Aktuality

Jak správně vybrat pneumatiky?
31.10.2022
Víte, jaký typ gumy je vhodný pro vaše auto? Poradíme, čím se řídit při výběru pneumatik.
Kontroly na hranicích se Slovenskem pokračují. Vláda je prodloužila o 45 dní
28.10.2022
Česko prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem, jež měly původně skončit již 28. října, o dalších 45 dní. Ve čtvrtek to schválil kabinet premiéra Petra Fialy (ODS). Kontroly zavedené kvůli zvýšené migraci tak potrvají nejméně do 12. prosince. 
Občanka i řidičáky se přesunou do mobilů. Bartoš chce eDokladovku spustit za rok
27.10.2022
Konec neustálého hledání občanky či řidičáku po kapsách a také více místa v kabelkách. Češi už u sebe nebudou muset nosit plastové kartičky. Ty budou moci nechat doma na bezpečném místě. Vláda hodlá lidem umožnit mít dokumenty a průkazy nahrané ve speciální aplikaci v mobilním telefonu. Projekt by mohl být spuštěný do konce příštího roku. 
Nezapomínejte na autě kontrolovat geometrii. Auto pak dobře jede a neničí pneumatiky
26.10.2022
Určitě už jste v servisu slyšeli větu „doporučujeme seřídit geometrii“. To není trik, jak z vás vylákat peníze, ale velmi užitečné doporučení. Auto s nesprávnou geometrií podvozku nadměrně sjíždí pneumatiky a špatně se ovládá.
Kdy volat k potížím na silnici policii? Zdaleka nejde jen o výši škody
25.10.2022
Ve kterých situacích volat k nehodě policii? Povinnost automaticky vzniká u bouraček se škodou nad 100 tisíc korun a tehdy, kdy dojde ke zranění. Špatné vyhodnocení situace se však může negativně projevit na výši kompenzace.
Pojištění čelního skla: Pojišťovny škody neproplácí. Víme, jak se k penězům dostat!
24.10.2022
Tři roky neproplácejí pojišťovny z povinného ručení prakticky žádné škody na čelním skle. Víme, jak si přesto odškodnění zařídit!
Jak připravit auto na zimu?
21.10.2022
Přinášíme seznam užitečných rad, které vám pomohou přežít zimu a vyhnout se problémům na cestách.
Dešifrace kontrolek v autě: Které symboly a barvy lze přehlížet a jaké značí kritický problém
20.10.2022
Jaká barva kontrolek je výstražná a které ukazatele nelze ignorovat? Existují signály, se kterými nelze s autem pokračovat v jízdě.
Odškodnění po nehodě: O statisíce vás připraví banální chyby
19.10.2022
Většina lidí netuší, jak postupovat po dopravní nehodě. Nemají v ruce potřebné informace, navíc jim chybí povědomí o vlastních právech. Chyby je pak připraví o spravedlivou kompenzaci. Podle statistik se přitom průměrné odškodnění za zranění po bouračce vyšplhalo na 927 tisíc korun. Co tedy neopomenout?
Srny jsou častější, ale divočáci dražší! Kdy ke srážce se zvěří volat policii a co dělat za volantem
18.10.2022
Podzim je na spadnutí, venku se dříve stmívá, objevují se mlhy a lesní zvěř volí jako tradičně své cesty vedoucí také přes silnice. Co dělat, aby takové setkání s živými tvory neskončilo nehodou? A pokud k ní dojde, jak ji správně řešit?
Auto netopí: Časté příčiny, možné následky, náročnost oprav
17.10.2022
Topení v autě netopí, nebo naopak topit nepřestane? Nepodcenit! Kromě nekomfortní teploty mohou přijít další závažné poruchy.
Časté nevědomé chyby při startování vozu na kabely: Je vysoké riziko, že omylem vypálíte auto své i svého zachránce
14.10.2022
Vypálit auto je relativně snadné, stačí nesprávně připojit startovací kabely. Bezpečně nastartovat pomocí druhého auta není nic těžkého, když se ví, jak na to.
Zimní, nebo celoroční pneumatiky? Záleží na více faktorech. Vypátrali jsme, jak vybrat ty správné a neprohloupit
13.10.2022
Moderní celoroční pneumatiky se pro mnoho motoristů mohou stát vyhovujícím řešením pro letní i zimní provoz.
Zpomalí vysoké účty za energie nástup elektromobilů? U západních sousedů už vidí první negativní dopady
12.10.2022
Vlivem mezinárodní situace trápí automobilový průmysl v posledních týdnech a měsících řada problémů. Nejčastěji se hovoří o zdražení pohonných hmot či nedostatku elektronických součástek. Již méně se mluví o tom, že vlna zdražování se negativně dotýká i elektromobilů, s jejichž větším rozšířením Evropa v blízké budoucnosti počítala.
Co při silniční kontrole určitě nedělat: Největší chyby řidičů zastavených hlídkou policie. Jen přilijí benzín do ohně
11.10.2022
Velká část motoristů netuší, jak se chovat při policejní kontrole. Řidiči mnohdy dělají chyby, které je mohou stát peníze a body.
Sezona bouraček začíná. Při nehodě vzpomeňte na fotky a svědky
10.10.2022
Je to nepříjemné, ale dopravní nehody bohužel patří do motoristického života. Nemusíte být viník a zároveň může jít jen o odřené plechy při parkování. Při dopravní nehodě jsou postiženi všichni účastníci, oběti, viníci i svědci. A ti všichni mají také své povinnosti, které musí plnit.
Silničáři letos ani nevyjedou? Kvůli válce je posypové soli nedostatek a má cenu zlata. Řidiči se mají čeho bát
07.10.2022
Sůl na zlato, ta posypová dvojnásobně, jsou jí potřeba tuny. Polákům chybí, chybět bude zřejmě letos v zimě i nám.
Jak správně vytvořit záchranářskou uličku
06.10.2022
Záchranářská ulička slouží k průjezdu sanitek, policejních či hasičských aut na víceproudých silnicích, proto je zásadní, aby prostor pro ně vznikl rychle a plynule.
Jak správně připravit ojeté auto k prodeji na protiúčet?
05.10.2022
Kdo chce dobře prodat ojetý automobil, měl by obchod důkladně připravit. Tedy nabízet vůz v rozumném stavu a určitě nic nezatajovat.
Jak na úspornou jízdu? Osvojte si několik řidičských zásad a šetřete svou peněženku
04.10.2022
Ačkoli se ceny pohonných hmot postupně vracejí na hodnoty před vypuknutím války na Ukrajině a litr benzínu stojí průměrně 37,56 koruny a za litr nafty zaplatíte 43,01 koruny (zdroj CCS), téma šetření financí je před letošní nejistou zimou stále silně aktuální.
Je lepší tankovat plnou nádrž nebo po deseti litrech: Špatným postupem řidiči prodělávají peníze
03.10.2022
Tankování plné nádrže je pro řidiče dnes nepříjemné. Při cenách za litr vyskakují na stojanu astronomické cifry.
Natankujte raději dnes, benzin přes víkend nejspíš zdraží. Co je příčinou?
30.09.2022
Ceny pohonných hmot sice v posledních týdnech pomalu klesají, během víkendu však můžeme očekávat spíše jejich růst.
Autem na Slovensko: Kontroly a povolené hraniční přechody
29.09.2022
Pozor na aktuální kontroly na hranicích se Slovenskem, počítejte se zdržením a kolonami.
Jezdit starším autem se brzy prodraží. Začne-li platit nová daň, majitelé ojetin sáhnou hluboko do kapsy
28.09.2022
Když je třeba naplnit státní kasu, nejjednodušším nástrojem jsou daně. Zavedení nové daně na ojetá auta nijak nesouvisí s ekologií, ta funguje pouze jako laciná zástěrka.
Co dělat při dopravní nehodě?
27.09.2022
S dopravní nehodou se může setkat každý a nemusí být ani řidičem. Nehoda ani nemusí být nijak vážná. Dopravní komplikací může být i sedřený lak či poražená dopravní značka. Důležité je však vědět, jak se zachovat, kdy zavolat Policii ČR a co nahlásit na pojišťovnu.
Až 50,7 % ojetých automobilů v Česku je dovezeno ze zahraničí, což naznačuje vysoké riziko skrytých škod
26.09.2022
Kupující ojetých automobilů v České republice se velice často nechávají nachytat na různé triky a podvody prodávajících. Například Česká obchodní inspekce (ČOI) před několika lety zjistila, že až 57 % prodejců používá klamavé obchodní praktiky, včetně stáčení kilometrů, prodeje vozidel se skrytými vadami a dalších.
Houbaři, pozor na to, kde parkujete. Hrozí tisícové pokuty
23.09.2022
V těchto dnech stačí kolem lesa jen projíždět a už z okna auta jsou vidět houby, které skoro prosí o sebrání. Ovšem ti, kteří na houby vyrazí autem, si musí velmi dobře promyslet, kde budou parkovat. Špatně zaparkované auto policii nebo lesníkům neujde a pokuty bývají zpravidla poměrně vysoké. Především v případě, kdy řidič zaparkuje přímo v lese.
Přišli jste o SPZ? Nevyjíždějte, jde o papíry
22.09.2022
Vzhledem k tomu, že jsou registrační značky k autu většinou připevněny jen plastovým rámečkem, může se snadno stát, že je motorista ztratí. A stejně snadno si je může přivlastnit zloděj. V každém případě je dobré kontaktovat policii, a hlavně s autem bez značek nevyjíždět na silnici. Zákon to zakazuje.
Velký test celoročních pneumatik: Která bude nejlépe odpovídat vašim potřebám?
21.09.2022
Celoroční pneumatiky sice ušetří každoroční starosti s přezouváním, současně si však musí umět poradit se všemi situacemi na silnicích. Žádná pneumatika ale nedokáže skutečně zazářit za všech okolností. Po které se tedy podívat v závislosti na vašich potřebách?
Jak budou fungovat oddělené pruhy na dálnici pro VIP značky a ty „ostatní“: Kdo si zaplatí, ten pojede
20.09.2022
Čekáte v zácpě na dálnici, zatímco ve vedlejším pruhu jedou tiše a bez omezení auta vybrané značky, která si to zkrátka uměla „zařídit“. Nesmysl a fikce? Ne tak docela.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.