Aktuality

Co dělat, když vám někdo parkuje před vraty? Ne vždy je řešení snadné!
06.04.2022
Bydlet ve staré zástavbě a mít hned před domem velké sídliště je za trest. Zvlášť pokud se od garáže nemůžete autem dostat na ulici jednoduše proto, že vám před vraty někdo parkuje. Jak z toho ven?
Servisní úkony, které je lepší nechat i u starších aut na značkovém servisu
05.04.2022
Dostupnost odzkoušených značkových dílů, přístup k tovární diagnostice a hlavně neustále aktualizovaná data jsou hlavními výhodami značkových servisů. Obvykle bývají dražší, ale pro majitele starších aut bývají k dispozici zvýhodněné cenové balíčky. Co se tedy vyplatí nechat na značkovém servisu?
V autoservisu sestavili seznam největších prohřešků, kterými řidiči neúmyslně ničí svá auta. Časem se pekelně prodraží
04.04.2022
Žádný řidič asi nechce záměrně ničit své auto, řada lidí tak ale činí. Chybami, kterých je radno se vyvarovat.
Pneumatiky zdraží a nebudou. Chybí saze z Ruska, zdražuje kaučuk z Asie
01.04.2022
Pneumatik bude nedostatek, varují výrobci i prodejci. Chybí a zdražují suroviny pro jejich výrobu. Rusko je hlavním dodavatelem sazí, které tvoří plnivo pro směs na výrobu pneumatik. Nová vlna covidu v Asii zase zdražuje kaučuk.
Když už jsou kola dole: Co všechno můžeme zkontrolovat v rámci přezouvání
31.03.2022
Mnoho motoristů si provádí základní servisní úkony na autě svépomocí. Nejčastěji to bývá přezouvání dvou sad kol. Když už ale kola sundáváme, je to dobrá příležitost zkontrolovat důležité věci.
Drahých střetů s divočáky přibylo, eldorádo mají na severu Čech
30.03.2022
K řidičským strastem jara patří i zvýšený pohyb zvěře na silnicích. Nejen srn, ale i divočáků. Portál Nehod nyní zveřejňuje statistiku škod za loňský rok a dodává přehled nejrizikovějších úseků našich silnic.
Cyklosezóna začíná, přípravu rozhodně nepodceňujte
29.03.2022
Stále teplejší a slunečné počasí přimělo lidi vytáhnout nejen kabriolety, ale také kola a další sportovní náčiní, se kterým se mnohdy objevují i na silnicích.
Přezout, či nepřezout? I v létě smíte jezdit na zimních pneumatikách, ale nedělejte to
28.03.2022
Ačkoli konec povinnosti mít na autě zimní pneumatiky přichází až s posledním březnem, tak plno řidičů už nyní jezdí na letních. A zákon tím neporušují, když je venku patnáct stupňů nad nulou a sucho.
Divočáci ohrožují řidiče, pozor na ně zejména po páté ráno
25.03.2022
Začínající jaro láká na silnice nejen více řidičů, ale bohužel i zvěře.
Pumpaři opět navyšují marže? Pohonné hmoty v Česku znovu zdražují
24.03.2022
Pokles cen pohonných hmot z posledních dní se v Česku zastavil. Průměrná cena benzinu v pondělí poprvé po deseti dnech stoupla, a to o čtyři haléře na 44,02 koruny za litr. Po předchozích sedmi dnech poklesů zdražila v úvodu týdne i nafta. Její průměrná cena stoupla proti neděli o devět haléřů na 46,08 koruny.
Jak si zkomplikovat prodej ojetiny? Obří kola, karbonová lízátka, čiptuning…
23.03.2022
Když se to s úpravami aut podle individuálních požadavků majitele přežene, může se klidně stát, že při dalším prodeji o auto nebude takový zájem. Rozhodně nelze čekat, že vám pak někdo ty investice do „tuningu“ zaplatí.
Jízda na dálnici: Tipy nejen pro začínající řidiče
22.03.2022
Jízdě na dálnici se dříve nebo později nedá vyhnout. Zatímco učit se řídit může být vzrušující, vyhlídka na jízdu po dálnici může být pro mnoho začínajících řidičů poněkud stresující.
Jezdíme úsporně: Jak ušetřit palivo, ale nezničit si auto?
21.03.2022
Ceny pohonných hmot každý den překonávají historická maxima a jízda autem nebo přeprava zboží se výrazně prodražují. Šetření paliva je tedy v těchto dnech tématem číslo jedna.
Kontejnerové autoservisy u benzinek brzy otevřou, zájem je i v zahraničí
18.03.2022
Kontejnerový autoservis je vynález Marka Zukala. Brněnský podnikatel dovedl k realizaci nápad provozovat franšízovou síť autoservisů u čerpacích stanic. Projekt údajně už zaujal leasingové společnosti, jejichž flotily aut objíždí ve službách firem republiku.
Ceny paliv lámou rekordy: Lidé hledají úspornější auta
17.03.2022
Vpád ruských vojsk na ukrajinské území zamíchal kartami i na automobilovém trhu. Automobilkám se omezil, nebo dokonce úplně zastavil dovoz dílů z ukrajinských továren, čímž musejí omezovat výrobu v místních továrnách a po nucených odstávkách během covidových lockdownů se tak budou dodací lhůty nových vozů opět prodlužovat.
Nejlevnější palivo v okolí? Mapy.cz vám ho pomohou najít a dovedou vás až ke stojanu
16.03.2022
Ceny paliva se úplně zbláznily! Za pouhých pár dnů vystřelily k nebesům a moc se jim už nechce klesat. Na plnou nádrž abyste si pomalu vzali úvěr. Aby vás ale tankování nevyšlo zase tak draho, máme pro vás jeden tip!
Necháváte na pár minut v autě telefon, počítač nebo tašku? Koledujete si o problémy, zloději jsou stále více vynalézaví
15.03.2022
Krádeže věcí odložených v automobilech jsou sice díky kamerovým systémům méně časté než dřív, i tak je ale důležité být obezřetný. Povinné ručení totiž krádež nekryje.
10 tipů, jak ušetřit za benzin či naftu
14.03.2022
Dalo by se říct, že nejlepší cesta, jak ušetřit za palivo, je nejezdit autem. Jenže spousta z nás musí a další spousta chce. Dali jsme proto dohromady desítku tipů, které pomůžou snížit spotřebu paliva při vašich cestách.
Mobilní telefony při řízení: Dlouhodobě třetí nejčastější přestupek českých řidičů
11.03.2022
Nevěnování se řízení je nejčastějších příčinou nehod na českých silnicích. Toto nevěnování pozornosti má přitom velmi často jednoho a téhož viníka – mobilní telefon.
Ošetření vozu proti korozi: Prevence nese ovoce
10.03.2022
Ačkoliv si to možná nemyslíte, i nová auta reznou. Za nejúčinnější lék považují odborníci prevenci: neboť pro servis je výrazně jednodušší opravit malinký puchýř začínající koroze než řezat a měnit prahy.
Vracení peněz za povinné ručení při nižším využívání auta z důvodu růstu cen pohonných hmot
09.03.2022
Vysoká cena benzínu a nafty mění chování majitelů vozidel. Růst nákladů totiž lze kompenzovat nižším provozem vozidel, ať již za pomoci veřejné dopravy, vyšším využíváním home-office nebo sdílenou jízdou.
Autobaterie: Jak se vyhnout problému s jejím vybitím
08.03.2022
Autobaterie se může vybít z mnoha důvodů. Obvykle k tomu navíc dojde v nejméně vhodnou chvíli. V zimních měsících vlivem chladného počasí, které má na baterie obecně nepříznivý vliv, je tento problém častější než v létě.
Celníci při vymáhání nezaplacených pokut přitvrdili. A pořádně!
07.03.2022
Od letošního ledna existuje další páka na řidiče, kteří byli přichyceni při přestupku a pokuty za něj neuhradili. Pokud totiž dlužíte, mohou vám na cestě znehybnit vozidlo nejen policie a městští strážníci, ale i celníci. Jak to probíhá?
Na český trh tlačí válka: Benzin i nafta zdražily na rekordní maximum
04.03.2022
Benzin i nafta je na českých čerpacích stanicích nejdražší v historii. Průměrné ceny podle dat společnosti CCS vystoupaly ke 40 korunám za litr, na mnohých totemech ale svítí ještě vyšší hodnoty. Důvodem prudkého zdražení jsou rekordní ceny ropy na burzách v důsledku ruského napadení Ukrajiny.
Ceny aut dále porostou: Rusko ovládá trh se vzácnými kovy potřebnými pro katalyzátory i baterie
03.03.2022
Evropský automobilový průmysl má další vážný problém. Sankce uvalené na Rusko v důsledku jeho invaze na Ukrajinu mohou způsobit autům se spalovacími motory, ale také elektromobilům produkovaným v Evropě vážné problémy.
Jak správně doplnit provozní kapaliny ve vašem autě?
02.03.2022
Provozní kapaliny je nutné ve vozidle pravidelně kontrolovat a jednou za čas také doplňovat. Co všechno to obnáší a jak postupovat správně, aby vás pak za jízdy nic nezaskočilo?
Pohonné hmoty kvůli válce na Ukrajině zdražují. Benzin je za 38,30 Kč
01.03.2022
Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku v uplynulých dnech výrazně zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stoupla od čtvrtka, kdy začala rusko-ukrajinská válka, o 82 haléřů na 38,30 koruny za litr.
Ojeté vozy: Na co si dát pozor při nákupu auta z bazaru
28.02.2022
Koupě automobilu nepatří v případě většiny lidí mezi běžné každodenní činnosti. Je proto důležité se na nákup co nejlépe připravit dopředu a vědět, co nás může čekat.
Vyplatí se ještě kupovat auto s vysokým počtem najetých kilometrů? Ano, ale má to háček
25.02.2022
Po automobilu, který by měl najeto stovky tisíc kilometrů, kupci nijak zvlášť nestojí. Přitom jsou jejich ceny příznivé a někdy koupě takové ojetiny nemusí být špatný nápad.
Kouř z výfuku: Co znamenají různé druhy a barvy kouře?
24.02.2022
Většinu času by výfuk vašeho vozu neměl být téměř vůbec patrný, měl by pouze tiše a nenápadně odvádět zplodiny, které vznikají při spalování paliva. Vychází z vašeho výfuku kouř?
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.