Aktuality

Jízda se sněhem na autě pohledem legislativy
12.02.2021
Česko tento týden zasypal sníh a na řadě míst se tím zkomplikovala doprava. Docházelo k nehodám, vlaky a MHD nabíraly zpoždění.
Přimrzlé stěrače a ostřikovače mohou napáchat škody
11.02.2021
Příchod prvních nočních mrazů s sebou přináší nejen riziko námrazy na ranních cestách, ale i nepříjemně přimrzlé stěrače na oknech a často i nefunkční ostřikovače
10+1 pravidel, jak jezdit, když nasněží tak jako nyní
10.02.2021
Když jsem jel včera ráno do Prahy, uvědomil jsem si, kolik lidí zapomnělo řídit na sněhu. Několik aut v příkopě, horké chvíle na křižovatkách i v koloně, zbytečně vyhrocené situace. Je čas na malé opakování.
Šest věcí, které v mrazech nenechávejte v autě
09.02.2021
Plná láhev s nealkoholickým nápojem napadne asi každého, ale co ještě byste měli vzít do tepla bytu, stojí-li vaše auto přes noc venku v tuhých mrazech? Netýká se to jen tekutin.
V návodech vozů koncernu VW už nenajdete specifikace olejů: Proč ty tajnosti?
08.02.2021
Návody k obsluze vozů koncernu VW přestaly uvádět přesné specifikace olejů ke konkrétním motorům. Zjišťovali jsme, co se tím sleduje a kdo zákazníkům poradí. Konkrétní informace přinášíme i my.
Jaký tlak v pneumatikách pomůže řidičům vyhnout se v zimě nehodě
05.02.2021
Zima je nebezpečná nejen tím, že vozovka může namrznout a klouzat, nebezpečí vás vystavuje i tlak v pneumatikách, který se v zimě mění.
Jak se kontroluje platnost elektronických dálničních známek?
04.02.2021
V posledních dnech se mezi českou motoristickou veřejností rozšířila fáma, že policisté a pracovníci Celní správy zatím nekontrolují platnost elektronických dálničních známek a že se tak dá zatím po tuzemských dálnicích jezdit neoficiálně zadarmo. To ale není pravda.
Používání automyčky v zimě má svá pravidla
02.02.2021
Určitě jste slyšeli obě krajní rady – samozřejmě, že je třeba v zimě jezdit, a to častěji, vzhledem k soli na silnicích, do myčky.
Praktický průvodce technickou kontrolou
01.02.2021
S autem se musí na technickou kontrolu každé dva roky, v případě nového prvně po 4 letech. Víte, co ke kontrole potřebujete a jak to celé probíhá? Dnes vás seznámíme s tím nejdůležitějším, co potřebujete vědět o technické kontrole.
Koupili jste, nebo prodali auto? Poradíme, jak vyřešit přepis vozidla
29.01.2021
Pokud kupujete auto ne nové, ale od jiného majitele, přepisu automobilu se nevyhnete. Jak na to? Kde přepis vozidla provést? A kolik za tento úkon zaplatíte?
Nalepovací dálniční známky definitivně končí
28.01.2021
S koncem ledna definitivně končí v Česku platnost nalepovacích dálničních známek. Od 1. února tak můžete využívat české dálnice již jen s platnou elektronickou známkou, kterou můžete zakoupit v e-shopu nebo na vybraných prodejních místech.
Vážné problémy čekají majitele vozů s vyřazeným katalyzátorem
27.01.2021
Ačkoliv je katalyzátor nesmírně důležitou součástí výfukového potrubí, někteří řidiči jej demontují. Jenže jízda bez něj může znamenat vážné následky.
Bezpečná jízda a bez pokut? Dodržujte několik základních principů
26.01.2021
Mějte na paměti, že většinu dopravních nehod způsobují právě samotní řidiči. V provozu je důležité myslet na ostatní, předvídat jejich chování a správně na něj reagovat. Přinášíme několik základních pravidel, díky kterým bude vaše cesta bezpečnější.
Řidičák letos propadne 341 000 motoristů. Netýká se to i vás?
25.01.2021
Téměř 341 000 motoristů v Česku si bude muset během letošního roku vyměnit řidičský průkaz.
Jak se v roce 2020 měnily ceny povinného ručení a havarijního pojištění?
23.01.2021
Každé vozidlo, které je registrované a pohybuje se po pozemních komunikacích, musí mít sjednané nějaké autopojištění.
Zatajování havárií u prodávaných ojetin stále roste
22.01.2021
Trh s ojetými auty zažil v loňském roce řadu turbulencí. Kvůli koronavirovým opatřením byly na jaře a na podzim po několik týdnů zavřené provozovny autobazarů a prodej vozidel se v těchto obdobích přesunul pouze do online prostředí, což bylo pro české zákazníky něco zcela nového.
Ruční mytí vážně konkuruje zajetým automyčkám. Proč?
21.01.2021
Pamatujete si, když nic kromě klasických automyček nebylo, a pokud ano, šlo o pár nevzhledných zastřešených boxů s mizerným tlakovým oplachem?
Vybrali jsme nejčastější zimní potíže s autem
20.01.2021
Teploty pod nulou, sníh, vlhkost a sůl na silnicích – zima je těžké období nejen pro řidiče, ale i pro jejich auta. I když ta letošní začala mírně, dá se očekávat, že nejspíše přijde její doba, a tudíž i nastanou venkovní podmínky ovlivňující zavěšení nebo karosérii aut.
Bezpečná jízda po zimních silnicích? Především s klidem
19.01.2021
Jízda po zasněžených či namrzlých silnicích vyžaduje zcela odlišný styl jízdy, kterému se však část řidičů dlouhodobě neumí přizpůsobit.
Přes milion řidičů otálí s dálniční známkou
18.01.2021
Konec platnosti ročních dálničních známek vyprší již za dva týdny, většina řidičů si přesto ještě novou, od letošního roku poprvé elektronickou známku nepořídila.
Co nevíte o pojištění: Nenechte se v povinném ručení nachytat!
16.01.2021
Začala s lednem 2021 v povinném ručení nová éra, jak se snaží řidičům namluvit prodejci pojištění? Odpovídáme na největší záludnosti.
Dlouhodobé zabránění mlžení autoskel v zimě a chladném počasí. Boj je velice snadný
15.01.2021
Zamlžování čelního skla v autě znamená více než jen pouhé nepohodlí. Mnohem důležitější je, že neustále zamlžená skla odvádějí pozornost řidiče a postupně snižují viditelnost. To je při řízení vozidla nepřijatelný hazard, proti zamlžování by se tedy mělo bojovat.
Zkontrolujte stav vaší autobaterie: Pokud není v kondici, může vysadit službu kdykoli
14.01.2021
Běžně říkáme – přišla zima, to zase bude akumulátor trpět. Po pravdě, léto je snad stejně „nepříznivým obdobím“, protože za vysokých teplot dochází k vysoušení baterie, byť se jedná o moderní uzavřené typy (VRLA), protože akumulátor spotřebovává elektrolyt.
Kupní smlouva na auto je základ. Ďábel ale tkví v detailech
13.01.2021
Přijdu pěšky, odjedu vozem. Pro mnoho lidí je nákup automobilu tak prostý, že by se dal shrnout těmito čtyřmi slovy. Nemusí to být ovšem pravidlem.
Na co se připravit, když vracíte auto z operáku?
12.01.2021
Máte auto na operativní leasing a blíží se doba jeho ukončení? Pokud je to vaše první zkušenost, možná by vás zajímalo, na co se máte připravit. Čtěte dál, vše se dozvíte! Zajímavé to pro vás bude i v případě, že se rozmýšlíte mezi klasickým a operativním leasingem.
AdBlue v teorii a praxi. Co způsobuje a jak je správně používat
11.01.2021
AdBlue je kapalná forma roztoku močoviny v demineralizované vodě v koncentraci 32,5 procenta. AdBlue se účastní procesu čištění výfukových plynů od škodlivých oxidů dusíku prostřednictvím systému selektivní katalytické redukce (SCR). Jeho vlastnosti a použití mají ovšem řadu skrytých nuancí, o kterých je dobré vědět.
Proč v zimě špatně fungují parkovací senzory
08.01.2021
Parkovací asistent je prvek, který se u různých značek vozů příliš neliší svým řešením. V přední a zadní části vozidla jsou umístěny speciální snímače, které mohou vydávat ultrazvuk.
Naučte se využívat všechny funkce, které nabízí vaše auto
07.01.2021
S novými auty je to mnohdy jako s chytrými telefony. Umí strašně moc věcí, ale reálně z nich používáme možná polovinu. Pojďte se konečně naučit využít vše, co dokáže váš vůz.
Přestupky, které na silnici pácháme nejčastěji
06.01.2021
Ještě do dnes jste se mohli považovat za slušné řidiče, kteří nikdy nechybují a hlavně nikdy neudělali žádný přestupek.
Unikátní laser pomůže při řešení dopravních nehod
05.01.2021
Objasňování dopravních nehod bude díky nově vyvinuté technologii z Česka snazší. Umožní to unikátní přístroj, který umí přečíst na silnici také neviditelnou část brzdné dráhy vozidla. Zařízení ocení policisté, zástupci pojišťoven i motoristé.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.