Dálnice v Itálii

Dálnice v Itálii

Ceny mýtného v Itálii pro rok 2024

V Itálii je za průjezd dálnic vybírán poplatek dle ujeté vzdálenosti buď přímo v mýtných branách nebo s prostřednictvím elektronické mýtné jednotky Telepass. Zpoplatnění dálnic platí nejen pro osobní automobily, autobusy či nákladní vozidla, ale i pro motocykly a skůtry, které mohou po italských dálnicích jezdit až od objemu válců 150ccm.

Placení mýtného je jednoduché - na začátku placeného úseku obdržíte v první bráně lístek. Na konci placeného úseku jej v mýtné bráně vrátíte a uhradíte v hotovosti nebo platební kartou dálniční poplatek. Pokud se platba kartou nezdaří, obrdžíte lístek s instrukcemi, jak poplatek uhradit zpětně do 15 dní. 

Upozornění: Na dálnici A36 Pedemontana Lombarda (severně od Milána) nejsou standardní mýtné brány, ale tzv. free flow systém, kdy je pouze naskenována SPZ vozidla a mýtné je potřeba uhradit na internetu. Jak zaplatit se dozvíte na webu provozovatele systému apl.pedemontana.com.

Ceny mýtného

Výše mýtného závisí na délce trasy, kterou chcete po dálnicích urazit. Nejlepším způsobem, jak zjistit přesnou cenu mýtného, je zadání trasy do on-line plánovače tras na webu www.autostrade.it.

Orientační ceny mýtného (vozidla do 3,5 tuny)

Trasa Vzdálenost Mýtné
Miláno - Bari 877 km 66,30 EUR
Miláno - Řím 563 km  43,10 EUR
Sanremo - Miláno 292 km 27,70 EUR
Tarvisio - Benátky 217 km 18,40 EUR

Často hledané informace a odkazy

 

Mapu zpoplatněných silnic s možností výpočtu cen mýtného naleznete na autostrade.it

Orientační mapa zpoplatněných úseků.

 

Dálnice v Itálii

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.