Aktuality

Jak správně doplnit provozní kapaliny ve vašem autě?
02.03.2022
Provozní kapaliny je nutné ve vozidle pravidelně kontrolovat a jednou za čas také doplňovat. Co všechno to obnáší a jak postupovat správně, aby vás pak za jízdy nic nezaskočilo?
Pohonné hmoty kvůli válce na Ukrajině zdražují. Benzin je za 38,30 Kč
01.03.2022
Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku v uplynulých dnech výrazně zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stoupla od čtvrtka, kdy začala rusko-ukrajinská válka, o 82 haléřů na 38,30 koruny za litr.
Ojeté vozy: Na co si dát pozor při nákupu auta z bazaru
28.02.2022
Koupě automobilu nepatří v případě většiny lidí mezi běžné každodenní činnosti. Je proto důležité se na nákup co nejlépe připravit dopředu a vědět, co nás může čekat.
Vyplatí se ještě kupovat auto s vysokým počtem najetých kilometrů? Ano, ale má to háček
25.02.2022
Po automobilu, který by měl najeto stovky tisíc kilometrů, kupci nijak zvlášť nestojí. Přitom jsou jejich ceny příznivé a někdy koupě takové ojetiny nemusí být špatný nápad.
Kouř z výfuku: Co znamenají různé druhy a barvy kouře?
24.02.2022
Většinu času by výfuk vašeho vozu neměl být téměř vůbec patrný, měl by pouze tiše a nenápadně odvádět zplodiny, které vznikají při spalování paliva. Vychází z vašeho výfuku kouř?
Zdražování zánovních ojetin nemá konce. Meziročně vzrostla cena o čtvrtinu
23.02.2022
V České republice automobily do tří let stáří meziročně podražily o 25,7 %, oproti roku 2020 je rozdíl doslova alarmující.
Mrtvý úhel: všichni o něm vědí, ale přesto nás při řízení často překvapí
22.02.2022
Zpětná a boční zrcátka vozu nám obvykle poskytují při jízdě velmi dobrý výhled kolem automobilu. Nicméně směrem k zadní části vozidla se nachází oblast, která v zrcátkách není vidět.
Jak je to s pokutami ze zahraničí: Na co si dát pozor?
21.02.2022
Ať už jedete v zimě na hory, nebo v létě k moři či za památkami, nastudujte si dobře tamní předpisy, a především zvláštnosti. Jinak se lehce stanete lovnou zvěří – ve schránce vám přistane výzva k zaplacení přestupku, kterého si vůbec nejste vědomi.
Jak správně a bezpečně řídit v silně větrném počasí? Tyhle tipy musíte znát
18.02.2022
V posledních dnech čelíme velmi silnému větru, často ve spojení s deštěm, sněžením nebo námrazou. Jelikož je každoročně se zhoršeným počasím spojena řada dopravních nehod, připomeňme si některá doporučení, jak se připravit na zhoršené podmínky na silnicích.
Zamrzlá ruční brzda je v zimě strašákem pro spoustu řidičů. Jak takový problém vyřešit? Kopání do kola je hloupost
17.02.2022
Znovu zprovoznit zamrzlou ruční brzdu nemusí být tak velkým problémem, jak se může na první pohled zdát. K jejímu uvolnění stačí v podstatě jen jednoduchý trik.
Za volant o rok dříve. Ministerstvo chce nechat s dozorem řídit sedmnáctileté
16.02.2022
Za několik měsíců budou možná řidiči na českých silnicích vídat osobní automobily označené samolepkou či magnetickou cedulí „Řidič ve výcviku“. Za jejich volantem by pak nejčastěji seděli sedmnáctiletí začínající řidiči. Ovšem pouze za předpokladu dohledu zkušeného šoféra. Ministerstvo dopravy si od možné změny slibuje lepší výchovu mladých řidičů a úbytek nehod zaviněných právě nezkušeností.
Legislativní novinky v roce 2022: Víte, co všechno se změnilo?
15.02.2022
Rok 2022 s sebou přináší změny, na které by si měli dát motoristé i cyklisté pozor. Stačí si projít přehled novinek a žádná policejní kontrola vás nepřekvapí.
Česko a ojetá auta: Přichází čas bazarů! Čekat se prodraží…
14.02.2022
Nových aut je málo, těch normálních ještě méně, čekání na vozy z výroby se protahuje na dlouhé měsíce. To, co Svět motorů předpovídal, přišlo: třetí desetiletí je érou ojetin. I tam se dějí věci!
Na českých dálnicích se rozmohl nešvar podjíždění odstavným pruhem. Co za takový manévr hrozí?
11.02.2022
Předjíždění je jeden z nejrizikovějších úkonů, které může řidič vůbec udělat. Když tečou nervy v koloně, není využití odstavného pruhu k předjíždění kolony dobrý nápad.
Převážíte přes hranice nad 20 litrů pohonných hmot? Porušujete zákon a Celní správa vám může zabavit auto
10.02.2022
Od 1. února letošního roku došlo ke snížení cen pohonných hmot v Polsku z důvodu přijetí tamních vládních protiinflačních opatření. Cena pohonných hmot byla snížena v Polsku už od 1. ledna 2022 vzhledem ke snížení spotřební daně, které bude platit až do 31. května 2022.
Pozor při nákupu ojetin. Víme, u kterých se nejčastěji manipuluje s počtem najetých kilometrů
09.02.2022
Analýza společnosti carVerical na 700 tisících ojetých automobilů odhalila, že téměř každý pátý vůz měl stočený tachometr. Přitom není složité si to zkontrolovat před koupí.
Čeští řidiči stále častěji zkouší podvést pojišťovny. Podívejte se, jak vypadá podezřelá událost
08.02.2022
Pojišťovny sdružené v České asociaci pojišťoven (ČAP) prověřily v roce 2021 celkem 11 407 podezřelých pojistných událostí, ve kterých odhalily pojistné podvody v celkové hodnotě 1,249 miliardy Kč. Polovina z nich se přitom týká aut.
Policisté a celníci již zabavují řidičům značky. Funguje to, hříšníci zaplatí
07.02.2022
Dlužíš? Tak stojíš! I tak by se dala s nadsázkou popsat revoluční novinka na tuzemských silnicích. Celníci a policisté dostali na začátku letošního roku pravomoc odebrat na místě registrační značku či nasadit botičku řidičům, kteří nezaplatí pokutu nebo se při kontrole zjistí, že motorista dluží za pokutu z minulosti. 
Bezpečnostní kontrolky v autě: Co znamenají, co zvládnete vyřešit sami a kdy musíte do servisu
04.02.2022
Co to na mě v tom autě svítí? A musím s tím hned do servisu? Konec takovým otázkám! V našem krátkém seriálu odhalujeme tajemství varovných kontrolek, které se nachází v běžných autech. Dnes rozkryjeme význam piktogramů poukazujících na procesy kolem bezpečnostních systémů.
Hliníková kola vašeho vozu v zimě trpí. Jak je dokonale vyčistit?
03.02.2022
Většina dnešních automobilů má ve své standardní výbavě elegantní sadu kol z lehkých slitin. Tyto nablýskané disky mají nejen zajímavý design, díky kterému lépe odvádí teplo z brzd, ale jsou též lehké. Tím ale bohužel jejich výhody končí.
Zájem o prověření historie aut loni narostl o 24 %
02.02.2022
Zájem o prověření historie ojetých aut v sytému AUTOTRACER od společnosti Cebia narostl loni o 24 %. Lidé prověřovali nejčastěji vozy značek Škoda, Volkswagen a BMW.
Jakou vzdálenost reálně ujedete na rezervu? Ukazatelé dojezdu lžou. Udávané kilometry neodpovídají realitě
01.02.2022
Jezdit na rezervu a spoléhat se na údaje z palubního počítače se nemusí vyplatit. Přesnost čísel závisí nejen na stylu jízdy, ale také na konkrétním modelu vozidla.
Nehrozí vám pokuta? Končí platnost mnoha dálničních známek
31.01.2022
Řadě českých řidičů, kteří si na začátku loňského roku koupili dálniční známku, vyprší její platnost.
Co nezapomenout při cestě na dovolenou s dětmi
28.01.2022
Plánujete dovolenou pro celou rodinu? Pokud máte malé děti, je pár důležitých věcí, na které byste neměli zapomenout. I takové cestovní pojištění vypadá trochu jinak, než když ho zařizujete sami pro sebe jako dospěláka. A co teprve některé vybavení, bez kterého se neobejdete. Pojďme se na to podívat.
Není hybrid jako hybrid: Význam a funkce jednotlivých druhů. Co znamenají jejich zkratky?
27.01.2022
Vzhledem k utahujícím se opaskům u konvenčních spalovacích motorů nepřekvapí masivní nasazení hybridní technologie. Málokdo se však vyzná v jejich označení.
Automobily mají několik antén, nejenom pro příjem rádia
26.01.2022
Prakticky každé auto má anténu pro příjem signálu rádia. V moderním voze je ovšem antén (a zesilovačů) mnohem více. Nejsou vidět, ale pomáhají s mnoha komfortními funkcemi, příjmem telefonátů počínaje, odemykáním auta na dálku a zapínáním nezávislého topení konče.
Mýt či nemýt auto v zimě, to je oč tu běží. Škodí mu oplach v tuhých mrazech, nebo je nezbytný?
25.01.2022
Nesprávné mytí vozidla v zimních mrazech může poškodit lak, zámek dveří atd. Pozor si dejte i na výběr správné myčky a programu, aby váš vůz dostal co nejlepší péči.
Největší nešvary českých řidičů v běžném provozu. Řada z nich by měla být postihována jako přestupek
24.01.2022
Snad každý chce do cíle dojet bezpečně bez nehody a bez dlouhého zdržení. Časté nešvary českých řidičů však ohrožují provoz a vytváří zbytečné dlouhé kolony.
Jak fungují parkovací senzory a parkovací asistent?
21.01.2022
Parkování je běžnou činností, která u některých řidičů je velmi neoblíbená. Pomoci přesněji zaparkovat již mnoho let pomáhají senzory i asistent, který zaparkuje za vás.
Stáčení tachometrů nahradil podvod s inzeráty, až třetina jich je falešná
20.01.2022
Symbolem podvodů v autobazarech byly po dlouhá léta stočené tachometry a nejasný původ vozidel. To se v současné době díky řadě možností ověření původu podařilo výrazně omezit. Objevil se ovšem jiný problém.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.