Aktuality

Za PET lahve v autě hrozí pokuty: Můžou zapálit auto, varují hasiči
19.07.2024
Řidič by neměl v autě nechávat nic, a to ani cennosti. U těch je to samozřejmé, protože při vloupání do auta zloděj drahé věci odcizí. Ale nejde jen o hodnotné předměty. Například v létě je nebezpečné nechat v autě jídlo, jako sendvič s masem a majonézou.
Takhle můžete dopadnout s nohama na palubní desce, nedávejte je tam
18.07.2024
Pokud máte nohy na palubní desce a aktivuje se airbag, uvědomte si, že může vaše dolní končetiny vymrštit proti obličeji rychlostí přes 300 km/h. Během léta mnozí z nás vyrážejí na dlouhé dovolené „za hranice všedních dnů“.
Green deal se rozjíždí. Bude kvůli němu stát benzin přes 50 Kč?
17.07.2024
Česká vláda se chystá projednávat trojici dokumentů, které tuzemskou ekonomiku i společnost nasměrují k splnění emisních cílů v rámci tzv. Zelené dohody pro Evropu.
Právník na telefonu
16.07.2024
Pojišťovna právní ochrany za vás vyřeší dopravní nehodu v zahraničí nebo náhradu škody. Martin Škorík poradí, jak na to.
LED žárovky v halogenových světlometech: Co musí splňovat a jak na výměnu?
15.07.2024
Modernizujte halogenové světlomety svého vozu a vybavte je výrazně výkonnějšími LED žárovkami namísto normálních žárovek. Jak na to a co musí splňovat?
Nechané tažné zařízení na autě? Je to přestupek a hrozí vám pokuta
12.07.2024
Tažné zařízení představuje praktickou výbavu pro mnoho řidičů, kteří potřebují spojit své vozidlo s přívěsem nebo jiným přípojným zařízením. Zvláště v českých podmínkách, s ohledem na oblíbenost chataření, má možnost vlečení přívěsu pro mnoho lidí význam.
Motoristé, pozor. Kradou se motorky i náhradní díly z aut
11.07.2024
Motoristická sezóna začala a z garáží vyrážejí na silnice nejen motorky, ale třeba i veterány, které přes zimu odpočívaly. A vyšší motoristický ruch přeje zlodějům. Z garáží, ale i parkovišť mizí nejen motorky, ale také nářadí nebo náhradní díly na auta i motocykly.
Všechna nová auta v EU už musejí mít omezovač rychlosti
10.07.2024
Počínaje červencem 2024 musejí mít všechna nová auta prodávaná v Evropské unii povinně nainstalovaný inteligentní omezovač rychlosti (Intelligent Speed Assistant; ISA). Tato technologie má zlepšit bezpečnost na silnicích a snížit počet nehod.
Bezdůvodná jízda prostředním pruhem může být nebezpečnější, než by se zdálo. Pravidla jdou totiž trochu proti rozumu
09.07.2024
Na silnicích o třech jízdních pruzích vznikají často nedorozumění a nebezpečné situace hlavně kvůli lidem, kteří jedou pomalu prostředním pruhem. To, že tím porušují předpisy, je jen vedlejší. Pozor, když někoho takového předjíždíte a řadíte se zpátky. Musíte dávat přednost lidem jedoucím z pravého pruhu.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.