Aktuality

Pardon pro ukrajinská auta skončil. Při nehodě volejte policii a pojišťovnu
04.05.2023
Od začátku ruského vpádu na Ukrajinu se na českých silnicích začala objevovat ukrajinská auta těch, kteří před válkou utíkají. Problém je, že řada z těchto vozidel se po silnicích pohybuje bez jakéhokoliv pojištění.
Dálniční poplatky v roce 2024: Ceny poletí nahoru! Ne všem to ale musí vadit
03.05.2023
Roční poplatky za užívání dálnic se příští rok zvednou. Svátečním řidičům to ale třeba vadit nebude. Kupony na kratší dobu totiž mohou vyjít levněji než současné. Jak je to možné?
Analýza leasingovky: v ČR vyjde provoz elektromobilu dráž než auto na benzin
02.05.2023
Je nabíjecích stanic moc nebo málo? Kdo někdy potřeboval nabít a přijel k obsazenému nebo nefunkčnímu stojanu, by řekl, že málo. V přepočtu na nové elektromobily má ovšem Česko jednu z nejhustších sítí nabíjecích stanic v Evropě.
Opomíjený servis – co lidé u svých aut nehlídají?
01.05.2023
Většina motoristů pravidelně mění olej, rozvody, v případě nutnosti vzpomenou na brzdové destičky. Potřeba je ale více. Na co se nejčastěji zapomíná?
Úmrtí spalovacích motorů je odročeno. Tankovat ale budeme ultra předražené palivo, až 62 Kč za 1 litr
28.04.2023
Problém se spalovacími motory vlastně neexistuje. Syntetická paliva jsou řešením, je to pouze záležitost ceny.
Co se chystá pro motoristy: autoškola na elektromobil a řidičák v mobilu
27.04.2023
Evropská unie chce lepší vymahatelnost přestupků a přípravu začínajících řidičů na elektromobily. Pomoci tomu má nová evropská směrnice.
Denní poplatek 330 Kč pro majitele vozidel starších 8 let. Nové předpisy od července letošního roku?
26.04.2023
Platit denně několik set korun za jízdu městem je bizarní, šílený, a bohužel uskutečněný politický plán. My máme zatím štěstí.
Je možné přijít o řidičské oprávnění při neúspěšných zkouškách na jinou skupinu?
25.04.2023
Když mám řidičák na auto a "propadnu" při zkouškách na motorku, přijdu o řidičák, a naopak? S právníkem odpovídáme na velmi častou otázku.
Prohazování mezi nápravami se vyplatí aneb Šest zaručených rad, jak pneumatikám prodloužit život
24.04.2023
Pokud jste zvyklí rozjíždět se jedině s protáčejícími se koly a brzdíte zásadně smykem, pak asi nemusíte číst dál. Pokud však přemýšlíte, jak zvýšit životnost vašich pneumatik, vězte, že upouštění vzduchu při horkých letních dnech je mýtus, zato prohazování pneumatik mezi přední a zadní nápravou funguje.
Kontrola škod a najetých kilometrů: Jak prověřit ojetinu
21.04.2023
S růstem cen ojetých automobilů a zhoršováním jejich nabídky samozřejmě souvisí i to, že případný špatný nákup bolí dvojnásob. Cest, jak mu předejít, je několik, jednou z nejlepších prověrka historie a stavu daného exempláře od profesionálů.
Při skladování pneumatik dbejte na určitá pravidla
20.04.2023
Kontrolní otázka. Máte na autě už pár dní ( i když podle počasí těžko říct) letní pneumatiky. Jak skladujete ty zimní? Na správně temperovaném suchém místě, nebo...?
Defekt pneumatiky nemusí být rutina. Jak kolo správně vyměnit? A kdy je lepší nechat se odtáhnout?
19.04.2023
Kvalita pneumatik (a kupodivu i silnic) ze zvyšuje a už není tak snadné kolo prorazit, ale občas nás potká smůla a prostě píchneme. Co v takové situaci dělat? A umíte si kolo vyměnit svépomocí?
Všechny funkce klíče od auta: Umí více než jen zamykat, odemykat a stahovat okna
18.04.2023
Klíček od auta nabízí víc než jen jednu funkci. Je komfortní znát možnosti systému a plně je využívat.
Jezdí rychle, proto bourají. Bilance nehodovosti motorkářů za 12 let ukazuje pravdivou realitu. Která místa jsou nejnebezpečnější?
17.04.2023
Co všechno se dá stihnout za 12 let? Vyvinout dvě generace automobilů, zlepšit bezpečnostní technologie, založit novou společnost a etablovat na vrchol…? Určitě ano, ovšem také se nabízí analyzovat data posbíraná za 42 505 nehod motorkářů a řečí čísel upozornit na to, co všichni vědí, ale mnozí si to odmítají připustit.
Drahý benzín v Česku? Sousedé jsou na tom hůře
14.04.2023
Ceny pohonných hmot byly a jsou v Česku velkým tématem. Po období extrémní drahoty způsobené především (ale nikoliv výhradně) ruským vpádem na Ukrajinu, nyní ceny pohonných hmot klesly na úroveň téměř předválečnou.
Motorkáři vyjeli. Udělejte jim místo, ne vždy chtějí jet rychle. A pozor na blinkry
13.04.2023
Příchod jara probudil ze zimního spánku motorkáře. Zase bude chvíli trvat, než si na ně řidiči aut zvyknou a než si jezdci na motorkách oživí dovednosti. Připomeňme si tak pár užitečných rad, jak s motorkáři na silnici vyjít.
Za zničenou nebo ztracenou známku STK hrozí pokuty
12.04.2023
Jakkoliv jsou známky prokazující platnou STK velmi odolné, pořád jsou to jen samolepky. A tak se může snadno stát, že se poškodí nebo dokonce úplně odloupnou. Řešením ztracené nebo zničené známky je pouze návštěva stanice STK.
Skryté nebezpečí levných ojetin: Jak rozpoznat bývalý taxík a proč se mu vyhnout
12.04.2023
Našli jste slušnou ojetinu, která vás sice odrazuje vysokým nájezdem, ale současně je za lákavou cenu? Dejte si pozor, může jít o skrytý vysloužilý taxík. Většina prodejců jejich skutečnou minulost nepřiznává, existují však jasně viditelné indicie, jak je můžete sami poznat.
Jak správně umýt auto po zimě: Poradíme, jak pečovat o interiér
11.04.2023
Vnitřek auta potřebuje po zimních měsících řádnou generálku. Na co se ale zaměřit?
Občas v autě děláme zakázané věci. I když za ně hrozí 2 body a 2 000 korun pokuty
06.04.2023
Ne vždy se za volantem chováme tak, jak bychom měli, jsme jenom lidé a máme svoje potřeby. Je však jedna situace, kterou policie netoleruje nikdy. Tohle v autě nikdy nedělejte.
Nejnebezpečnější města v Česku: Kde se nejvíc bourá a kde jde o život
05.04.2023
Česká pojišťovna Generali zveřejnila nejnovější statistiky o dopravních nehodách v Česku, které mapují loňský rok 2022. Nejbezpečnějším krajským městem u nás je Hradec Králové a nejhorší výsledky mají České Budějovice, ale nejvíce lidí přichází o život na silnicích v Praze.
Při jízdě myslete daleko dopředu. Dokážete se tak vyhnout kritickým situacím.
04.04.2023
Jízda není jen o správném sezení či držení volantu. Záleží i na vedení pohledu, které může významně pomoci nejen při řešení krizových situacích.
Autoservisy, na které je spolehnutí: Vodítkem může být postoj pojišťoven
03.04.2023
První pojišťovna začala systematicky hodnotit spokojenost zákazníků, ale i využívání digitalizace při řešení škody.
Kdy přezout na letní pneumatiky: Nedejte na kalendář, řiďte se předpovědí počasí
31.03.2023
Dnešním dnem, tedy 31. března, končí zákonná povinnost zimního obutí. Jenže počasí na to má svůj vlastní názor, takže než přezujete na letní, měli byste nejdřív bedlivě sledovat předpověď na další dny a týdny.
Jak vyčistit sedačky v autě. Textilní, kožené i autosedačky
30.03.2023
Sedačky si zaslouží pravidelnou péči. A to nejen z estetického hlediska, ale i ze zdravotních důvodů – jistě si nechcete představovat tu spoustu bakterií, které se postupně usazují na vašich sedačkách v autě.
Tráva tam neroste, přesto je to trávník. Za parkování na zeleni hrozí pokuta až 75 000 Kč
29.03.2023
Parkovat na zeleni se nevyplácí, hrozí za to vysoká pokuta. Lepší je parkovat tam, kde je to povolené.
Jak číst DOT a rozměry pneu: Datum výroby, rychlostní a hmotnostní index
28.03.2023
Rozluštěte DOT kód na pneumatikách a zjistěte, co všechno vám tato značka může prozradit. V tomto článku se dozvíte, jak jednoduše identifikovat výrobce, továrnu, velikost pneumatiky, datum výroby a další specifikace.
Klíčem k rychlé a plynulé jízdě je uvolněnost
27.03.2023
Myslíte si, že dokud se vám nekouří od gum a nezůstávají po vás na silnici černé šmouhy, nejedete dost rychle? Tak to je právě chyba. Naučte se jezdit plynule.
Litr benzinu stojí o 7 korun méně než před rokem. Nafta o 11. Ceny budou dál klesat, říká analytik
24.03.2023
Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují. Průměrná cena Naturalu 95 se od minulého týdne snížila o 25 haléřů na 37,04 koruny za litr. Cena nafty se za stejnou dobu v průměru snížila o 59 haléřů na 35,27 Kč za litr a je nejlevnější od loňského února.
Rizika domácího přezouvání: Co nemáme, na co zapomínáme a co děláme špatně
23.03.2023
Už je to tady zase: každoroční hromadné přezouvání po konci zimní sezony zpět na letní pneumatiky. Ti, co přezouvají pneumatiky na stejnou sadu kol, musí do servisu. Ale pokud jen měníte sadu kol se zimními gumami za sadu s letními, máte na výběr.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.