Aktuality

Jízda po tramvajovém pásu a případná nehoda: Co říká zákon?
11.01.2018
Nehoda na tramvajovém pásu, mezi dvěma auty, přičemž jedno tam "nemá co dělat." Jak tuto zapeklitou situaci řešit, radí náš právní expert.
Jak přežít zimu na silnici? Držte se těchto několika zásad
10.01.2018
Jízda v zimě je mnohem náročnější na techniku, ale i na řidiče. Buďte proto na všechno připraveni a nenechte se zaskočit nečekanou změnou počasí.
Kupujete teď ojetinu? Co (ne)prozradí zima
09.01.2018
Nízké teploty mohou zásadním způsobem přispět k odhalení, nebo naopak zamaskování závady ojetého vozu. Čemu je třeba v zimě věnovat větší pozornost?
Je třeba nechat auto v zimě zahřát? Většinou je to zbytečné
09.01.2018
Jedete-li po rovině, stačí počkat, než klesnou otáčky. Pokud však vaše první metry vedou do kopce, nechte autu před vyjetím o minutku déle. Čekat deset minut je ale u motoru se vstřikováním paliva zbytečné, protože zahřívání na volnoběh trvá déle.
„Stůj, dej přednost v jízdě!“ Co přesně říká zákon?
08.01.2018
Zastavit nebo dát přednost v jízdě, osmistranná značka versus trojúhelník, podle všeho zcela jasná věc. Ehm, vážně jste si jistí, že znáte rozdíly mezi zastavením a předností?
Jak správně nastavit opěrku hlavy? Polovina řidičů to dělá špatně!
08.01.2018
Většina řidičů a cestujících se naučila před každou jízdou připoutat bezpečnostním pásem. Víte ale, že k „fádním“ a přesto z hlediska bezpečnosti důležitým krokům patří i správné nastavení opěrky hlavy, a to všech, kdo sedí v autě?
Žádný déšť ani vánice. Navigace vybere cestu s lepším počasím
08.01.2018
Informace o nehodách a dopravě v navigacích jsou dnes už prakticky standardem. Jenže teď už se do nich dostávají takové zajímavé věci, jako je počasí. Takže pokud někdo nechce jezdit skrz bouřku, může si naplánovat cestu tak, aby měl slunečno.
Auto jako dědictví, jaké přináší radosti a starosti?
03.01.2018
Automobil jako dědictví, přejdeme-li souvislost spojenou se ztrátou blízkého člověka a zaměříme-li se na právní aspekt, sebou nese možná radosti z nabyté věci, ale také povinnosti.
Motoristé musí od nového roku opět platit za nepojištěná vozidla
02.01.2018
Motoristé musí opět platit poplatek České kanceláři pojistitelů za vozidla bez takzvaného povinného ručení. Dnes nabývá účinnosti novela zákona o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla.
Jak se správně starat o baterie automobilů a motocyklů
02.01.2018
Zima je období, kdy nejčastěji dochází k vybití baterie. Abyste nemuseli hledat startovací kabely, je dobré myslet na správnou údržbu. Jak se o baterii starat, když ji zrovna nepoužíváte, a jaké jsou nejčastěji mýty spojované s jejich vybitím?
Emise budou nadále moci měřit samostatné stanice, schválila vláda
02.01.2018
Měřit množství vypouštěných výfukových zplodin u vozidel budou moci i nadále samostatné stanice měření emisí.
Motor v zimním období: Nechat běžet na volnoběh, nebo se hned rozjet?
21.12.2017
Studený start motoru se nyní odehrává za mnohem nižších teplot než v letních měsících. Jak jej správně zahřívat, abychom mu co možná nejméně ubližovali?
Na havarijním pojištění lze ušetřit tisíce
20.12.2017
Češi stále platí pojišťovnám za některé pojistky daleko víc, než by ve skutečnosti museli. Odborníci upozorňují, že pravidelnou revizí například havarijních pojistek by lidé mohli ušetřit ročně i tisíce korun.
Jak správně používat mlhovky? Zákon je jen jedna strana mince
18.12.2017
S příchodem zimy nás čeká kromě břečky a náledí na cestě často mlha, husté sněžení či oboje. Pro takové případy máme v autě světla do mlhy. Aby nás bylo lépe vidět, a abychom též sami lépe viděli na cestu. Jenže jejich používání není tak jednoduché, jak si někteří myslí.
5 důvodů, proč se vyplatí operativní leasing
18.12.2017
Pokud trváte na tom, že platíte-li auto, musíte jej nutně vlastnit, pak tento článek není pro vás. Naopak ten, kdo se nechce zaobírat majetkem a chce jen jezdit, může se na pět tipů, proč se vyplatí operativní leasing, podívat, máme zde od společnosti ARVAL CZ materiál, který upozorňuje na výhody operativního leasingu.
Pozor! Od prosince kontrolují na STK okenní fólie. Konečně je čím měřit. Ale…
18.12.2017
Zatímco policisté měří propustnost okenních fólií už roky, na STK se skoro pět let hledal vhodný přístroj. Našel se nedávno, i když technici z něj zrovna nejásají. A pozor – od prosince už se opravdu měří!
Můžete na dálnici předjíždět i zprava?
15.12.2017
Co kdyby, čistě hypoteticky, bylo možné předjíždět zprava i mimo obec? JUDr. Beran se zamýšlí na nápadem jednoho čtenáře, a nápad je to vlastně vcelku zajímavý a logický.
Přednost zprava: Kde všude platí? A co parkoviště nebo podzemní garáže?
13.12.2017
V dnešní uspěchané době řidiči často zapomínají na základní pravidlo v silničním provozu na pozemních komunikacích, jímž je pravidlo pravé ruky, resp. přednost zprava.
Víte, jak správně vyplnit záznam o dopravní nehodě?
13.12.2017
Vzorový záznam o nehodě by měl v autě vozit každý řidič. Povinný sice není, usnadní ale záznam o okolnostech havárie. Víte však, jak jej správně vyplnit?
Jak postupovat při dopravní nehodě: Připomeňte si důležité zásady! I to, kdy volat policii
12.12.2017
Sledujte Auto.cz na Instagramu Mobilní aplikaci Instagram si stáhněte zde Kvůli zhoršujícím se podmínkám na silnicích patří zima pravidelně k obdobím s vyšší frekvencí dopravních nehod. Osvěžte si paměť a připomeňte si, co všechno je potřeba řešit a jak po kolizi postupovat.
Ekologická daň za převod ojetého vozidla: Víte, kolik v současnosti zaplatíte?
12.12.2017
Koupě starého levného auta se může při jeho přeregistrování prodražit. Důvodem je tzv. ekologická daň. Kolik v současné době zaplatíte a v jakých případech ji platit nebudete? A lze ji vůbec nějak obejít?
Deset důležitých skutečností, bez kterých se vy (a vaše auto) neobejdete v opravdové zimě
11.12.2017
Každá zima je prověrkou stavu našich automobilů. Pokud vás zastihne problém na horském parkovišti bez dosahu technické pomoci, pravděpodobně budete přemýšlet, co jste zanedbali, než začalo mrznout. Ve spolupráci s OMV přinášíme deset rad, které vám pomůžou předcházet nepříjemným situacím.
Vánoční shon znamená i chaos na parkovišti. A „ťukanců“ přibývá
11.12.2017
Dlouhé minuty čekání, pak ještě delší hledání parkovacího místa a k tomu vystresovaní řidiči, kteří si navzájem překážejí a nedávají přednost. V předvánočním chaosu popojíždějících a vyparkovávajících aut není i přes malé rychlosti na parkovištích u obchodních center nouze o krizové situace.
Poctivost zdraží kontroly aut. Konec švindlů s měřením emisí
08.12.2017
Od Nového roku začnou platit přísnější pravidla pro emisní kontroly. Každé auto bude mít fotku. Ale jsou s tím opět potíže.
Glosa: Hledáš body? Pomoz si sám
07.12.2017
Český internet skrývá jeden docela velký paradox. Chce-li si precizní motorista najít, kolik mu hrozí bodů za ten který přestupek, je odkázán na komerční weby, které přinášejí kompletní přehled bodových sankcí i pokut.
Co zkontrolovat u auta před jízdou na hory
05.12.2017
Zima přichází a mnoho českých rodin se stejně jako každý rok chystá vyrazit autem do zahraničí na hory. Před dlouhou jízdou by vůz měl být vždy důkladně zkontrolován, řada lidí však podle odborníků přípravu auta stále podceňuje.
Výměna řidičáku se značně usnadní. Prošlé papíry má čtvrt milionu řidičů
04.12.2017
Celkem 248 tisíc lidí si podle nejaktuálnějších čísel, které získala MF DNES, ještě nepožádalo o nový řidičský průkaz, přestože jim letos vypršela platnost toho starého. Z toho 40 procent propadlých dokladů patří seniorům. Pro nový řidičák musí lidé na úřad svého trvalého bydliště a to je leckdy problém. Ministerstvo dopravy už však chystá změnu.
Zima je pro řízení specifická, prověří auto i řidiče
04.12.2017
Jedním z hlavních, a dokonce povinných úkonů přípravy vozu pro provoz v zimě je obutí zimních pneumatik. Jen tím to ale nekončí, vhodné je také zkontrolovat provozní kapaliny a doplnit výbavu o stěrku a škrabku na okna. Skutečně svědomití řidiči ale nepodceňují ani fakt, že nevlídné zimní počasí plně odhalí případné vady zraku, a na řízení v zimě připraví i svoje oči.
Třetinu nehod zaviní silnice, říká expert, který sestavuje mapu smrti
01.12.2017
Nejnebezpečnější silnicí v Česku zůstává úsek silnice I/11 mezi Žamberkem a Jablonným nad Orlicí a dále k Červené Vodě. Vyplývá to z rizikové mapy, kterou vytvořilo sdružení EuroRAP. Ta přepočítává závažné dopravní nehody na množství projíždějících vozidel.
Pořiďte si dálniční známku na rok 2018. Roční žlutá ode dneška platí
01.12.2017
Od prvního prosincového dne jsou v prodeji i v platnosti roční dálniční známky pro rok 2018. Kupóny na příští rok jsou žluto zlaté a mají nové prvky proti zfalšování. Z peněženky vytáhnete 1500 korun jako vloni. Nově přibylo 5 dálničních úseků, kde je potřebovat nebudete.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.