Aktuality

Můžete se rozjíždět na dvojku? Nebo se tím ničí auto?
19.02.2020
Asi vás také v autoškole učili, že se vždycky máte rozjíždět na jedničku, tedy na první rychlostní stupeň. Co se ale s autem děje, když se rozjedete na jinou rychlost. Ničí se převodovka, nebo je to jenom legenda?
V Rakousku hrozí vysoké pokuty i za banality
18.02.2020
Ať už jedete v zimě na hory nebo v létě se podívat na jezera, neměli byste zapomínat, že v Rakousku se pokutují i zdánlivě banální věci, které se u nás běžně přehlížejí.
Češi za volantem: Nejčastěji bourají v pátek a neumějí couvat
17.02.2020
Nejbezpečnější jsou české silnice v neděli. Naopak by na ně lidé neměli vyjíždět v pátek, v pondělí a ve středu. Vyplývá to z dlouhodobých statistik dopravní policie, tedy čísel za loňský rok a letošní leden.
Kde všude stát sleduje řidiče: Budete překvapení!
15.02.2020
Předražená zakázka na dálniční známky měla mimoděk sledovat šoféry na dálnicích. Proč by to mělo vadit, když nás už teď denně sledují stovky kamer? Existuje v Česku Velký bratr?
Poradíme, jak správně vybrat autožárovky
14.02.2020
Zavedení povinnosti denního svícení na silnicích rozšířilo nabídku autožárovek, které mohou díky neustále se vyvíjejícím technologiím splnit i specifické nároky a požadavky každého motoristy. Na následujících řádcích vám představíme varianty, se kterými se v rámci nabídky autožárovek do hlavních světlometů můžete na trhu setkat a poradíme vám, jak se mezi jednotlivými typy vyznat.
Nákup ojetého vozu v autobazaru: Na co si dát pozor?
13.02.2020
Koupě automobilu nepatří v případě většiny lidí mezi běžné každodenní činnosti. Je proto důležité se na nákup co nejlépe připravit dopředu a vědět, co nás může čekat.
Vyvracíme zimní mýty řidičů
12.02.2020
Před jízdou je lepší zahřát motor, místo kapaliny do ostřikovačů použijte domácí směs nebo při výměně pneumatik dejte méně sjeté na hnací nápravu. To je příklad originálních nápadů řidičů, jak se v zimě starat o auto. Jsou tyto metody efektivní? Ověřili jsme nejrozšířenější zimní mýty, které kolují mezi řidiči, u automechaniků.
Mikrospánek má smrtící účinky, ale pokuta za něj nehrozí
11.02.2020
Čistě staticky je jeho riziko velmi malé, následky však bývají extrémní. A zatímco za telefonování za jízdy dostanete pokutu a vezmou vám body, tak mikrospánek nikdo pokutovat nemůže. Snad i proto ho tolik řidičů ignoruje. Většina nehod zapříčiněných mikrospánkem se řadí k těm velmi těžkým, či dokonce tragickým.
Směsi do ostřikovačů: Některé jsou drahé, jiné ničí auto
11.02.2020
Výběr různých kapalin do ostřikovačů je na trhu obrovský. Jak ale poznat kvalitní produkt? A nebude stačit ten nejlevnější? Garáž.cz vám nyní přináší několik tipů, abyste z auta dobře viděli.
Pět pravidel pro řízení auta v silném větru
10.02.2020
Silný vítr čeká na řidiče obvykle především na jaře a na podzim, nicméně setkat se s poryvy přesahujícími rychlost 150 kilometrů za hodinu můžete v jakémkoli ročním období. Je proto dobré pamatovat na následujících pět pravidel.
Jak odstranit auta, která překážejí? Startuje akce Vrak
08.02.2020
Řešení odložených aut v ulicích směřuje k velkému finále. Obce mají dostat do ruky zákonnou berličku v podobě propadlé STK. Hlídejte si proto datum technické prohlídky! Jinak se vám klidně může stát, že obec vozidlo odveze a sešrotuje.
Pozor na nezaplacené pokuty: policie dlužníkům sebere „espézetku“
06.02.2020
Neplaťte pokuty, vyhněte se vybodování, nereagujte. Internet jenom hýří „dobře“ míněnými radami, jak se vyhnout finančnímu postihu za dopravní přestupky. Státu došla trpělivost a chystá se proti dlužníkům za volantem přitvrdit. Policisté jim budou moci znemožnit další jízdu.
Velký přehled nehodovosti v Česku. Jak se bourá v jednotlivých městech
05.02.2020
„To, co se na českých silnicích děje, je celospolečenský problém. Musí se jím zabývat všechny orgány veřejné sféry,” zhodnotil situaci na tuzemských silnicích ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Řidiči se nejčastější nevěnují řízení, nepřizpůsobují jízdu okolnostem nebo povrchu vozovky a jezdí v protisměru.
Pojišťovny zdražují povinné ručení
04.02.2020
Povinné ručení dnes musí mít uzavřené každý řidič. Nabízí ho téměř všechny pojišťovny, a právě z toho důvodu je mezi nimi velký konkurenční boj. Jak se mění výše ručení a je důvod bát se vyššího pojistného?
Jak levně vyčistit interiér auta: Stačí nám třicet kaček?
03.02.2020
Rozlité kafe, sladká limonáda nebo třeba sedačky zašpiněné sušenkami. Je přesto možné si vyčistit totálně zaneřáděný interiér za pár korun?
Letos naposledy: sloupněte starou dálniční známku a nalepte novou
31.01.2020
Dny staré modré dálniční známky pro rok 2019 jsou sečteny, její platnost končí v pátek 31. ledna. Nezapomeňte ji sloupnout. Za jízdu s neplatnou známkou hrozí vysoké pokuty. Poslední roční tištěný dálniční kupon má pro rok 2020 červenou barvu a tvar kruhu.
Jak bezpečně přepravovat lyže a snowboardy v autě
30.01.2020
Vášniví lyžaři letos zatím nemají právě ideální podmínky pro provozování svého koníčku, přesto se nenechávají odradit a cestují se svým zimním vybavením za sněhovou pokrývku i daleko za hranice. Pojďme si proto raději zopakovat, jak bezpečně převážet lyže, abyste se na svých cestách nedostali do problémů.
Majetek má pojištěný většina Čechů, život a zdraví nikoliv
29.01.2020
O svůj majetek se Češi bojí víc než o sebe, naznačují to alespoň data průzkumu agentury STEM/MARK. Většina lidí má totiž sjednáno jak povinné ručení, tak pojištění domácnosti. Ovšem život si pojistily jen o něco více než dvě pětiny lidí.
Šest situací, na které si v zimě musíte dávat velký pozor
28.01.2020
Teploty oscilují kolem nuly, chvíli je sluníčko a chvíli mlha, občas déšť se sněhem, jindy zdánlivě suchá silnice. Dávejte si za volantem pozor, tohle jsou přesně ty chvíle, kdy to svádí ke zdánlivé jistotě a pocitu bezpečí, ale vše se může změnit v jediném okamžiku. Vybrali jsme šest situací, kdy si musíte za volantem dávat obzvlášť pozor!
Parkujete na ulici auto bez technické kontroly? Možná budete mít problém
27.01.2020
Vlastníci silnic a veřejných parkovišť zřejmě budou mít širší práva odstraňovat z nich odstavené automobily. Budou moci nechat odtáhnout také vozidla, která nebudou mít déle než půl roku platnou technickou prohlídku.
Jak udržovat auto v zimě v dobré kondici? Tady je pár tipů
24.01.2020
Zima se letos v nižších polohách ještě nerozjela naplno, a meteorologové dokonce říkají, že se má v únoru ještě oteplit. Přesto není radno zimu podceňovat. Ono stačí pár dní hlubokých mrazů a auta (a jejich uživatelé) dostanou pořádně zabrat.
Studie, která řidiče děsí: Všechna tato data o vás sbírají moderní auta. O většině ani nevíte
23.01.2020
Pouze výrobci automobilů v současné době podrobně vědí o všech datech, která jednotlivé vozy umějí sbírat. Němci si na tuto problematiku posvítili a žádají změny.
Jak poznat, že e-shop vlastně e-shopem vůbec není?
22.01.2020
Nejsou nijak výjimečné situace, kdy člověka na internetu zláká ke koupi výhodná nabídka levného zboží a navíc s dopravou zdarma. Kdo by odolal. Mnohé zákazníky neodradí ani to, že zboží k nim bude putovat i mnoho týdnů. Bohužel většina ani netuší, že neuzavírá smlouvu s provozovatelem e-shopu, ale jeho prostřednictvím s jiným subjektem, velmi často se zahraničním dodavatelem ze zemí mimo EU.
Jak vybrat a pečovat o autoplachtu: Horší než zima je malá prasklina
21.01.2020
Pořídit si plachtu na dodávku nebo přívěsný vozík se zdá být triviální věc. Právě u snadných úkonů však vzniká halda chyb. A jak je to s následnou péčí?
Čeká nás nejtěžší rok rekonstrukce D1. Prostě to doděláme!
20.01.2020
Do slibovaného konce rekonstrukce D1 v roce 2021 zbývají dvě stavební sezony. Finiš prací si vyžádá na nervech českých řidičů mezi Brnem a Prahou dosud nevídanou zátěž. Letos to bude nejhorší za celou modernizaci.
Co dělat, když omylem vjedete na dálnici do protisměru?
17.01.2020
Jízda v protisměru je čím dál tím častějším jevem, než se může zdát. Navzdory snahám o lepší značení dálnic se stále najdou řidiči, kteří se omylem ocitnou ve špatném směru. Jak se zachovat, když se vám to přihodí?
Mírná zima vybízí k celoročním pneumatikám. Nejsou ale pro každého
16.01.2020
S tím, jak zimy už dávno nejsou dlouhodobě zavalené sněhem a technologie pneumatik pokročily, nepřekvapí, že v Evropě každoročně stoupá prodej celoročních pryží. Ovšem jejich koupi byste měli dvakrát zvážit.
Kazítka v autě: Sedm výmyslů, které jsou jen k vzteku
15.01.2020
Moderní auta jsou stále složitější. Na jedné straně za tím stojí konkurenční boj a snaha nabídnout dokonalejší techniku zákazníkům se stále většími požadavky na komfort a dynamiku, na straně druhé stojí průběžně se zpřísňující legislativa snažící se zvýšit bezpečnost a zároveň snížit ekologický dopad dopravy.
Statistiky nehodovosti 2019: Češi bourají více, smrtí ubývá
14.01.2020
Policie zveřejnila statistiku nehodovosti za uplynulý rok. Dopravních nehod sice přibylo, dobrou zprávou ale je, že při nich zemřelo méně lidí. Klesl také počet zraněných, naopak výše škod rostla. Pojďte se s námi podívat na detailnější čísla!
Hrozí zpřísňování vyšetření řidičů seniorů? Stačí, co už dnes máme?
13.01.2020
Závažných důsledků dopravních střetů způsobených řidiči seniory údajně přibývá. Připravují se proto změny v lékařských prohlídkách nebo dopravně–psychologických vyšetřeních.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.