Aktuality

Zimní pneumatiky pouze na předních kolech? Snaha ušetřit se rozhodně nevyplatí
14.12.2018
S každou zimou se můžeme setkat s mnoha nepravdami týkajícími se správného obutí. Přestože byly již mnohokrát vyvráceny, k některým řidičům se tyto informace pravděpodobně stále ještě nedostaly.
Zimní dovolená v zahraničí: Jaká platí silniční pravidla v oblíbených lyžařských destinacích?
13.12.2018
Před cestou do zahraničích lyžařských středisek je důležité nejen zkontrolovat vůz po technické stránce, ale také seznámit se s předpisy, týkajícími se výbavy vozu. Požadavky na další vybavení vozu se různí, neboť co v jedné zemi doporučují, patří v druhé do povinné výbavy.
Jezdíte na LPG? Doplňte si zimní směs, ať můžete v mrazech jezdit bez potíží
12.12.2018
I když jezdíte na LPG, na zimu se musíte připravit stejně jako ostatní řidiči. Podobně jako existuje nafta pro letní a zimní období, je k dostání i zimní směs propan-butanu. Ta obsahuje více propanu, který se na rozdíl od butanu dobře odpařuje i při teplotách pod bodem mrazu. S příchodem zimy si proto ohlídejte, ať vám v nádrži nezůstane letní směs.
Jak vybrat správnou žárovku do světlometů?
11.12.2018
Den se s přicházející zimní sezónou prodlužuje. Lidé tráví v autě stejný čas, ale řídí mnohem více bez denního světla. Takže osvětlení auta se stává mnohem důležitější. Jsou na trhu nějaké vylepšené prémiové produkty?
I jízda na dálnici má svá pravidla. Znáte je?
10.12.2018
S příchodem zimy je potřeba na českých dálnicích, které jsou z velké míry rozkopané a v rekonstrukci, dávat o něco větší pozor. K tomu, abychom se stali účastníky dopravní nehody, stačí opravdu jen málo. Málo ale stačí i k tomu, abychom v pohodě dorazili do cíle. Nejdůležitější je být v klidu a dodržovat konstantní rychlost.
Tuhne nejen nafta, i s LPG může být v mrazu problém
10.12.2018
Skutečně tuhé mrazy na většině České republiky zatím neudeřily, ale pokud na ně člověk své auto nepřipraví včas, může pak už být pozdě. A není řeč jen o kapalině do ostřikovačů, i letní směsi by měly teplotám lehce pod nulou odolávat.
Staré kotle ohrožují zdraví ještě více, než se předpokládalo
06.12.2018
Kotle na pevná paliva jsou jednoznačně nejvýznamnějším zdrojem znečištění ovzduší ve městech a obcích. Místy je tento podíl na znečištění až 90 procentní, především v důsledku používání starých neekologických kotlů.
Sněhové řetězy u nás a v zahraničí: Mějte je v zimě s sebou, ušetříte si problémy
05.12.2018
S rozmachem aut s pohonem 4x4 a zimních pneumatik si čím dál více řidičů myslí, že sněhové řetězy v zimě nepotřebují. Chyba lávky. Například v Rakousku vám pomohou se vyhnout více než stotisícové pokutě.
Dálniční známky 2019 vstupují v platnost. Ceny zůstávají, na dalších dálnicích n
04.12.2018
Ministerstvo dopravy plánovalo, že v příštím roce nahradí české dálniční známky elektronický systém. Změna se ale posouvá.
Kupujeme použité náhradní díly: Jsou o hodně levnější, ale víme, na co si dát pozor
03.12.2018
S prvním sněhem jsou autovrakoviště v permanenci kvůli drobným ťukancům. Motoristé zde nejčastěji hledají světla, nárazníky a blatníky. Občas ale dělají chyby, nad nimiž obchodníci s díly kroutí hlavou
Zadní denní svícení bude povinné! Budete si muset nechat namontovat nové svítilny?
02.12.2018
Policie by chtěla, aby auta v Česku ve dne svítila i vzadu, to ovšem naráží na řadu zejména technických potíží. Bude se to tedy někdy týkat všech vozidel?
Co očekávají mladí řidiči od automobilu? Rychlost ani zábavu už dávno ne!
29.11.2018
Generace, narozená v období od začátku 80. do poloviny 90. let, tvoří v současnosti 12 % všech zákazníků na automobilovém trhu v Evropě. Design automobilu je pro 40 % zákazníků z této skupiny hlavním důvodem pro jeho koupi, konektivita, audiosystém a informační a zábavní funkce jsou klíčové pro každého třetího mileniála.
Nastartuje i v mrazu. Vše, co potřebujete vědět o autobateriích
28.11.2018
Mráz sám o sobě autobateriím nijak výrazně nevadí. Přesto je začátek zimy s prvními teplotami pod nulou nejtypičtějším obdobím, kdy kvůli mrtvé baterii nemusíte nastartovat.
Skladujete pečivo v igelitu nebo v lednici? Jde vám o zdraví!
27.11.2018
Asi každý by si přál mít k snídani čerstvé pečivo. Ale jen málokdo stíhá si ráno dojít do pekárny. Jak tedy uchovat pekařské výrobky, aby nám chutnaly i druhý a další den?
Nadváha škodí zdraví, tvrdili odborníci. Po poslední studii je ale všechno jinak
26.11.2018
Dlouhé roky se vědci a lékaři předháněli ve zjišťování, co všechno je ve skutečnosti nezdravé. Od cigaret, alkoholu, kávy až po tučné a masné výrobky, vždy měli víceméně jasno. Za jednoho z největších zabijáků ale považovali nadváhu a z ní vyplývající obezitu, teď se ale ukazuje, že by všechno mohlo být jinak.
Jen necelá třetina řidičů dobře vidí na cestu, ukázal průzkum
26.11.2018
V Česku je přes šest milionů aktivních řidičů, ovšem jen 28 % z nich má dobrý zrak anebo správné brýle, zní závěry projektu Slepí vrazi. Jen zhruba každý třetí řidič byl v posledním roce na kontrole zraku.
Konec sezení v kanceláři. Stání zvyšuje produktivitu práce a zlepšuje zdraví
22.11.2018
V kancelářích se mění pracovní uspořádání. Místo klasických stolů se židlemi se prosazují pulty k stání.
8 věcí, které u vašeho auta na podzim nesmíte podcenit
21.11.2018
Teploty v posledních dnech připomínají léto a dávají zapomenout, že už je přelom října a listopadu. Nastal tedy nejvyšší čas připravit auto na zimu. „Už brzy totiž budete každý den čelit nízkým teplotám, prudkému dešti, mlze, blátu a později i mrazu, sněhu a soli.
Zima začíná, připravte na ni sebe i auto
20.11.2018
Na zimu už máte přezuto nebo alespoň rezervaci do pneuservisu, na období roku, které je pro motoristy nejnáročnější, je ovšem třeba připravit celé auto.
Vlastnictví auta u nás zatím vyjde levně. Vydrží to ale? A jak je to v zahraničí?
19.11.2018
Od pořízení vozu přes povinné ručení až třeba po sazby pokut je Česko pro motoristy zemí zaslíbenou. Kdy se to změní?
Povinné ručení přívěsných vozíků: Proč jej platíme, když ani nemá motor?
19.11.2018
Nehody s přívěsným vozíkem mohou mít nečekaně trojí řešení. Tušili jste, že na vině může být jak auto nebo vozík, tak i oba současně? Proto musíte hradit pojištění i pro přívěs.
Máte doma psa? Pro vaše zdraví to je jedině dobře
16.11.2018
Majitelům psů hrozí nižší riziko kardiovaskulárních onemocnění než těm, kteří psa nemají. Zjistila to studie ve Švédsku, která zkoumala 3,4 milionu obyvatel ve věkovém rozmezí 40-80 let. Zprávu přinesl server BBC.
Pomoc od pojišťovny potřebuje ročně přes 300 tisíc řidičů
15.11.2018
Asistenční pomoc své pojišťovny si přivolá motorista v případě poruchy nebo nehody vozidla na telefonním čísle, které najde uvedené na Zelené kartě, tedy dokladu o povinném ručení. V Česku ji využije přes 300 tisíc řidičů ročně.
Neprošli jste na STK kvůli vysokým emisím? Pak zkuste dekarbonizaci motoru!
14.11.2018
V souvislosti se zpřísněním podmínek na STK mnohá, zejména starší auta, technikou neprojdou. Víme, jak vysoké emise snížit!
Místa pro přecházení: Je to totéž jako přechod pro chodce?
13.11.2018
V poslední době jsem zaregistroval zvýšený počet nově „namalovaných“ míst pro přecházení vozovky, takže bych se v dnešním článku chtěl krátce podívat, k čemu je to dobré a v čem se takové místo liší od přechodu pro chodce.
Nákup auta v zahraničí: za nový vůz se DPH platí v Česku
12.11.2018
Když si koupíte v Německu nebo v jiné unijní zemi nové auto, měli byste se připravit na to, že vás čeká daňové kolečko. A pravděpodobně vás čeká dlouhé vymáhání DPH zaplaceného v Německu.
Revoluční oprava obecních komunikací: Výtluky mizí i v zimě. Za pár minut!
12.11.2018
Opravit ekologicky, levně a jednoduše silnici do čtvrthodiny. Navíc i v aktuálním podzimním počasí. Utopie? Ne! Byli jsme toho svědky.
Se sluchátky na uších a mobilem v ruce ohrožují sebe i dopravu
08.11.2018
Pouliční jev dnešní doby: nesledují provoz, bezduše přecházejí ulici nebo koleje bez toho, aniž by se rozhlédli. Pohybují se zásadně se sluchátky na uších. Nebo hůře, se smartphonem v ruce. Smartphone zombies nebo smombies nejenže obrovsky riskují svůj život, ale jsou nebezpeční i pro okolí.
Jak můžeme jídlem čelit podzimnímu splínu?
07.11.2018
Málo energie, ospalost, trudnomyslnost a snížení výkonnosti jsou jen některé příznaky změny ročního období. Abychom znovu získali vitalitu a pohodu, poslouží nám dobře výběr pokrmů. Celá řada potravin totiž stimuluje produkci látek, které pomáhají zachovat si dobrou náladu, píše italský deník La Repubblica.
Povinné ručení prodražují rychle rostoucí ceny oprav
06.11.2018
Povinné ručení v Česku letos zdražilo, v některých případech až o desítky procent. Podle předsedy představenstva Allianz pojišťovny Dušana Quise je to způsobeno hlavně rychle rostoucími cenami oprav aut, které pojišťovny svým klientům proplácejí.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.