Aktuality

Guma, která se sama zalepí, by se mohla uplatnit u pneumatik
30.08.2017
Výzkumníci z Harvardu přicházejí s pryží, která se umí sama opravit. Přestaneme s sebou konečně vozit rezervy?
Dobrá pojistka proti krádeži ojetého auta se nehledá snadno
28.08.2017
Průměrné stáří osobních aut v Česku je 15 let. Mnoha motoristům se tak vzhledem k pořizovací ceně jejich vozidla už nevyplatí sjednat si havarijní pojištění. Někteří z nich si však chtějí auto pojistit jen proti krádeži. Jak ale vyplývá z analýzy online srovnávače cen Porovnej24.cz, tuzemský trh s pojištěním ojetých vozů proti krádeži řidičům příliš možností nenabízí.
Za nepojištěná auta se bude znovu platit
28.08.2017
Lidé, kteří vlastní auto, ale nemají uzavřené povinné ručení, by za to opět měli platit poplatek. Senát totiž v srpnu schválil úhradovou povinnost nepojištěných motoristů přispívat do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP).
Nákupem auta placení teprve začíná a peníze se kutálí, i když nejezdíte
23.08.2017
Kolik vlastně ten komfort mít před domem nebo v garáži auto stojí? Leasingové firmy na to mají celá oddělení. I vy si to můžete zkusit aspoň přibližně spočítat. Bylo by hloupé schrastit peníze na honosné auto snů a v zimě nejezdit, protože nezbude na nové gumy.
Auto může zachránit život, samo přivolá pomoc
22.08.2017
Vůz jede po silnici, dostane smyk a narazí do stromu. Řidič je v bezvědomí a nemůže si přivolat pomoc. Je odkázaný na lidi kolem. Od 1. října by ale jeho vůz sám mohl přivolat pomoc prostřednictvím eCallu, a to nejen v Česku, ale všude v EU.
Na dovolenou do zahraničí. Jak je to v Itálii s kruhovými objezdy?
21.08.2017
Itálie je oblíbenou dovolenkovou destinací českých turistů. Co je na tamějších silnicích může překvapit?
Karambol v Chorvatsku? Nehodu nechte zapsat a pokutám se nebraňte
21.08.2017
Zkazila vám dovolenou v Chorvatsku bouračka? Zkuste nepanikařit a nezapomeňte na záznam o dopravní nehodě. A hlavně zavolejte tamní policii - stačí vyťukat číslo 192. O pokuty se nehádejte. Odmítnutí zaplatit může skončit i vězením, varují odborníci z ÚAMK.
Pokuta za neplacené povinné ručení je zpátky, novela jde na Hrad
17.08.2017
Motoristé patrně budou opět platit poplatek České kanceláři pojistitelů za vozidla bez takzvaného povinného ručení. Přijetí novely zákona o pojištění odpovědnosti, která ho znovu zavede, umožnil Senát. Senátoři nepřijali k předloze žádné usnesení, a ta tak bude moci příští týden zamířit k podpisu prezidentovi.
Auta lze pořád ukrást za pár sekund. Díky signálu z bezklíčového odemykání
16.08.2017
Německý autoklub už loni zjišťoval, jak si auta poradí s hrozbou krádeže prostřednictvím bezklíčového odemykání. Letos test zopakoval s více modely. A jejich výsledky byly opět tristní!
Toto je budoucnost radarů: Rozpozná obličej i každý škrábanec na autě
14.08.2017
Nová technologie čínských vědců prý umožní kamerám rozpoznat auto, aniž by potřebovala vidět poznávací značku.
Místo dovolené snů hodiny v koloně: jak to ustát?
14.08.2017
Čím více aut vyrazí o prázdninách na silnice, tím více uzavírek, omezení, objížděk a kolon se vyrojí na dálnicích a silnicích. Jak přežít hodiny v zácpě, když už jste se viděli na pláži nebo pod stanem? Co pomůže proti stresu a nač je třeba myslet v krizi?
Na dovolenou autem s kvalitním pojištěním
10.08.2017
Mnoho lidí stále preferuje cestování autem. Při cestách po Evropě postačí české povinné ručení, jehož platnost se obvykle dokládá zelenou kartou.
Za odmítnutí testu na alkohol hrozí v zahraničí až statisíce pokuty
08.08.2017
Neodmítejte testy alkoholu v zahraničí, pokuta může dosáhnout až čtvrt milionu korun a 3 roky vězení,“ varuje prezident Ústředního automotoklubu Oldřich Vaníček. Stejně jako v Česku musí v zahraničí na výzvu policisty řidič projít testem na alkohol.
Jak bojovat s vedrem v autě: Vychlaďte saunu!
07.08.2017
Auto odstavené na nekrytém parkovišti třeba u pláže se dokáže pořádně rozpálit. Testovali jsme, jak z něj co nejefektivněji učinit opět místo pro život.
Dovolená v Chorvatsku: Co dělat při dopravní nehodě?
04.08.2017
Dopravní nehoda je vždy nepříjemným zážitkem, o moc horší pak je, když jste v cizí zemi, kde přesně neznáte legislativu, neovládáte jazyk, nemáte kontakty. Dovolená pak dostane rázem jiný rozměr.
Do zahraničí s domácími mazlíčky: I kočka musí mít cestovní pas! Co dál je třeba znát?
03.08.2017
Pokud nechcete své domácí mazlíčky nechávat během letní dovolené doma nebo u známých, měli byste znát několik zásad, které je potřeba dodržet.
Nastudujte si předpisy, pokuta z ciziny vás dožene
02.08.2017
Červená je všude červená, to nespletete. Ale třeba povolené rychlosti se mohou lišit a některé předpisy byste v silničním provozu vůbec nečekali. Najdou se i opravdové bizarnosti. Například pokud jede žena v americkém Kentucky v plavkách, musí s sebou mít zbraň, anebo dva policisty.
Největší rizika při řízení? Místo volantu držíme mobil
02.08.2017
Začátkem prázdnin otřásla republikou tragická nehoda u Obrnic na Mostecku, při které doslova v přímém přenosu zahynula mladá řidička. Na videu je vidět, že za volantem telefonovala, vtipkovala do kamery nebo prohledávala svou kabelku. A právě nevěnování se řízení patří podle samotných řidičů vedle alkoholu a agresivity k největším hrozbám.
Jakou zvolit navigaci do auta a kam ji správně umístit, abyste nedostali pokutu?
01.08.2017
Tištěná mapa je zastaralou minulostí, téměř nutností pro řidiče je dnes navigace GPS. Jak ale systém vybrat a v případě instalace správně umístit?
Evropa má za sebou víkend dopravních kolapsů. Kde to bylo nejhorší?
31.07.2017
Nejhůře bylo podle všeho už v pátek, ale zácpy, dlouhé fronty a čekání v neztenčené míře pokračovaly i v sobotu.
Jízda na dovolenou přes noc je pohodovější, ale pozor na mikrospánek
28.07.2017
Kdo jede autem na dovolenou, kromě itineráře řeší i to, zda pojede přes den, nebo v noci. Přestože jízda v noci přináší řádově menší provoz i nižší riziko vzniku kolon, nemá jenom klady. Největším nebezpečím je tzv. mikrospánek.
Řidiči, naučte se bránit - deset tipů pro jednání s policií
27.07.2017
Aktualizováno: Vadí vám, že policisté a úředníci neváhají používat na řidiče postupy na hranici etiky, aby vás dostali, kam potřebují? Přistupte na jejich hru a osvojte si Desatero asertivního řidiče.
Velký test nosičů jízdních kol: Na střechu, kouli či víko kufru?
26.07.2017
Jízdní kola dnes nemusíte převážet v kufru svého auta – jsou tu praktické nosiče různých druhů. Vyzkoušeli jsme ty nejtypičtější modely a poradíme vám se správným výběrem.
Tlak v pneumatikách: Víte, jak často jej kontrolovat? A co hrozí, pokud není správný?
24.07.2017
Správný tlak v pneumatikách je nezbytný pro bezpečnou jízdu. Víte ale, jak často byste jej měli kontrolovat? A že na elektronický indikátor nelze vždycky spoléhat?
Proč některé vozovky v Česku tolik kloužou? Víme, na které si dát pozor!
24.07.2017
V Česku jsou dlouhé úseky dálnic a tunelů, na kterých zejména za mokra sundejte nohu z plynu. Jejich povrch je místy tak hladký, jako by po nich právě přejela rolba na úpravu ledové plochy! Proč? Kdy to skončí?
Kamera v autě je dobrý pomocník, ale není všemocná.
24.07.2017
Máte v autě kameru a viníka nehody na záznamu? Vyřízení pojistné události bude jednodušší. Pozor však, jak s nahrávkou naložíte. Snadno se totiž může stát, že budete sami platit pokutu.
Na dovolené ve Francii pozor, pokuta za vámi dorazí do Česka
20.07.2017
Francie a Česká republika začnou ode dneška sdílet informace o dopravních přestupcích, informovalo francouzské ministerstvo vnitra. K českým řidičům, kteří se dopustí přestupku na francouzském území, například překročí rychlost a zachytí je radar nebo bezpečnostní kamera, tak dorazí pokuta až do Česka.
Trable na dovolené? Návod, co dělat při bouračce nebo nehodě
20.07.2017
Tisíce Čechů vyrážejí v létě autem na dovolenou. Přinášíme pár užitečných rad, jak se zachovat, když dovolenou překazí krádež auta, zavazadel a cenností či dopravní nehoda.
Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou
18.07.2017
Na letní dovolenou každoročně vyrážejí milióny Čechů. Jinak tomu nebude ani letos. Abyste i vy dny odpočinku strávili co nejlépe, přinášíme několik rad a tipů, co ještě před odjezdem vyřešit a co si ohlídat.
Může být účastník nehody vinen automaticky?
17.07.2017
Internet a hospody jsou plné mýtů o tom, jak v konkrétní situaci je určitý účastník nehody vinen automaticky, i když nic nezavinil.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.