Dálnice na Slovensku

Dálnice na Slovensku

Ceny dálničních známek na Slovensku pro rok 2024

 

Na Slovensku je pro vozidla s hmotností do 3,5t zpoplatněna většina rychlostních komunikací prostřednictvím dálniční známky. Ta je distribuována v elektronické podobě a kromě obvyklých prodejních míst ji lze zakoupit i před cestou přes internet. Známky jsou k dispozici v délkách platnosti 10 dní, 30 dní a rok. Platnou dálniční známku jsou řidiči povinni vlastnit pro dvoustopá vozidla s maximální povolenou hmotností do 3,5t a přívěsy kategorií O1 a O2. Pro motocykly je průjezd slovenských dálnic zdarma.

Platba mýtného za vozidla s maximální povolenou hmotností nad 3,5t, pro které jsou zpoplatněny dálnice, rychlostní silnice a některé silnice 1., 2. a 3. třídy, probíhá prostřednictvím mýtného systému emyto.sk a elektronické palubní jednotky. Kompletní znění předpisů a další informace o dálničních poplatcích naleznete pod níže uvedenými odkazy.

platnost/vozidlo do 3,5t přívěs O1 a O2
10 dní €12 €12
30 dní €17 €17
365 dní €60 €60
rok €60 €60
 

Platnost roční dálniční známky na Slovensku

  • Známka na 1 rok platí 13 měsíců, od 1. ledna daného roku do 31. ledna následujícího roku (bez ohledu na den nákupu). Tedy např. dálniční známka na rok 2023 platí od 1. 1. 2024 do 31. 1. 2025.
  • Známka na 365 dní platí 365 dní klouzavě ode dne úhrady

 Podrobné informace a zakoupení online na eznamka.sk.

Často hledané informace a odkazy

 

Autem po Slovensku s elektronickou známkou

Zpoplatnění slovenských dálnic pro osobní vozidla už několik let probíhá prostřednictvím elektronické dálniční známky. Oproti klasické nálepce ji lze zakoupit ještě před cestou přes internet, tedy i po cestě z mobilního telefonu. Známka je registrována k poznávací značce vozidla, takže při případné kontrole se neověřuje přítomnost nálepky na čelním skle, ale platnost dle SPZ. Podrobné informace o elektronických dálničních známkách na Slovensku naleznete na eznamka.sk.

 

Mapu s aktuálním přehledem zpoplatněných silnic na Slovensku naleznete na ndsas.sk

 

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.