Aktuality

Slovensko chystá omezení rychlosti pro auta se spalovacím motorem
13.12.2022
Slovensko elektromobilitu fakticky ignoruje. Podpora státu je mizivá a výhody pro majitele zelených značek jsou směšné. Co se v takových případech po procitnutí běžně stává, je doslova šoková terapie.
Zbytkový alkohol v krvi: Lidé se mýlí a neví, že staré metody rychlého spalování už nefungují
12.12.2022
Konzumace jídla, pití, kouření cigaret nebo sport a námaha? Nic nefunguje, alkohol nelze zrychleně odbourat.
Přeprava vánočního stromku na autě: Jakých chyb se mnoho z nás dopouští? Jak stromek správně a bezpečně upevnit?
09.12.2022
Vánoční svátky se pomalu ale jistě blíží a s nimi i doba, kdy mnoho z nás vyrazí na nákup živého vánočního stromku. Koupit ho je jedna věc, bezpečně ho dostat domů je ale někdy věc zcela jiná.
Tlačítko AC se od prosince do února hodí častěji, než si myslíme. Je to starý řidičský trik
08.12.2022
Jak se zbavit rychle zamlžených oken v autě? Větrat, a při větrání zapnout klimatizaci.
Čeští řidiči mají hlouběji do kapsy, začínají šetřit na přezouvání zimních pneumatik
07.12.2022
Současná ekonomická situace by se mohla do určité míry negativně projevit také na úrovni bezpečnosti na českých silnicích. Výsledky aktuálního průzkumu totiž naznačují, že řidiči začínají šetřit na přezouvání vozidel na zimní pneumatiky.
Řidičák v ohrožení: Za tyhle dopravní přestupky poputují vaše papíry rovnou do čistírny
06.12.2022
Přestupky v dopravě jsou prakticky každodenní rutinou řešenou různými policejními složkami. Někdy se dá šoférský omyl vyřešit domluvou nebo mírnou pokutou, jindy zase na vaše konto naskočí pár bodů a peněženka výrazněji zchudne. Jsou ovšem případy, kdy vám nepomůže ani svěcená voda a za trest pozbudete řidičského oprávnění.
Množí se krádeže pohonných hmot. Pojišťovna v takovém případě moc nepomůže
05.12.2022
Ceny pohonných hmot jsou po celém světě jako na houpačce. Většinu času se však drží ve vyšších číslech, což vedlo k nárůstu krádeží pohonných hmot přímo z nádrží zaparkovaných aut. Někdy to řidič ani nemá moc šancí poznat, jindy zloději nádrž poničí a co neukradnou, to vyteče.
Průzkum odhalil, kolik aut v Česku má stočený tachometr. V Evropě nejsme zdaleka nejhorší
02.12.2022
Podvádět při prodeji ojetin nebo prodávat bouraná auta není jen „naše“ specialita. Mezi svými sousedy se řadíme k průměru.
Jak vybrat střešní box
01.12.2022
Střešní box je praktickým doplňkem každého auta. Slouží pro bezpečnou přepravu zavazadel, která se nevejdou do kufru, a zimního sportovního vybavení, jako jsou například lyže a snowboardy. Plánujete kupovat nový střešní box? Připravili jsme si pro vás praktické tipy, na které byste při výběru měli myslet.
Zimní použití startovacích kabelů má svá pravidla. V autoškolách se učila, ale opakování je matka moudrosti
30.11.2022
Zapojit startovací kabely jen tak se nemusí vyplatit, hrozí zkrat. Řidič musí vědět, který kabel zapojit jako první a na které auto.
Škrábat námrazu z nastartovaného auta může být za pokutu
29.11.2022
Doba, kdy se nevyhneme nepříjemnému škrábání zamrzlých oken na autech, už začala. Otravnou zimní povinnost zpravidla doprovází nastartovaný motor, což ovšem může být z pohledu zákona poněkud problém.
Zapomenout na interval výměny brzdové kapaliny se nevyplatí. Auto přestane brzdit za jízdy
28.11.2022
Co se může stát, když řidič nevymění včas brzdovou kapalinu? Dojde ke korozi, auto přestane brzdit, nehoda je na spadnutí.
Kdo je viníkem nehody v místě zipu: Řidič, co se zařazoval do pruhu nebo ten, kdo ho měl pustit?
25.11.2022
Pravidlo zipu řada řidičů nechápe, v případě nehody je pak obtížné určit viníka. Kdo za incident může?
Víte, kdy k nehodě volat policii? Nezadělejte si na zbytečný problém!
24.11.2022
Většina lidí ví, že má zavolat k nehodě policii, když škoda překročí sto tisíc korun, nebo když dojde ke zranění. Jenže ono je těch důvodů podstatně víc a škoda sto tisíc korun může být u některého auta totálka, u jiného jen lehký ťukanec. Takže kdy při nehodě volat policii?
Poruchy, které zvyšují spotřebu paliva
23.11.2022
V době, kdy ceny benzinu, nafty a plynu raketově stoupají, se vyplatí zkontrolovat stav vlastního vozu. Odborníci upozorňují na typické závady, které zásadním způsobem zvyšují spotřebu paliva. Jejich odstranění může výrazně snížit výdaje na čerpací stanici.
Jak správně nastavit opěrku hlavy? Polovina řidičů to dělá špatně!
22.11.2022
Většina řidičů a cestujících se naučila před každou jízdou připoutat bezpečnostním pásem. Víte ale, že k „fádním“ a přesto z hlediska bezpečnosti důležitým krokům patří i správné nastavení opěrky hlavy, a to všech, kdo sedí v autě?
Prodáváte auto? Nespoléhejte se jen na plnou moc k převodu vozidla, můžete za to ošklivě zaplatit
21.11.2022
Česká kancelář pojistitelů řeší každý měsíc přes 200 autonehod, které zaviní nepojištěný řidič. A na všech možných fórech se pravidelně řeší co dělat, když jste prodali auto, ale nový vlastník ho nepřevedl na sebe a teď vám začaly chodit pokuty. Jak obojímu předejít?
Emisní normy Euro 7 nikoho nepotěšily: Nedobitý hybrid vám zastaví, čiptuning skončí úplně
18.11.2022
Evropská komise představila dlouho očekávanou emisní normu Euro 7. Ta bude regulovat emise znečišťujících látek v poslední generaci benzinových a naftových vozidel, ale také v kamionech a autobusech. S návrhem nejsou spokojeny automobilky ani aktivisté. Zpřísnit ji ještě může europarlament.
Daň z najetých kilometrů: Vláda přišla s pošetilým nápadem. Kdo víc najede, ten víc zaplatí
17.11.2022
Co udělá vláda, když chce vybrat peníze od řidičů? Vymyslí, že se bude platit podle nájezdu.
Spoustu aut se spalovacími motory Euro 7 zastaví již nejbližší emisní kontrola
16.11.2022
Avizované zmírnění limitů emisní normy Euro 7 pro auta se spalovacími motory je ve skutečnosti pro většinu současných modelů likvidační. Z trhu definitivně zmizí zejména menší a cenově dostupná auta, Euro 7 totiž výrazně nahrává elektromobilům, které opět zvýhodňuje.
Stěrače nestírají a další problémy, kterými nás tato součástka dokáže potrápit
15.11.2022
Stěračům většina z nás nevěnuje téměř žádnou pozornost, tedy až do okamžiku, kdy je náhle nutně potřebujeme. Jenže právě tehdy mnoho z nás zjistí, že „jaksi“ nefungují tak, jak bychom chtěli a potřebovali.
Kdy zapnout mlhovky? Za špatné používání hrozí pokuta
14.11.2022
Venku řádí pochmurné počasí a zejména k ránu lze spatřovat na našich silnicích místy hustou mlhu, která se drží na silnici klidně i celý den. To ovšem znamená velký problém pro mnoho řidičů, protože ne vždy každý umí na svém autě správně používat mlhová světla.
Deset věcí, které byste měli udělat, než uložíte svůj vůz k zimnímu spánku. A jedna rada navíc!
11.11.2022
Pro spoustu lidí, kteří mají sportovní nebo staré auto jen jako status, je vrcholem přípravy vozu k zimnímu spánku to, že v myčce zaplatí lepší program než obvykle a možná že do benzinu přidají aditivum. Zazimovat auto jde ale i jinak, pořádně.
Už máte přezuto na zimní? Vyšší bezpečnost se opravdu vyplatí
10.11.2022
Zimní pneumatiky přináší vyšší míru bezpečí nejen na sněhu či ledu, ale i na suchém asfaltu při nižších teplotách. Jejich pořízení je dnes navíc snazší a výhodnější než kdy dřív.
Co znamenají „ekoštítky“ na pneumatikách a jak se podle nich řídit?
09.11.2022
Každá nová pneumatika v prodeji musí mít na sobě nalepený ekoštítek. O co se vlastně jedná? A jsou informace na něm uvedené směrodatné?
Boj proti překupníkům dálničních známek: Český e-shop vás odkáže na oficiální portály okolních zemí
08.11.2022
Zkraje listopadu přibyl na oficiálním e-shopu s elektronickými dálničními známkami edalnice.cz nový rozcestník, který uživatele navede na stránky oficiálních e-shopů okolních zemí, kde je možné koupit elektronickou vinětu bez dalších dodatečných poplatků
Než vyrazíte do autobazaru: Jak prověřit auto na dálku a zkontrolovat (nejen) stav najetých kilometrů?
07.11.2022
Pořízení automobilu, ať už nového, nebo ojetého, je v životě každé domácnosti považováno za druhý největší rodinný výdaj hned po nákupu vlastní nemovitosti k bydlení.
Strom není viníkem nehody, bývá jím řidič a někdy i stav silnice
04.11.2022
Během podzimu vyjíždějí více než kdy jindy hasiči a záchranáři k nehodám, při kterých řidič naboural do stromu u silnice. Podle specialistů na bezpečnost hrozí riziko srážky se stromem především v podzimních a zimních dnech a nejčastěji brzy ráno. Vedle riskantní jízdy řidičů je na vině těchto nehod i poddimenzovanost vytížených cest druhé a třetí třídy.
Benzín i nafta by mohly být bez problémů o dost levnější. Ale nebudou, vysoké ceny diktují daleko
03.11.2022
Ceny PHM stále atakují rekordní hodnoty, přitom by stačilo málo a cena by mohla celkem zásadně klesnout.
Jak správně číst v označení pneumatik?
02.11.2022
Porozumět značení na pneumatikách, jak se zdá, pro někoho může hraničit s dešifrováním hieroglyfického písma. Některé symboly a znaky si tedy zaslouží detailnější pozornost.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.