Dálnice ve Francii

Dálnice ve Francii

Ceny mýtného ve Francii pro rok 2024

Dálniční poplatky jsou ve Francii vybírány v mýtných branách. Kromě dálnic je ve Francii zpoplatněno ještě několik tunelů a mostů, jejichž polohu naleznete na mapě ve spodní části stránky. Povinnost zaplatit mýtné za průjezd dálnic platí pro všechny motorová vozidla pohybující se po dálnici, tedy i motocykly, sajdkáry a tříkolky. Pro výpočet výše mýtného za průjezd Francií lze na internetových stránkách autoroutes.fr využít přehlednou kalkulačku s vyobrazením zadané trasy na mapě. Pro pravidelné uživatele francouzských dálnic je pro platbu mýtného k dispozici elektronický systém Liber-t. Další informace týkající se mýtného vhodné k prostudování před cestou do Francie naleznete v níže uvedených odkazech.

Ceny francouzského mýtného

Pro osobní automobily se cena mýtného pohybuje mezi 8 EUR a 10 EUR za 100 km. Cena není pevná a pro každý úsek dálnic se liší. Cenu mýtného jednoduše vypočítáte pomocí kalkulačky trasy na webu Autoroutes.fr (dostupný v angličtině a francouzštině). 

Výše mýtného se také odvíjí od kategorie vozidla.

Upozornění: Pro vozidla o celkové hmotnosti nad 7,5 tuny platí v některé dny zákaz jízdy, pravidla omezení naleznete na webu www.demarches.interieur.gouv.fr.

Cena za průjezd Eurotunelu na  eurotunnel.com od £53 / 30 EUR dle směru, času a typu vozidla.Od 1.7.2012 patří do povinné výbavy řidiče alkoholtester.

Vozidla jsou zde dělena do několika kategorií:

Dálnice ve Francii - Vozidla

Často hledané informace a odkazy

 

Na mapě jsou vyznačeny polohy zpoplatněných tunelů a mostů. Pro výpočet cen mýtného je připravena aplikace na autoroutes.fr

Orientační mapa zpoplatněných úseků.

Dálnice ve Francii - Zpoplatněné úseky

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.