát procent řidičů přiznává, že jezdí rychleji, než je potřeba, a to v obci i mimo ni. Nepřizpůsobení rychlosti přitom může za čtyřicet procent nehod, které končí smrtí. Změnit chování řidičů chce kampaň s názvem Zpomal, dokud není skutečně pozdě.
Zájem o operativní leasing roste. Stále častěji ho volí i soukromí zákazníci
24.05.2021
Nárůst zájmu o služby operativního leasingu souvisí se změnou chování zákazníků. Plusem je navíc možná úspora.
Třikrát a dost. Vybití elektromobilu řeší asistence, ale má to omezení
21.05.2021
Aby vám po cestě nedošel benzin, můžete si vzít s sebou kanystr, nebo si někoho stopnete, aby vás dovezl k nejbližší pumpě. Když uváznete s elektromobilem kvůli vybité baterii, máte v podstatě jedinou možnost – zavolat asistenční službu. Jak často je možné takovou věc využít?
Jaký olej do auta? Poradíme, jak správně vybrat a vyměnit motorový olej
20.05.2021
Mazání motoru je důležité, o tom není pochyb. Jenže není olej jako olej. Poradíme, co znamenají jednotlivá označení a podle čeho se při výběru oleje řídit.
Pravidelnou technickou prohlídku neodkládejte, STK jsou bez omezení
19.05.2021
Řidiči, kteří využili prodloužené platnosti pravidelných technických kontrol kvůli pandemii, by měli zbystřit. Největší koronavirová vlna pominula, ministerstvo dopravy proto doporučuje STK neodkládat. STK fungují v běžném režimu, není důvod čekat.
Šest pravidel pro správné najíždění a sjíždění z dálnice
18.05.2021
Cestování po dálnici je ten nejbezpečnější způsob automobilové dopravy. Jen pět procent všech smrtelných automobilových nehod se stane právě tam. Správné najetí nebo sjetí z dálnice je však pro mnohé řidiče noční můrou, jiní zase nevědí, jak si správně počínat.
Pozor na prošlé opravné sady pneumatik
17.05.2021
Pneumatiky, jako jediný bod kontaktu automobilu s vozovkou, jsou občas náchylné k defektům. Některé automobily jsou vybaveny rezervní pneumatikou, ale stále více a více automobilů je dodáváno pouze s tzv. opravnými těsnicími sadami. Ve skutečnosti je to téměř až čtvrtina vyrobených automobilů.
Jarní servisní akce automobilek: Jaro a dílna patří k sobě!
14.05.2021
Pro řadu motoristů se jarní příprava auta smrskne na zevní očistu karoserie a přezutí zimní sady disků na letní. Jenže to je podle techniků málo.
Kde, jak a za kolik? Poradíme, u koho nejlépe nabíjet auta na baterky
13.05.2021
Pokud chcete s elektromobilem jezdit na delší vzdálenosti, nebo jej nemáte doma jak nabíjet, neobejdete se bez čipu či aplikace k některé ze sítí veřejných nabíječek. Pomůžeme vybrat tu vhodnou.
CNG pohon a jeho hlavní přednosti
12.05.2021
V okamžiku, kdy si vybíráte nový vůz, je dobré si všímat toho, jaký využívá pohon, respektive na jaký druh paliva jezdí. Klasické benzínové a naftové motory jsou dnes na velkém ústupu, neboť začínají být nevyhovující především z hlediska ekologie. Jednu z možných alternativ představují auta na CNG.
Podvody při prodeji ojetých automobilů nemají hranic
11.05.2021
Jednou z možností jak v současnosti získat automobil za výhodnou cenu, je koupě ojetého vozidla. Kupující by měl být ale opatrný.
Trh s ojetinami stagnuje, otevření autobazarů ale slibuje zlepšení
10.05.2021
Letošní rok začal ve znamení vládních omezení v souvislosti s pokračující pandemií koronaviru Covid-19. To výrazným způsobem ovlivnilo i trh s ojetými vozy, protože provozovny autobazarů musely zůstat zavřené, stejně jako ostatní maloobchodní prodejny. Blížící se otevření autobazarů by mělo opět přinést oživení trhu.
Zapomněli jste zaplatit povinné ručení? Co vám hrozí?
07.05.2021
Co se stane, pokud zapomenete zaplatit povinné ručení úmyslně, nebo opomenutím? Hrozí vám postih, i pakliže se nestanete účastníkem nehody?
Technik z STK vysvětluje, proč auta neprojdou kontrolou
06.05.2021
Žádné statistiky, žádné rozbory. Zeptali jsme se přímo technika na stanici technické kontroly, co jsou nejčastější důvody, že auta neprojdou. S některými závadami vám pomohou jen v servisu, zatímco jiné jsou o lenosti majitelů.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.