Dálnice v Bulharsku

Dálnice v Bulharsku
 • Dálniční známka Bulharsko 2024

  V Bulharsku je pro vozidla do 3,5t se čtyřmi a více koly průjezd vybraných komunikací zpoplatněn prostřednictvím elektronické dálniční známky. Mezi zpoplatněné úseky patří nejen dálniční tahy, ale i velké množství silnic nižších tříd, takže se při cestě automobilem do Bulharska bez dálniční známky pravděpodobně neobejdete. Elektronické známky s možností zakoupení přes internet jsou prodávány s platností víkend, týden, měsíc, čtvrt roku a rok. Kromě internetu či mobilní aplikace lze e-Viněty zakoupit také na obvyklých prodejních místech jako benzínové pumpy, směnárny či samoobslužné terminály.

  Pro vozidla nad 3,5t je stejně jako pro osobní automobily určena elektronická známka, avšak od srpna 2019 bude oficiálně spuštěn mýtný systém a pro platbu mýtného za vozidla nad 3,5t bude určena palubní jednotka.

   

  Známky pro vozidla nad 3,5t jsou rozděleny dle emisní normy, ceny naleznete na web.bgtoll.bg. Od srpna 2019 bude pro tyto vozidla určen mýtný systém

  Víkendová známka platí od pátku 12pm do neděle 11:59pm, viz. ceník na web.bgtoll.bg

  Často hledané informace a odkazy

   

  Přívozy přes Dunaj mezi Rumunskem a Bulharskem

  Pokud s automobilem budete cestovat mezi Rumunskem a Bulharskem, je pro přejezd Dunaje kromě několika mostů možno využít přívozy, které jsem vzhledem k většímu množství provozovatelů nejasnosti aktuálních a kompletních dat do mapy nevyznačil a doporučuji je při plánování cesty dohledat dle měst v okolí přejezdu Dunaje.

 • Na severu země na hranicích mezi Bulharskem a Rumunskem na několika místech vedou přes Dunaj zpoplatněné mosty a přívozy. Mosty a orientační ceny poplatků jsou uvedeny v tabulce a na mapě ve spodní části stránky.

  most / vozidlo
  osobní automobil
  Calafat - Vidin (RO/BG)
  € 6
  Giurgiu - Rousse (RO/BG)
  € 3

  Informace k mostům a přívozům Bechet - Oreahovo, Calarasi - Silistra a Zimnicea - Svishtov naleznete pod odkazy na mapě.

 •  

   

   

  Mapu zpoplatněných silnic naleznete na bgtoll.bg

 

X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.