Aktuality

Dušičky se blíží – pozor na sváteční řidiče!
23.10.2018
Jako každý rok nás čeká kolem Dušiček řada nepříjemností. Od zlodějů na parkovištích až po sváteční řidiče, kteří nemají v provozu co dělat.
Jak jezdit na podzim? Nezapomínejte na mlhovky a denní svícení! A dávejte pozor na mrazíky
22.10.2018
I jízda na podzim má svá specifika. Dny se krátí, jezdí se tak více času za tmy. A potřeba je také dávat pozor na ranní mrazíky.
Nabourali vás v zahraničí? Poradíme, co dělat a na co si dát pozor
19.10.2018
Nehody českých řidičů v zahraničí jsou poměrně složité téma. Řídí se totiž legislativou země, kde k nehodě došlo. Přinášíme Vám stručný a přehledný návod, jak postupovat v případě, že bez vašeho zavinění dojde k nehodě v zahraničí. Ačkoliv by vás nezaviněná nehoda díky povinnému ručení neměla stát žádné peníze, realita bývá bohužel jiná
Češi bankovní inovace milují. Platební kartu už využíváme jako jízdenku na MHD
18.10.2018
Češi milují bankovní inovace. Jsme hračičky a lakmusový papírek Evropy, tvrdí odborníci. Právě v Česku se používají bezkontaktní platební karty nejvíce na světě a počet lidí využívajících internetové bankovnictví roste nejstrměji z celé Evropské unie.
Tipy a rady, jak si vybavit auto na zimu
17.10.2018
Sníh, led, nízké teploty, horší přilnavost. To jsou jen některé, pro zimní jízdu obvyklé záležitosti. Každý se na zimu jako motorista připravuje jinak...
Proč nevyjíždět nádrž do sucha? Může vás to stát desítky tisíc
16.10.2018
Když ujedete pár kilometrů se svítícím „hladovým okem”, jak kontrolce nízkého stavu paliva leckdo přezdívá, nic se nestane. Pokud ale jezdíte pravidelně „na výpary” a občas vám dojde benzín, riskujete poškození u benzínového i naftového automobilu.
Plísně v bytě představují riziko pro naše zdraví
15.10.2018
EPlísně bývají součástí našich domovů, a to i tam, kde si to neuvědomujeme. Vyskytují se v malém množství třeba na zemině pokojových květin. Nejraději však mají prostory v koupelnách a v kuchyních, kde je vlhko a špatné odvětrávání. Ve větších koncentracích představují riziko pro naše zdraví. Spousta lidí to neví.
Češi se mají lépe, stále víc však kupují auta na dluh
13.10.2018
Čím dál víc nových i ojetých aut v Česku se prodává na splátky. Firmy to tak dělají již delší dobu, nyní však roste i počet privátních zákazníků, kteří nekupují auto za hotové. Čím to je?
Přísnější emisní limity prodraží evropská auta, varují experti
11.10.2018
Přísnější emisní limity pro automobily vyráběné v EU se promítnou do cen vozů pro zákazníky. Celé automobilové odvětví se změní k nepoznání. Uvedli to odborníci na automobilový průmysl.
Mamataxi stresuje děti i rodiče, žádné řešení dlouho nevydrží
10.10.2018
Současný fenomén odvozu dětí až ke dveřím školy je nejen nebezpečný, ale i stresující pro děti a rodiče. Redakce iDNES.cz vyzvala čtenáře, aby popsali své zkušenosti s ranní situací před školami. Tlačenice a dopravní zácpy nejsou jen výsadou Prahy. Dlouhodobě nefungují ani parkovací ostrůvky.
Lepicí páska i vidlička. Co by nemělo chybět v kápézetce do auta
09.10.2018
Od prvního října není třeba s sebou vozit v autě celou řadu položek dříve povinné výbavy, což je jednoznačně dobrá zpráva. Všichni tak získáváme více využitelného prostoru pro náklad nebo věci, které se opravdu mohou hodit. Vytvořte si v autě svou KPZ, tedy krabičku poslední záchrany pro všechny situace.
Jak se vyhnout některým zlozvykům, které nám ničí zdraví?
08.10.2018
Shrbená záda a noha přes nohu. Kolik z nás takto denně sedí třeba u počítače? Při nervozitě si zase okusujeme rty či nehty, jídlo zhltneme během pár minut po cestě do práce… Ač se tyto zlozvyky zdají být banální, pokud je budeme dlouhodobě dělat, nepěkně se podepíšou na našem zdraví. Vybrali jsme 10 nejčastějších prohřešků, které našemu organismu prokazatelně škodí, a spolu s odborníky poradíme, čeho se vyvarovat.
Češi přezouvají, ale špatně: Kde děláme chybu?
08.10.2018
Češi se za poslední roky naučili přezouvat na sezonní pneumatiky. Bohužel to ale nedělají dobře. V zemi jezdí každé šesté auto na špatných gumách.
Češi „bručí“ na své zdraví. Fit se cítí jen dvě třetiny, jinde v Evropě jsou spokojenější
05.10.2018
Každý devátý Čech zdravotně strádá, což je více, než ukazují čísla z ostatních států Evropy.
Otužováním předejdete chřipkovým onemocněním a utužíte své zdraví
04.10.2018
Pokud je vám poslední dobou stále zima, je to sice skutečně náhlou změnou počasí, ale možná i tím, že jste během horkého léta zchoulostivěli a na přicházející zimu vůbec nejste připraveni.
Čeští řidiči nedávají přednost chodcům? Omyl, ženy jsou za volantem méně ohleduplné než muži!
04.10.2018
Aktuální průzkum Goodyear Dunlop Tires Czech přinesl překvapivá zjištění. Češi berou přednost chodců na přechodu vážněji než Slováci, nejhůře ze srovnání tří měst vycházejí ženy-řidičky v Praze: dávají přednost pouze v každém druhém případě.
Výměnu pneumatik před zimou neodkládejte aneb Podle čeho vybírat
02.10.2018
Vzhledem k tomu, že na některá místa naší republiky už dopadly první sněhové vločky, není od věci objednat své auto do servisu na přezutí. Že by si váš vůz zasloužil nové zimní pneumatiky? Poradíme vám, jak vybrat ty pravé.
Změny pro motoristy platí ode dneška: chudší lékárnička i povinná výbava
01.10.2018
Málokdy se stane, že motoristé dostanou takovou nadílku pozitivních novinek najednou. Omezení zbytečné povinné výbavy, zákaz přetáčení tachometrů, přísnější hlídaní „špinavých aut“...
V jedné ruce volant a v druhé mobil. Češi v autě fotí i píšou zprávy
01.10.2018
Čeští řidiči ze všech stran slyší, že mobil za volant nepatří. Jenže realita v kabině vozu je zcela opačná. Mobil za volantem používá většina z nich. Celých třiadevadesát procent využívá telefon v autě pro navigaci, polovina si pouští hudbu a čtvrtina fotí cestu a okolí.
Děti, které rády čtou, mají lepší duševní zdraví než vrstevníci
01.10.2018
Dětem, které příliš nečtou a nepíšou, se zvyšuje pravděpodobnost horšího duševního zdraví. Naproti tomu vrstevníci, kteří si v knihách a psaní libují, mohou vykazovat až třínásobně vyšší známky lepšího duševního zdraví. Tvrdí to alespoň výzkum britské charitativní organizace National Literacy Trust (NLT). Její výsledky přebral server The Independent.
Dopravní nehoda na pracovní cestě: Pracovní úraz, nebo běžná nehoda?
26.09.2018
Dopravní nehoda na pracovní cestě se může přihodit každému zaměstnanci. Bude se však jednat o pracovní úraz? Jaké nároky vzniknou poškozenému zaměstnanci? Může zaměstnanec uplatňovat odškodnění z povinného ručení viníka nehody? Odpovědi na tyto i další související otázky přinášíme v dnešním článku.
Jak se zbavit rýmy? Pomůžou léky i babské rady.
25.09.2018
Rýma je zánět nosní sliznice, který se projevuje pocitem plného nosu a výtokem hlenu. Ačkoli je rýma „zabiják mužů“, ve většině případů se jedná o virové onemocnění, které nevyžaduje lékařské vyšetření. Běžná doba léčby je 7 dní.
Chystá se zdražení pokut: za telefonování a focení až 10 tisíc a 4 body
25.09.2018
Ministerstvo dopravy ve spolupráci s policií pracuje na zpřísnění bodového systému. Více se bude postihovat používání mobilu za volantem. Zdraží i pokuty za nejčastější přestupky, tedy překročení rychlosti, jízdu na červenou a nebezpečné předjíždění.
Přehled slev: Se starým autem i do značkového servisu
25.09.2018
Značkové servisy nabízejí levnější práci i náhradní díly majitelům starších vozů. Zmapovali jsme desítku nejprodávanějších značek na českém trhu, abychom zjistili, jaké výhody od nich můžete čekat.
Zákaz stáčení tachometrů: Nová úprava zákona pohledem právníka
24.09.2018
Prvního října nabývá účinnosti rozsáhlá novela zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel provozu na pozemních komunikacích, která mimo jiné upravuje i problematiku zákazu stáčení tachometrů, na kterou se chci dnes soustředit.
Od volantu rovnou do tepláků! Kdy vám hrozí vězení?
21.09.2018
Ale já jsem nic neudělal!“ I takové přiznání vás jako řidiče může dostat do basy. I nečinnost je totiž v řadě případů trestná. Víte, kde je hranice mezi trestným činem a přestupkem a co všechno vám hrozí?
Ministerstvo chce otestovat odbočování na červenou a na dálnici 140 km/h
20.09.2018
Kdo se podíval do Ameriky, vzpomíná na to jako na skvělou věc: odbočit doprava se může na křižovatce, i když svítí červená. Tento nápad se zalíbil ministru dopravy Danu Ťokovi. A otestovat by chtěl i 140kilometrovou rychlost na dálnicích. Dřív než za rok se to však stihnout nedá.
Čechy dohánějí pokuty za rychlost už i ve Francii, loni jich bylo 50 tisíc
19.09.2018
Po Německu a Rakousku musejí čeští řidiči dávat pozor na striktní dodržování pravidel silničního provozu i ve Francii. Teprve rok stará dohoda s Českem totiž Francouzům umožňuje, podobně jako již dříve důkladným Němcům a Rakušanům, rozesílat dodatečně pokuty motoristům rovnou do jejich poštovních schránek.
Modré parkovací zóny: Můžu na nich parkovat, i když nejsem rezident?
19.09.2018
Modré parkovací zóny jsou velkou komplikací řidičů. Věděli jste však, že na nich můžete za jistých podmínek legálně parkovat?
Parkovací místa jsou, města a lidé je však neumí využívat
18.09.2018
„V Česku jsou tisíce parkovacích míst, která zůstávají prázdná, protože města neumí tyto plochy dostatečně využívat,“ tvrdí předseda České parkovací asociace Petr Horský. Města i stát by podle něj měly zlepšit plánování a propagaci dopravních projektů
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.