Aktuality

Dovolená v Chorvatsku? Po cestě si za benzín a naftu připlatíte
18.06.2018
Kam pojedeme letos na dovolenou je jasné, tak jako tisíce dalších Čechů vyrazíme na jih do Chorvatska, vlastním autem, a když ne my, tak řada jiných spoluobčanů ano – minimálně čtvrtina českých turistů vyráží na dovolenou vlastním vozem.
Pečujete správně o klimatizaci? Možná děláte tyto zbytečné chyby
14.06.2018
Doplnění klimatizace před cestou na dovolenou? V minulých letech běžná praxe. Letos se to může řidičům výrazně prodražit. Na českém trhu totiž došlo k razantnímu nárůstu cen náplní do klimatizací. Jak můžou majitelé aut ušetřit? Jaké chladivo se vlastně může v klimatizacích používat?
Horko zvyšuje riziko infarktu u řidičů. Každý třetí zástavu srdce nepřežije
14.06.2018
Letní horka zvyšují riziko srdeční zástavy u řidičů. Každý třetí člověk přitom infarkt nepřežije. Podstatná je správná a neodkladná pomoc, upozorňují odborníci. V Česku se proto rozšířila síť defibrilátorů. Nově budou resuscitační přístroje k dispozici na 31 čerpacích stanicích napříč Českem.
Jak vybrat přívěs za auto, jaký potřebujete řidičák a co musíte vědět?
13.06.2018
Byly doby, kdy jezdit s vozíkem za autem bylop snadné. Vzali jste starou škodu 1000, navařili díly z nápravy na kovovou trubku, pokud jste chtěli mít vozík „v komfortu,“ přidali jste odpružení, obednili jste rám a přes známého na STK získali spztky.
Nadáváte za volantem? Možná patříte do skupiny mladých řidičů. Nebo mezi nehlásiče škod.
13.06.2018
Statistika nuda je – zpívá se v jedné známé písničce. Ale není to pravda, statistika nuda rozhodně není, ne pokud umíte mezi čísly najít zajímavé informace, což je třeba případ tohoto výzkumu.
Zastav, je mi zle. Bojujte účinně s kinetózou během cest autem
12.06.2018
Zná to téměř každý, kdo cestoval na zadním sedadle auta. Začte se do knihy, zadívá do mobilu a závratě i nevolnost jsou tu. Kinetózou v autě trpí dospělí i malé děti. Přinášíme několik tipů, jak se na ni před dovolenou připravit.
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?
11.06.2018
Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v Rakousku či Švýcarsku. Ve Francii pak začali hojně pokutovat i nízká překročení limitů.
Posviťme si na žárovky, autožárovky do čelních světlometů
11.06.2018
Na co se zaměřit při koupi žárovky? Na trhu je široká paleta produktů. Některé jsou velmi dobře přizpůsobené potřebám spotřebitele.
V autech číhají infekce. Věděli jste, že volant je devětkrát špinavější než záchodové prkénko?
08.06.2018
Informaci o tom, že interiér automobilu je mnohem špinavější než cokoliv co v běžném životě používáme, je známou pravdou. Ovšem všeobecnou. A konkrétně? Největším bacilonosičem je nesporně klimatizace, její filtr, potrubí, průduchy… Světe div se, na druhém místě je to, co nejčastěji bereme v autě do ruky. Madla dveří, asi napadne asi každého. Nikoliv, ta jsou až na dalším místě. Vše předčí volant. Ano volant.
Nejvíc nehod se stává v pátek. Škoda chce nehodovost snížit
07.06.2018
Celkem více než 17 tisíc nehod se vloni stalo během pátků. Automobilka Škoda proto iniciovala „hnutí za bezpečný pátek”, který má tato čísla snížit. Pomohou data z Výzkumu dopravní bezpečnosti, který už deset let sbírá informace o nehodách škodovek přímo na místě.
Horko decimuje řidiče. Přibývá agresivity i nehod z únavy
07.06.2018
Letní počasí udeřilo bez varování už v květnu a řidiči nestačí vytáčet klimatizaci. Horko za volantem je nebezpečné a má na kontě spoustu nehod - šoféři jsou otupělí, mají pomalejší reakce a v silničním provozu jsou agresivnější. Na cestu se vybavte vodou a před odjezdem na dovolenou se pořádně prospěte. Únava se přemoci nedá.
Lidský faktor může za 99 procent nehod, potvrzují čeští experti
06.06.2018
Již deset let působí v České republice výzkum dopravní bezpečnosti Škoda Auto. Za celou dobu prozkoumal 1048 dopravních nehod vozidel značky Škoda, 99 procent z nich zavinil lidský faktor.
Správnou autosedačku vybírejte s dítětem, pozor na dobré uchycení a krk
05.06.2018
Pořízení dětské autosedačky se nevyhne žádný rodič, který je zároveň řidičem. Z hlediska legislativy je totiž nutné do ní umístit i novorozeně, které právě převážíme z porodnice domů. Podívejte se, na co byste neměli při výběru autosedačky zapomenout.
Chorvatsko autem. Vyplatí se alternativní cesty přes rakouský venkov či Maďarsko?
04.06.2018
Lze se při cestě do Chorvatska vyhnout problémům ve Slovinsku cestou rakouským venkovem? A jak se dá jet přes Maďarsko?
Chorvatsko autem. Kolik stojí dálniční známky? A jaké kde hrozí pokuty?
03.06.2018
V předcházejících článcích jsme ukázali několik možností cesty k Jaderskému moři. Která z nich je nejlepší?
Už rok přehlašujeme auta snáze než dříve
01.06.2018
Rok od bodu zlomu, i tam by se dalo označit datum 1.6.2018. Přesně před rokem totiž nastala změna v přehlašování vozidel, která zásadním způsobem ulehčila motoristům život.
Prázdniny se blíží: Na co nezapomenout před cestou autem na dovolenou?
01.06.2018
Sezóna letních dovolených se blíží a cesta vlastním autem patří mezi oblíbené varianty dopravy. Minimálně čtvrtina Čechů se aktuálně chystá na dovolenou automobilem. Než se vydáte na cestu, je nutné nejen připravit vozidlo po technické stránce, neméně důležitá je také kontrola dokladů a obeznámení se s formalitami i dopravními předpisy.
V horkých dnech stoupá teplota v zaparkovaném autě přes 60 stupňů
01.06.2018
V zaparkovaných autech se teplota po celodenním stání na slunci bez problémů vyšplhá přes 60 stupňů Celsia. Výzkumníci z univerzity v americkém San Diegu varují, že k úmrtí v rozpáleném autě dochází zhruba po hodině, pro malé děti je život ohrožujících už několik desítek minut.
Jihlava začne měřit rychlost na D1
31.05.2018
V pátek začne Jihlava měřit rychlost v opravovaném úseku dálnici D1 mezi 112. a 119. kilometrem. Na vybavení úsekového měření město z vlastního rozpočtu vyčlenilo 1,6 milionu korun.
Jak na bezpečný převoz kola?
31.05.2018
Počasí přeje cyklovýletům už několik týdnů, s letní dovolenou k tomu přibude otázka, jak dopravit kromě sebe a kol také plný kufr věcí. Právě bicykl je velmi neskladný, nejbezpečnějším řešením je odvézt ho na nosiči.
Cenu povinného ručení určuje i lokalita. Nejvíc platí lidé v Praze, nejmíň v Jihlavě
30.05.2018
Pokud vlastníte auto, je vaší povinností platit povinné ručení. Na výpočet jeho ceny, která je pro každého majitele individuální, mají vliv různé faktory. Jedním z nich je i lokalita. V jednotlivých krajích jsou tak ceny zcela jiné, liší se až o tisíce korun.
Čím víc airbagů, tím bezpečnější? Důležitější jsou jiné věci…
29.05.2018
Čím více má auto airbagů, tím by mělo být bezpečnější při nárazu. V praxi je totiž důležitější dobře navržená struktura karoserie. Jak se s léty změnila a co obnáší u moderních automobilů?
Jak zpátky získáte řidičák? Je to úřednická tortura!
28.05.2018
Když vás potká nemilá povinnost odnést řidičák do „čistírny“, tedy zákaz řízení, je dobré vědět, na co se připravit. Že odevzdáte na úřadě kartičku a v dohodnutý den si ji vyzvednete? Ani náhodou! Musíte se starat, vyplňovat, několikrát vystát frontu.
Za co všechno vám seberou řidičák. Přestupky, o nichž nevíte!
28.05.2018
Existuje hned několik cest, jak se stát z motoristy povinně chodcem. Vůbec přitom nemusíte nasbírat dvanáct trestných bodů. Ve všech případech se připravte na úřední peripetii a další náklady, když budete chtít zase řídit.
Slováci jdou tvrdě proti stáčení kilometrů, budou hlídat i autodíly
25.05.2018
Na Slovensku mají nový silniční zákon, který stanoví dlouhou řadu opatření proti stáčení kilometrů. „Česko se tak stává v našem regionu jedinou zemí, která neklasifikuje stáčení najetých kilometrů jako trestný čin,“ komentuje Igor Sirota z ÚAMK.
Velký test si posvítil na dětské autosedačky. Tyto tři jsou životu nebezpečné!
24.05.2018
Sledujte Auto.cz na Instagramu Mobilní aplikaci Instagram si stáhněte zde Německá spotřebitelská organizace se ve spolupráci s ADACem pustila do dětských autosedaček. Drtivá většina dopadla dobře, na některé si ale dávejte velký pozor.
Ústavní soud dává naději autům pohřbeným polopřevodem
23.05.2018
Majitelé aut, kterým vůz „uvázl“ v takzvaném polopřevodu, což znamenalo, že nemůže od 1. července 2015 na silnici, mají naději. Vláda se totiž bude zabývat tím, zda a s jakým názorem přistoupí k řízení před Ústavním soudem, které se týká důsledků včasného nezapsání změn do registru silničních vozidel.
Zákon má řidiče přimět k návštěvě očního lékaře
23.05.2018
Dvě třetiny řidičů nemají v pořádku zrak. Ukázala to osvětová kampaň Autoklubu ČR Slepí vrazi, která odstartovala loni a při níž byl zrak kontrolován tisícům řidičů. Poslanec Jan Birke (ČSSD) chce proto předložit novelu silničního zákona, která by všem řidičům uložila povinně navštívit očního lékaře.
Jak správně umýt auto? Na tuhle drobnost určitě také zapomínáte
22.05.2018
Mytí auta svépomocí nemusí být složité, je zásadní ale nepodcenit přípravu a vyvarovat se několika drobných chyb.
Nejdůležitější na ovládání klimatizace je včas ji vypnout
22.05.2018
Klimatizace se dnes běžnou výbavou aut, ale ovládat ji správně, abyste nebyli nastydlí, vyžaduje dodržovat pár pravidel. Také klimatizace vyžaduje servis. „Doporučujeme zkontrolovat klimatizaci alespoň jednou ročně,“ radí Karel Starý, vedoucí servisních služeb Škoda Auto Česká republika.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.