Aktuality

20.10.2014
Po zdražování povinného ručení v posledních letech o to víc platí, že vhodným výběrem pojistky lze ušetřit až tisíce korun ročně. Už zhruba dva roky si připlácejí i řidiči, kteří jezdí bez nehod. Letos povinné ručení zdražilo v průměru o více než deset procent.
20.10.2014
Zájem o zimní pneumatiky by letos mohl proti loňsku růst dvouciferným tempem. Ceny jsou přitom v průměru až o deset procent vyšší. Vyplývá to z údajů prodejců a distributorů pneumatik.
07.10.2014
Ojetá auta mají podle Evropské unie v devadesáti procentech stočené kilometry. Máme se bát nové centrální databáze vozidel na celoevropské úrovni?
26.09.2014
Řada českých řidičů tankuje u čerpacích stanic nádrž až nadoraz, tedy po automatickém zastavení tankovací pistole ještě ručně dotáčí palivo až do chvíle, kdy již skoro vytéká z auta. Spousta motoristů totiž neví, že přeplněním nádrže může dojít k jejímu roztržení a následně i k požáru vozidla.
23.09.2014
Zimní pneumatiky pro osobní vozy a dodávky letos u výrobců meziročně zdražily v průměru o tři procenta. Za zvýšením, které se promítne do koncových cen pro motoristy, zřejmě stojí hlavně oslabení české koruny.
18.09.2014
Silničáři testují nový mobilní radar, který má zkrotit neposlušné řidiče a snížit nehodovost především na opravovaných dálnicích. Na velké digitální tabuli se vedle výzvy Zpomal! a naměřené rychlosti objeví i registrační značka auta. Všechny informace si může provozovatel ukládat a předat policii.
09.09.2014
Sněmovní rozpočtový výbor doporučil zrušit příspěvek vyměřovaný Českou kanceláří pojistitelů (ČKP) za auta, která nemají povinné pojištění odpovědnosti za škodu.
03.09.2014
Pokud jste si koupili nové auto, nebo potřebujete z jiného důvodu koupit novou dálniční známku, tak roční už si nepořizujte. Nevyplatí se to.
03.09.2014
Většině Čechů nečiní žádný problém dolít vodu do ostřikovačů. Na doplnění motorového oleje si však troufne jen polovina dotázaných, víceméně podobně jsou na tom tuzemští motoristi také v otázce výměny žárovek. Vyplývá to z průzkumu společnosti Seznam.cz.
01.09.2014
Lidí, kteří svůj vůz opakovaně používají přes zákaz řízení, přibývá. Takže přitvrdíme a auta jim zabavíme, říkají politici. Bude to mít ale kýžený efekt? A kolik to bude stát?
18.08.2014
I když o sobě Češi tvrdí, že v zahraničí řídí podstatně opatrněji než doma, dopravním nehodám v cizině se samozřejmě vyhnout nedokážou.
12.08.2014
Podle České kanceláře pojistitelů nemusí platit povinné ručení jen ten vlastník vozidla, který auto neprovozuje ani neparkuje na veřejné komunikaci a zároveň odevzdá značky do depozitu. Sama se ale podle toho vždy neřídí.
08.08.2014
Česká kancelář pojistitelů (ČKP) v předchozích letech posílala desítkám tisíc motoristů neoprávněné výzvy k úhradě dlužného povinného ručení. S tím, jak ČKP častěji dostává data z registru vozidel a dělá si pořádek v databázích, se však ukazuje, že tisíce řidičů se placení vyhýbají a vymýšlejí si za tím účelem nejrůznější finty.
04.08.2014
I přesto, že pro převážnou většinu Čechů, kteří tráví dovolenou v zahraničí, je sjednání pojištění nezbytným krokem, jsou i tací, kteří se pojistí jen při cestě do určitých destinací. A sjednat si pojistku například na Slovensko či do Německa jim přijde zbytečné.
28.07.2014
Vyrazit k moři vlastním automobilem se chystají tisíce Čechů. Ti přitom kvůli špatnému zraku za volantem zbytečně riskují. Někteří šoféři o své oční vadě ani nevědí, jiní jí nepřikládají význam. Pětina řidičů, kteří by si za volant měli brát dioptrické brýle, přiznává, že řídí bez nich.
21.07.2014
Teplota v uzavřených vozech se v létě může během hodiny zvýšit až na dvojnásobek. Při 30 stupních Celsia vydrží člověk ve stojícím autě maximálně 20 minut, zjistil v testu Ústřední automotoklub.
15.07.2014
V zahraničí někdy panují přísné mravyPravidla silničního provozu se v zahraničí mohou od těch našich výrazně lišit. Abyste věděli, s čím se na cestách můžete setkat a neměli jste zbytečně zkaženou dovolenou, připravil pro vás ÚAMK přehled těch nejdůležitějších informací.
14.07.2014
Veletrhy Brno se příští rok pokusí obnovit brněnský Autosalon. Snížily proto ceny za pronájem a rozšířily nabídku. Jasno o potenciálních vystavovatelích chtějí mít do listopadu.
14.07.2014
Dopravní nehoda zaměstnance při výkonu práce přináší firmě spoustu potíží. Přečtěte si praktický návod, jak ideálně v případě nehody postupovat. Z hlediska práva je důležité, zda zaměstnanec řídil firemní, nebo vlastní automobil i to zda se nehoda stala při výkonu práce, nebo v souvislosti s jejím výkonem.
14.07.2014
Nová databáze by měla zabránit prodeji vozů se stočenými kilometry. Skutečný stav ujetých kilometrů by měl být veřejně dostupný.
08.07.2014
Význam osmistranné červené značky s bílým okrajem a nápisem STOP je (doufejme) zřejmě jasný. Musíme zastavit, to je jasné, ale víme kde přesně? JUDr. Beran nám poradí.
02.07.2014
Plno lidí nevěnuje pozornost přípravě auta před dlouhou cestou na dovolenou. Všímejte si i zdánlivých detailů a předejděte tak nepříjemným problémům.
25.06.2014
Řidič, jemuž po nezaviněné nehodě proplatila pojišťovna jen část oprav, nalezl zastání u Ústavního soudu. Ten odmítl výklad obecného soudu, že úplná úhrada nákladů by vůz zhodnotila oproti stavu před nehodou. Tato argumentace je podle ústavních soudců zjednodušující, neboť havarovaná vozidla mají na trhu obecně nižší cenu. O rozhodnutí informovala mluvčí ÚS Miroslava Sedláčková.
24.06.2014
Auto už máte mít po servisu, vždyť odjezd první vlny prázdninových výletníků začne už za pár dní. V cestovní horečce však nezapomeňte ani na kontrolu výbavy auta, hlavně nahuštění gum.
24.06.2014
Nové vedení policie hodlá zabránit množícím se stížnostem řidičů, kteří poukazují na možnou šikanu ze strany policistů. Hlídky proto mají dostat kartičky, na kterých bude napsáno, jak si mají v daných situacích počínat. Na plán policejního prezídia upozornila Česká televize.
16.06.2014
Za prošlou autolékárničku můžete zaplatit pokutu až 2000 Kč. Výměna se dotkne skoro 4 milionů řidičů.
09.06.2014
Je to tak, polovina řidičů navštěvujících autorizované servisy si myslí, že opravou automobilu v neautorizovaném servisu přijde o záruku. Vážně to tak je?
09.06.2014
Projekt prodeje s potravinami na benzinových stanicích už zahájil Lukoil s Tescem. Nyní je následuje Shell s Billou.
02.06.2014
Ačkoli se venku aktuálně teploty pohybuji kolem dvaceti až třiceti stupňů, polovina řidičů jako kdyby zamrzla. A to doslova.
26.05.2014
Po květnové úpravě bodového systému a výše pokut chystá Německo další změnu dopravních předpisů.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.