Aktuality

Chcete platit méně za povinné ručení? Přejděte i s bonusem k levnější konkurenci
20.03.2018
Povinnému ručení se nevyhnete. Jak už název pojistky napovídá, jedná se o povinné pojištění. Na jeho výši lze ale výrazně ušetřit, a rozhodně nemusíte mít slabý automobil, být ve věku 50 let a bydlet v obci s nízkou nehodovostí. Jak na levné povinné ručení?
Pneumatiky: Kolik toho vydrží a jak prodloužit jejich životnost?
19.03.2018
Společnost Continental do svého testování životnosti pneumatik zapojila deset neprofesionálních řidičů z České republiky a Slovenska. Výsledky testu z běžného provozu potvrdily prohlášení koncernu Continental, že má model pneumatik PremiumContact 6 nejen delší životnost než jeho předchůdci, ale i výborné jízdní vlastnosti.
Řidičák si stačilo vyměnit 30 tisíc řidičů. Půl milionu to ještě čeká.
15.03.2018
Během roku 2018 vyprší desetiletá platnost řidičských průkazů téměř 626 tisícům řidičů. Za první dva měsíce tohoto roku si na výměnu vzpomnělo 30 tisíc z nich, dalších 596 tisíc průkazů výměna ještě čeká. Od července si lze řidičák vyměnit na jakémkoli úřadě.
Test letních pneumatik 2018: Které nejlépe brzdí?
13.03.2018
Schopnost včas zastavit je jednou z nejdůležitějších vlastností každé pneumatiky. První letošní test letních pneu odhalil hvězdy i totální propadáky.
Svolávací akce automobilek: Kterých závad se týká nejčastěji?
12.03.2018
Jen loni poslaly automobilky českým majitelům 90.000 dopisů s pozvánkou na svolávací akci. Možná se budete divit, až list dorazí také vám, ačkoliv jste vůz koupili jako ojetý.
Češi mají zájem o operativní leasing ojetých vozů. Poptávka meziročně roste o 25 %
12.03.2018
Čeští zájemci o nová auta postupně ustupují od tradiční formy osobního vlastnictví a přecházejí na stále populárnější operativní leasing.
V českých tunelech se má konečně začít jezdit stovkou. Valíkem už letos
09.03.2018
Ředitelství silnic a dálnic by chtělo ve všech dálničních tunelech zvýšit povolenou rychlost na 100 kilometrů v hodině, zjistil Radiožurnál. Zatím se v tunelech jezdí osmdesátkou.
Termín přezouvání se blíží aneb Jak vybrat správné letní pneumatiky
07.03.2018
Zbývá už jen pár týdnů, než budeme moci se svým vozem opět vyjet na letních pneumatikách. A tak je nejvyšší čas porozhlédnout se svému automobilu po novém „obutí“.
Řidičský průkaz: Vrácení po polovině trestu a „obnovení“ bodového konta
07.03.2018
Dnes bych chtěl v článku reagovat podrobněji na dotaz jednoho čtenáře, který se ptal na počítání lhůt pro vrácení řidičského oprávnění v případě, že se vybodoval.
Téměř 300 tisíc lidí má propadlý řidičák, výměna je přitom zdarma
06.03.2018
Loni skončila platnost řidičského průkazu celkem 765 tisícům řidičů. Více než třetina z nich si ho však nevyměnila, ač je to zcela zdarma. A pokud s neplatným dokladem vyjedou na ulici, hrozí jim až několika tisícová pokuta. Dalších více než šest set tisíc lidí si má navíc řidičský průkaz vyměnit v letošním roce.
Proč jezdíme na dálnici v protisměru: Pomohly by cedule?
05.03.2018
Každoročně v ČR najede na dálnici několik stovek řidičů do protisměru. Lze tomu nějak zabránit?
Češi při nakupování rádi soutěží. Nejen v supermarketech, ale nově také při nákupu ojetého vozu
05.03.2018
Že jsou čeští zákazníci hraví a soutěživí dokazují dnes a denně různé kupónové a slevové akce v supermarketech nebo prodejnách se sortimentem pro kutily, řemeslníky a zahrádkáře. V posledním období se však tento fenomén přenesl i do segmentu, kde by to ještě pře rokem nikdo nečekal – k prodejcům ojetých automobilů.
Češi jsou při nákupu nového automobilu stále konzervativní
02.03.2018
Tři pětiny Čechů (58 %) dávají přednost vlastním úsporám, pětina dotázaných by pro finance zašla do banky (18 %) a 13 % by volilo klasický leasing. Operativním leasingem by financovala vůz desetina z nás.
Zahřívat, či nezahřívat? Studený motor netrapte, dopřejte mu správný olej
01.03.2018
Každou zimu s příchodem tuhých mrazů se mezi motoristy rozhoří diskuse, zda před vyjetím zahřívat motor na volnoběh. Oba tábory zatvrzele hájí svoji stranu a v internetových diskusích i restauračních zařízeních to vypadá, jako když se „náhodou“ potkají fanoušci Sparty a Slavie. Tak kdo má pravdu?
Vidíte dobře? Zimní období totiž zvyšuje nároky na zrak
28.02.2018
Snížení ostrého vidění, horší rozeznávaní tmavé barvy nebo dlouhodobější oslnění protijedoucími auty – to vše nyní hrozí lidem při řízení automobilu.
Sankce za přestupky strážníků obecní nebo městské policie
28.02.2018
Jaké hrozí sankce strážníkům obecní a městské policie, pokud se dopustí přestupku? A kdo vlastně hlídá hlídače?
STK opět zpřísnily. Na emisních testech jdou po filtrech pevných částic
27.02.2018
Na STK, respektive stanicích měření emisí (SME) letos citelně zhoustlo ovzduší. Jsou totiž nově on-line napojeny na systém ministerstva. Těžkou hlavu proto mají především majitelé a provozovatelé dieselů, které byly již z výroby osazeny filtrem pevných částic.
Nadměrný kouř z výfuku: Poznáte závadu motoru podle jeho barvy?
26.02.2018
Pokud motor auta nadměrně kouří, určitě se nejedná o normální stav. Příčin může být celá řada, přičemž leccos může napovědět už pouhá barva dýmu. Ta může být od černé, přes modrou až po bílou. Víte co může signalizovat?
Nezávislá topení: Jak funguje? A co obnáší jeho instalace?
26.02.2018
Zima to zatím v České kotlině nevzdává. Možnost, jak nemrznout v autě, neškrábat skla, a ještě prospět motoru, představuje instalace nezávislého topení. Co to obnáší? Zjistili jsme to pro vás.
Čistíte své auto od sněhu a ledu? Pokud ne, hrozí vám pokuta! A jak je to v zahraničí?
26.02.2018
Za neočištěné auto od sněhu a námrazy hrozí vysoké pokuty nejen u nás, ale také v zahraničí. V Rakousku vás vůz pokrytý sněhem může přijít až na 127.000 korun!
Zamlžené světlomety: Známka poruchy, nebo něco běžného?
23.02.2018
Vodní páru pod difuzorem světlometu si okamžitě spojujeme s výrazně ojetými vozy – přičemž k tomuto jevu může dojít i u nového automobilu. Specialistka z Valeo vysvětluje, jak to funguje a kdy je nutné světlomet vyměnit.
Řidičský průkaz – odebrání můžete zabránit nově odmazáním bodů v Brně
22.02.2018
Odmazat si tři trestné body nasbírané za dopravní přestupky a vyhnout se tak hrozbě roční ztráty řidičského průkazu. Takovou možnost dostávají nejen jihomoravští řidiči. Součástí nabídky kurzů Polygonu Brno je nově i certifikované školení pro odpočet trestných bodů. Úvodní termíny už si zájemci mohou rezervovat.
Jaký olej do auta? Zjistěte, jak správně vybrat a vyměnit motorový olej
21.02.2018
Mazání motoru je důležité, o tom není pochyb. Jenže není olej jako olej. Poradíme, co znamenají jednotlivá označení a podle čeho se při výběru oleje řídit.
Konkurenční boj nutí pojišťovny nabízet něco navíc
20.02.2018
Bez povinného ručení se nevyplácí vůbec vyjet do provozu, který panuje na našich silnicích. Výhodou je, že si pojišťovny na trhu navzájem konkurují, a tak se snaží svým klientům nabízet často exkluzivní služby nad rámec klasického povinného ručení. Může se jednat o asistenční služby s rozšířenějším krytím, různé slevy, nebo přiznání dopředných bezeškodních bonusů atd.
Svítí vám na palubní desce Aladinova lampa? Okamžitě zastavte
19.02.2018
Vyznáte se ve všech kontrolkách, které na vás blikají na palubní desce vašeho vozu? Že ne? Nejste jediní. Pokud vám ale na přístrojové desce bliká Aladinova lampa, raději v jízdě nepokračujte.
Změní se otázky autoškoly? Budou se je žáci učit nazpaměť?
19.02.2018
Noví adepti autoškol se od letoška musí připravit i na doplněné testy s pozměněnými otázkami. Nejen mezi odbornými kruhy se ale šušká, že navrhované úpravy nejsou ku prospěchu věci.
Víte, jak správně táhnout nepojízdné vozidlo?
16.02.2018
Potřebujete nepojízdné vozidlo dopravit do servisu? Pak máte dvě možnosti. Buď si zavoláte odtah a auto necháte odvézt na „podvalníku“, nebo můžete zkusit vozidlo odtáhnout jiným vozidlem „po ose“.
Zanesené vstřikovače paliva: Můžou zničit motor! Jak je vyčistit?
15.02.2018
Moderní spalovací motory trpí na zanášení nečistotami více než starší agregáty. Důvodů je pro to celá řada. Kromě mechaniky motoru se nečistoty tvoří také v sání a rovněž v palivové soustavě. Jak s tím bojovat?
Přišla vám pokuta omylem? Co dělat s „odpustky“ na špatné adrese?
14.02.2018
Přišla vám pokuta, ovšem byla určená někomu úplně jinému? Jak řešit tento zapeklitý problém, který způsobil omyl na pražském magistrátu? A hrozí vám vůbec nějaké sankce?
Vozíky za osobní auta: Víte co můžete s vaším řidičským oprávněním táhnout?
14.02.2018
Modelová situace - máte řidičský průkaz skupiny B a chcete za osobním autem plném lidí táhnout vozík a na něm dva dvousetlitrové sudy se zeminou. Můžete?
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.